2022’de İzlenecek En İyi 10 Kripto Metaverse Coinler

Metaverse Coinler 2022
Metaverse Coinler 2022

En iyi metaverse coinler hangileri sorusundan önce, hatta 2023 yılına kadar izleyebileceğiniz projeler var. 2021 yılında bazı Meta verse coinler uçuşa geçerken, satın almayan insanlar sadece şaşkınlıkla izledi. 2021 sona ererken, 2022 kripto Metaverse paraları için önemli bir yıl olmaya hazırlanıyor.

Piyasalarda karşınıza çıkan 2021 metaverse coin listesinin, hangisinin gerçek anlaşma olduğunu anlamak zor oldu. Çünkü çoğu meta coin projeleri satın almaya değmiyor. Bu nedenle, 2022’de izlemek için gelecek yıl önemli fiyat artışları için mükemmel bir potansiyele sahip ilk on kripto Metaverse madeni para listemizi elle seçtik.

Metaverse coin nasıl alınır sorusundan önce hangi Metaverse coinlere yatırım yapılmalıdır? İşte takip edilebilecek en iyi metaverse projelerini size sıralayalım. Fakat yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyin. Bildiğiniz üzere tüm kripto para piyasası ve borsası risklidir.

Aşağıdaki liste, piyasa değerine göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralanmıştır.

En iyi metaverse coin listesi 2022

Söylediğimiz gibi metaverse coinler hangi borsada soruları bulunur. Binance, Huobi ve soğuk cüzdanlar vasıtasıyla alınabiliyor. Fakat metaverse coin alınmadan önce bu projelerin incelenmesi, yorumlarına bakılması ilk kuraldır. Şimdi 2022’de yükselebilecek en iyi metaverse coinlere göz atalım.

Meta verse coinleri satın almadan önce, yatırımınıza dikkat edin. En iyi metaverse 2022‘de yükselebilir. Ancak risk gereği düşebileceği riskini de göz önünde bulundurun.

Daima dağ tepesinde oturmuş bir adamın kuşu seyrettiğini düşünün. Kripto para meta coinlerin bazıları da riskli ve bir kuş gibi olabilir. Finans sektöründe nereye para yatırdığınızı iyi kontrol etmelisiniz. Bizden size fazla riski olmayan 2022’nin en iyi 10 metaverse coinleri listesi hazırdır.

1. Metaverse Coin Solana (SOL) 

Solana, ilk olarak Nisan 2019’da piyasaya sürülen nispeten yeni bir blok zinciri platformudur. Ancak CoinMarketCap, fiyatını Nisan 2020’ye kadar takip etmeye başlamadı. O zamandan beri Solana, ekosistemi ve platformu gelişmeye devam ettikçe inanılmaz fiyat artışları gördü.

Solana, topluluğu katlanarak büyüdüğü ve platformu çok sayıda başarılı projeye ev sahipliği yaptığı için 2022’de izlenmesi gereken harika bir proje yapıyor.

Solana’daki en popüler dApp’lerden bazıları Raydium, FTX, Magic Eden, Orca ve daha fazlasını içerir. Solana’nın ekosistemi, platformunda piyasaya sürülen daha fazla oyunla her gün büyüyor.

Solana, 59 milyar dolarlık piyasa değeri ile 192 dolardan işlem görüyor. 308 milyon SOL dolaşım arzı ile 24 saatlik 1.8 milyar dolarlık işlem hacmine sahiptir.

Solana’yı Binance, Coinbase Exchange, FTX, Huobi Global, Kraken, KuCoin, Crypto.com ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

2. Decentraland (MANA)

Gelecek yıl önemli fiyat kazanımları için yüksek potansiyele sahip bir başka büyük proje de Decentraland. Bu 3D blok zinciri tabanlı Metaverse, oyuncuların Arazi arsaları satın almalarına ve sanal evreni keşfetmelerine olanak tanır.

Decentraland, Şubat 2020’den beri halka açık ve kriptoda en uzun süredir devam eden 3D Metaverse projesi. Decentraland’ın sunduğuna yakın olan diğer tek proje The Sandbox.

Herkes resmi web sitesini ziyaret ederek ve Chrome’da MetaMask kullanarak bağlanarak Decentraland’a göz atabilir. Cüzdanınızın Ethereum zincirinde olduğundan emin olun ve keşfetmenin keyfini çıkarın!

