Binance Busd İşlemleri Sona Erecek

Busd coin kaldırılıyor
Busd coin neden kaldırılıyor

Kripto borsa haberleri akmaya devam ederken, Binance borsası kayıtlı üyeleri için bir haber daha ekledi. Binance Busd işlemleri bir tarihe kadar devam edip, ardından kaldırılacak. Peki Binance Busd neden kaldırılıyor? Birlikte Paxos ile yaptığı iş birliğinde, ilk günden açıldığı ve halen kullanılabilen stablecoin BUSD gelecek yıl 2024’de son bulacak.

Binance Paxos İle İşbirliğinde BUSD Silecek

Binance borsası Paxos ile yaptığı iş birliği kararının ardından yıllarca kullanmış olduğu sabit dolar kur endeksli BUSD işlemlerini kaldıracağını duyurdu. ABD dolarının değerine sabitlenmiş dijital para birimlerinden olan BUSD, aslında önemli bir coindi. Ancak SEC kararı ile, BUSD işlemleri askıya alınarak, kullanımı duraklatılmıştır.

Bu konuda şunları da ekleyen SEC; BUSD tamamı Paxos‘a ait olup, bu kuruluş tarafından yönetilen stablecoindir. Bu nedenle piyasada yer alan değeri de gün geçtikçe azalmaya devam edecektir. Paxos şirketi ise, ödemeler ve hizmetlerine devam ettiği gibi diğer bilgi sunumlarına devam edecektir. Bankalardaki rezervlerle ve fonlarla güvenle ilerlediğini belirten Paxos, tüm işlerin yolunda olduğunu da ayrıca belirtmiştir.

Ayrıca Binance bir diğer duyurusu kendi web sitesinde gerçekleşti. Paxos artık BUSD basmayacak diyerek, 2024 yılında son bulacağını açıklamıştır. Peki BUSD yerine hangi stablecoin eklenecek?

BUSD’dan FDUSD Coin İşlemleri mi Yapılacak?

Türkiye’de de oldukça yaygın kullanımı olan BUSD artık piyasadan kaldırmaya kararı alınırken, hangi alt coin bunun yerine geçeceği merakla beklenmektedir. Tether Busd işlem çifti de Busd karşılığı yer aldığı için son bulacak. Şuan güncel veriler  SEC, Paxos’u kayıtsız menkul kıymet olarak nitelendirdiğinden dolayı bazı önemli adımları da beraberinde getirdi.

Paxos, BUSD basmayı bıraktığı için, kripto para borsalarında olan, BUSD işlem çiftlerini de Şubat ayı 2024 tarihine kadar dönüştürmelerini istemiştir. Bu karar neticesinde BUSD işlemlerinizi değiştirmeniz şimdiden uyarılmıştır.

Binance bir diğer haberinde ise, BUSD artık FDUSD olarak işleme geçebileceğini, üyelerinin ayrı bir işlem ücreti ödemek zorunda olmayacağını notlarına ekledi. Kişiselleştirilmiş ürünler çıkarmasını gururla sunduğunu dile getiren Binance artık Paxos markasına yer verdiğini ve ortaklığa bir adım daha attıklarını da belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*