Legend of Grimrock

Legend of Grimrock Oyunu
Legend of Grimrock

Legend of Grimrock, tek oyunculu bir aksiyon oyunudur ve geliştiricisi Almost Human’dır. Bu oyun, Linux, macOS, iOS ve Microsoft Windows platformları için sunulan birinci şahıs aksiyon rol yapma oyunudur.

Legend of Grimrock İncelemesi

Legend of Grimrock efsanesi eski tarz RPG’lerde eğlenceli olan her türe uygundur. Bir grup mahkum, işledikleri veya işlemedikleri iğrenç suçlar nedeniyle, gözlerden uzak Grimrock Dağı’na sürgün edilir ve burada kesin ölüm cezasına çarptırılırlar. Ancak, onları kaçıranların haberi olmadan, bu dağ, çoktan yok olmuş antik medeniyetler tarafından inşa edilen gizemli tüneller, zindanlar ve mezarlarla dolu bir labirente dönüşmüştür.

Eğer bir gün yeniden özgürlüğüne kavuşmak ve dışarıdaki dünyayı görmek istiyorlarsa, bu mahkum grubu bir ekip oluşturmalı ve dağın derinliklerine doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkmalıdır. Seviye seviye inerek, bu karanlık ve gizemli dağın sırlarını çözmeli ve sonunda özgürlüklerini yeniden kazanmak için mücadele etmelidirler.

Oyuncular, bir 3D render grid tabanlı zindanda hareket ettikleri bir parti ile bir ila dört karakteri kontrol ederler. Legend of Grimrock’un oyun tarzı, 1990’ların popüler RPG oyunlarından Dungeon Master ve Eye of the Beholder gibi eski klasiklerin benimsediği oyun stiline bir selam duruşudur.

Legend of Grimrock Diğer Özellikleri

Legend of Grimrock, düşündürücü bulmacaların çözülmesi ve savaş becerilerinin ustalığına dayalı birleşik bir deneyim sunar. Oyunda, parti içindeki karakterler, zindandaki yaratıkları ve canavarları öldürerek deneyim kazanırlar. Bu deneyim, dövüş yeteneklerini geliştirmek ve yeni büyüler oluşturmak için kullanılırken, aynı zamanda seviye atlamayı ve becerilerini geliştirmeyi sağlar. Ekipmanlar ise zindanı keşfetme ve bulmacaları çözme sürecinde elde edilir.

Oyun boyunca daha zorlu bulmacalar, isteğe bağlı ilerlemeyi teşvik eden bonuslar sunar ve oyunculara üstün ekipmanlar sağlar. Bu, oyuncuların zindanı daha derinlemesine keşfetmeye teşvik eder ve sıkıntılı görevleri tamamladıkça ödüllendirir.

Sistem GereksinimiMinimum
İşletim SistemiWindows XP (SP3)
İşlemciÇift Çekirdekli 2GHz Intel veya 2,8GHz AMD
Hafıza2GB RAM
Grafik KartıATI Radeon X1600 veya NVIDIA GeForce 7600 veya daha iyisi
DirectX Sürümü9.0c
DiğerMinimum desteklenen çözünürlükler 1280×720 ve 1024×768
Legend of Grimrock sistem gereksinimleri bu şekildedir. Ancak güncellemeler nedeniyle değişebilir.

Mac Os için sistem gereksinimi nedir?

Sistem GereksinimiMinimumTavsiye Edilen
İşletim SistemiMac OS X 10.6 (Snow Leopard) veya daha yenisiMac OS X 10.6 (Snow Leopard) veya daha yenisi
İşlemciIntel Core 2 DuoIntel Core i5
Hafıza2GB RAM4GB RAM
Hard Disk Alanı1 GB HD alanı1 GB HD alanı
Video KartıOpenGL 2.1 veya üstünü destekleyen grafik kartı (256MB grafik belleği veya daha fazlası)ATI Radeon HD 2900 veya NVIDIA GeForce 8800 veya daha iyisi (512MB grafik belleği veya daha fazlası)
Desteklenen Çözünürlükler1280×720 ve 1024×7681280×720 ve 1024×768
Bu özellikler oyun güncelleştirmeleri veya yamalar değiştiği sürece, kapasite artabilir. Bunun bilincinde olmada fayda vardır.
Legend of Grimrock Online
Official Site:Grimrock
Tür:Aksiyon RPG
Rol yapmaFantastik, Macera
PVPYes
Sınıflandırma:Bağımsız
Motor:Custom
Stil:Bilinmiyor
Geliştiricisi:Almost Human Games
Durum:Piyasada
Oyun çıkış tarihi:2014
İş Modeli:İndirilebilir, Pay To Play
Platformİos, Mac, Linux, PC
Bu bilgiler ile oyun güncel fiyatının 14,99 dolar olduğunu bildirmek isteriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*