Decentraland halihazırda piyasadaki en yüksek değere sahip projelerden biri olsa da, Decentraland üzerine gittikçe daha fazla platform inşa edildiğinden, MANA fiyatını kolayca ikiye veya üçe katlayabilir.

Yazı yazarken MANA, 24 saatlik 1 milyar dolarlık işlem hacmiyle 3.76 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 6,8 milyar dolar ve Binance, Coinbase Exchange, KuCoin, FTX, Kraken ve daha fazlasından MANA satın alabilirsiniz.

3. Sandbox (SAND)

Piyasadaki en değerli Metaverse projelerinden biri olarak, The Sandbox’ın gelecek yıl için mükemmel bir potansiyele sahip olduğuna şüphe yok. Alfa sezonu başarıyla tamamlanan ekip, yakında ikinci bir Alfa sezonuna hazırlanıyor.

Sandbox, Ethereum tabanlı bir 3D Metaverse olup, kullanıcıların Arazi arsalarını satın almalarına ve bunlardan para kazanmalarına olanak tanır. Ödül kazanmak için görevler, oyunlar ve meydan okumalar içeren oyunlaştırılmış bir deneyim sunar.

Sandbox, indirilebilir bir istemciye sahip olduğundan, diğer Metaverse projelerine kıyasla rakipsiz bir kaliteye sahiptir. The Sandbox’ın dünyasını tanımlamanın en iyi yolu Minecraft ve Fortnite arasındaki bir kombinasyondur.

Sandbox ayrıca platformda yerel para birimi olarak kullanılan SAND tokenine de sahiptir. Yazma sırasında SAND, 24 saatlik 2.19 milyar dolarlık işlem hacmiyle 6.65 dolardan işlem görüyor.

Piyasa değeri 6.09 milyar dolar ve Binance, KuCoin, Huobi Global, Bithumb, Gate.io, FTX, Uniswap, Gemini, Kraken ve daha fazlasında SAND satın alabilirsiniz.

4. IoTeX (IOTX) 

IoTeX, Nesnelerin İnterneti için ölçeklenebilir ve gizlilik merkezli bir blok zinciri altyapısıdır. IOTX, ağa güç sağlayan IoTeX blok zincirinin yerel simgesidir.

IoTeX, ekosistemi büyümeye devam ederken gelecek yıl için mükemmel bir potansiyele sahip. Şimdiye kadar, IoTeX ekibi blok zincirlerinin çeşitli uygulamaları sürdürebileceğini ve Ethereum ve Binance Smart Chain gibi büyük çocuklara ayak uydurabileceğini kanıtladı.

IoTeX ekosistemi, borsaları, cüzdanları ve diğer benzersiz Metaverse projelerini içerir. Kişisel favorilerimden biri, kullanıcıların GFT jetonları kazanmalarına izin veren blok zinciri tabanlı bir oyna-kazan Metaverse NFT oyunu olan StarCrazy.

IoTeX ayrıca Android ve iOS cihazlarda bulunan IoPay Web3.0 cüzdanına sahiptir. IoPay, herkesin kolayca erişebileceği IoTeX ekosistemine açılan kapıdır.

Yazma sırasında, IoTeX son 24 saatte %6’nın üzerinde bir artışla 0.136 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 1,29 milyar dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 139 milyon dolar.

IOTX’i Binance, Coinbase Exchange, KuCoin, Crypto.com, Uniswap, PancakeSwap ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

5. WAX (WAXP)

2017’de kurulan WAX, The Worldwide Asset eXchange™’in kısaltmasıdır. NFT’ler, koleksiyonlar ve video oyunları için dünyanın en çevre dostu blok zinciri olarak adlandırılıyor. WAXP, WAX blok zincirindeki yerel jetondur ve video oyunları, koleksiyon ürünleri ve NFT’leri satın almak için para birimi olarak kullanılır.

Kullanıcıların oynayabileceği düzinelerce dApp oyununun yanı sıra WAX, pazarlarında NFT’leri satın almanıza, satmanıza ve takas etmenize olanak tanır. Major League Baseball, Street Fighter, Atari ve çok daha fazlasını içeren saygın ortaklardan milyonlarca NFT satışını başarıyla kolaylaştırdığı için “NFT’lerin Kralı” olarak bilinir.

WAX ayrıca bazıları Alien Worlds, Farming Tales, Prospectors, R-Planet ve daha fazlasını içeren düzinelerce popüler oyna-kazan Metaverse oyununa da ev sahipliği yapıyor.

Diğer blok zincirlerle karşılaştırıldığında, WAX’ın ana avantajı, kullanıcıların gaz ücreti ödemek zorunda olmamasıdır. Bunun yerine, kullanıcılar, işlem yapmalarına izin vererek, balmumu blok zincirinde CPU / RAM gücü için WAX’larını paylaştırır.

Bu yetkilendirilmiş hisse kanıtı konsensüs mekanizması, WAX’ı blok zincirlerle birçok etkileşim gerektiren dApp’ler için son derece çekici hale getirir.

WAXP, ekosistemlerinde ana para birimi olarak kullanılan WAX blok zincirindeki yerel kripto para birimidir. Yazı yazarken, WAXP son 24 saatte %4’ün üzerinde artışla 0,50$’dan işlem görüyor.

Piyasa değeri 949 milyon dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 57 milyon dolar. WAXP’yi Binance, KuCoin, Bittrex, Crypto.com ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

6. CEEK VR (CEEK) 

CEEK VR platformu, müzik akışı ve yayıncılığının geleceği olmayı hedefliyor. Şu anda Best Buy ve Target gibi büyük perakendecilerde bulunan patentli bir VR kulaklığı içerir. Ayrıca CEEK VR, Lady Gaga, Demi Lovato, Ziggy Marley ve çok daha fazlası gibi sanatçılara sahiptir.

CEEK, CEEK VR platformunun yerel ERC-20 belirtecidir. CEEK, sanatçılar ve etiketler için özel paralar oluşturmak, çeşitli dijital ürünler oluşturmak, sosyal medyada bağlantı paylaşmak ve onay için içerik düzenlemek dahil olmak üzere jeton kazanmanın birçok yolunu sunar. Ayrıca CEEK VR, canlı performanslar için bir VR sahnesi olan CEEK CITY’yi de içerecek.

2022’de CEEK VR için heyecanlıyım çünkü yazılımdan fazlasını sunuyorlar. VR kulaklıkları ve 4D kulaklıkları, kullanıcıların harici bir donanıma ihtiyaç duymadan kendilerini benzersiz bir Metaverse içine sokmalarını sağlar.

Yazma sırasında, CEEK 0,7 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri şu anda 520 milyon dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 34 milyon dolar.

CEEK’i PancakeSwap, Gate.io, MEXC, LBank ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

7. Chromia (CHR) 

Chromia, insanların gerçek dünyada merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını kolaylaştırır. Eşsiz bir mimariye sahiptir, Ethereum ile iyi çalışır ve geliştiricilerin uygulamaları yedi ila on kat daha hızlı kodlamasını sağlar.

Chromia üzerine kurulu daha popüler oyunlardan bazıları, 430 milyon doların üzerinde bir piyasa değeri olan Play-to-kazan blok zinciri tabanlı bir oyun olan My Neighbor Alice’i içerir! Buna ek olarak, Chromia ayrıca 336 milyon dolarlık bir piyasa değeri olan Mines of Dalarnia’ya da sahiptir.

2022 için Chromia için heyecanlıyım çünkü CHR’nin gelecek yıl 1 milyar doların üzerinde bir değerleme görme olasılığı yüksek. Chromia, 59 milyar doların üzerinde devasa bir değerlemeye sahip olan Solana’nın gerçek bir rakibi! Yarım milyarın altında bir piyasa değeriyle, CHR’nin özellikle ekosistemlerini büyütmeye devam etmeleri halinde önümüzdeki yıl önemli fiyat artışları görebileceğine dair hiçbir şüphem yok.

Şu anda, CHR geçen hafta %18’in üzerinde artışla 0,86 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 463 milyon dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 172 milyon dolar. CHR’yi Binance, KuCoin, Huobi Global, Bithumb, Gate.io, FTX ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

8. Wilder World (WILD) 

Wilder World, Unreal Engine 5 ile inşa edilmiştir. Ethereum tabanlı, sürükleyici bir 5D Metaverse’dir. Wilder World Metaverse, hala geliştirme aşamasındadır. Ancak kullanıcıların çeşitli arabalar, spor ayakkabılar, binalar ve çok daha fazlasını satın almalarına izin verecektir.

Buna ek olarak, Wilder World, gerçekten likit, merkezi olmayan ve topluluk liderliğindeki ilk NFT pazarı olmayı hedefliyor.

WILD, Wilder World ekosisteminin yerel simgesidir ve pazarlarıyla etkileşime girer ve Wilder DAO’yu yönetir.

2022’de Wilder World için heyecanlıyım çünkü ultra gerçekçi Unreal Engine 5 ile inşa edilecek. UE5’te The Matrix Awakens önizlemesini izlediyseniz, inanılmaz görünüyordu! Aynı motorla yapılmış tamamen sürükleyici bir Metaverse oyunu mu hayal ediyorsunuz?

Yazının yazıldığı sırada WILD, 24 saatlik 5.9 milyon dolarlık işlem hacmiyle 4.02$’dan işlem görüyor. Dolaşımdaki arzı 83,6 milyon, piyasa değeri 341 milyon dolar.

WILD’i KuCoin, Uniswap, Gate.io, MEXC, BitMart, Bitget ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

9. Alien Worlds (TLM)

Alien Worlds, WAX blok zincirindeki en popüler oyundur ve piyasadaki en az bilinen kripto oyunlarından biridir. Kullanıcıların Trillium madenciliği yapmasına izin veren ve bu listedeki kişisel favorim olan, kazan-kazan blok zinciri tabanlı bir NFT oyunudur.

Oyuncular, madencilik yapmak için bir gezegen seçebilir ve araçlarıyla madencilik yaparak TLM kazanabilirler. Herkese başlangıçta ücretsiz bir kürek verilir, ancak madencilik gücü minimumdur. Kullanıcılar, daha yüksek kazanç potansiyeli için daha iyi madencilik araçları satın alabilir. TLM veya NFT madenciliği ile ilgilenip ilgilenmediğinize bağlı olarak birkaç yapı mevcuttur.

Oyunun benzersiz bir yönü, kullanıcıların nasıl Arazi satın alabilecekleri ve Arazilerinde madencilik için başkalarından ücret talep edebilecekleridir. Yazma sırasında, en ucuz Arazi 15.550.53 WAX, kabaca 7.905 $ olarak listelendi.

Oyuncular, hepsi ayrı Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonlar (DAO’lar) olan çeşitli gezegenlere seyahat edebilir. Bu DAO’lar akıllı sözleşmeler aracılığıyla günlük Trillium alır ve oyuncular o gezegenin DAO’sunun bir parçasıysa TLM’nin bir kısmını da alabilirler.

Piyasadaki en popüler oyun olan Alien Worlds’ün 2022’de parlak bir geleceği var. Ekibin oyunu geliştirmeye ve güncellemeye devam edeceğine ve bu sayede daha fazla kullanıcıyı oyuna çekeceğine şüphe yok. Nispeten düşük bir piyasa değerine sahip olan Alien Worlds, bence oldukça düşük bir projedir.

Yazım sırasında TLM, 24 saatlik 80 milyon dolarlık işlem hacmiyle 0.2388 dolardan işlem görüyor. Dolaşımdaki arzı, 218 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile 914 milyon TLM’dir.

10. Verasity (VRA)

Verasity, kendisini e-spor ve video eğlencesi için bir protokol ve ürün katmanı platformu olarak tanımlıyor. Yayıncılar ve reklamcılar için etkileşimi ve reklam gelirini artırma misyonuyla Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiştir.

VRA, platformda organik etkileşimi ve reklam gelirini artıran bir görüş kanıtı protokolüne sahiptir. Verasity ayrıca, ürün katmanında tescilli bir Adstack, bir video oynatıcı ve VRA ödülleri içerir.

VRA’nın görüş kanıtı protokolü, kullanıcıların dikkatleri karşılığında jeton kazanmalarını sağlamak için Metaverse’e kolayca entegre edilebildiğinden, Verasity, 2022 için izlenmesi gereken harika bir projedir.

Yazma sırasında VRA, 24 saatlik 31 milyon dolarlık işlem hacmiyle 0.039 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 177 milyon dolar ve dolaşımdaki 4.47 milyar token arzı var.

VRA’yı KuCoin, Gate.io, Uniswap, Bittrex ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok büyük borsadan satın alabilirsiniz. ABD’deyseniz, KuCoin veya Uniswap’ı öneririz.

En iyi metaverse coinleri sizler için derledik. Yakın zamanda yayınlamış 2022’ye özel hangi kripto para satın alınmalı yazımızı da mutlaka okumalısınız.

2 geri izleme / bildirim

  1. Binance, Yeni NFT Anlaşması İçin Cristiano Ronaldo'yu Seçti - Kripto Haberleri, Mmorpg online
  2. Dark Space - Mmorgonline.com

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*