Kapanan Mmorpg Online Oyunlar

Ah be ne ümitler, ne oyunlar açıldı. Ne kodlar, ne hayaller kuruldu. Ama evdeki hesap çarşıya uymaz deniliyor ya! İşte kapattıkları oyunlarda bu sebeplerden dolayı. Kim ısındığı ateşe su dökmek ister ki? Aslında dökülüyor. Kışın Güneş’i görerek ısındığı ateşe su döken misali Game Masterler’de bu şekle giriyorlar. İşte size kapanan oyunlar nedir, neden kapandı sayfamızı sunuyoruz.

Kapalı Mmorpg Nedir?

MMORPG tarzı kapalı oyun genellikle artık aktif olarak geliştirilme veya geliştiricilerin farklı tarzda desteklemediği bir oyunu ifade etmektedir. Bunlara genellikle ölmüş, bitirilmiş veya terk edilmiş MMORPG‘ler denir. Kapalı oyunlar online değilse hâlâ oynanabilir. Online olmasa bile eski online olmayan sürümleri varsa kullanılabilir. Ancak güncellemeler almazlar. Bazı hata düzeltmeleri ve topluluk desteğinin bulunmaması, yeni oyuncular tarafından ziyaret edilmeyi de bıraktıkları anlamını taşırlar.

MMORPG türünün dinamik şekilde ve oyunun popülerliğinin zamanla değişebileceğini unutmamak önemlidir. Bir zamanlar popüler olan bir oyun, yeni MMORPG’lerin rekabeti ve teknoloji gelişmesi nedeniyle bazı oyunlar durdurulan Mmorg online sayılır. Ayrıca azalan oyuncu sayıları veya yeni etkinlikler ve güncelleme eksikliği tüm Mmo ve çeşitlerini oynanmaz derecede düşürmektedir.

Kapatılan online oyunları sizde özlemiş olabilirsiniz. Tüm ayrıntıları ile bazı örnekler ve listeleri hazırladık. İnternet sitemiz mmorgonline.com sizlere her daim bunu güncelleyecek ve kategori şeklinde durmuş oyunlara örnek verecektir.

Kapalı Oyunların Listesi

Popülerliğini kaybetmiş oyunlar, her yıl yenilenebilir. Zamanla klan savaşları, kale savaşları olarak birçok oyunu oynamış birisi, artık yeni tarzlarda akımını sürdürür. Bildiğiniz gibi kimi oyun emek listesinde yer alırken, kimisi para tuzağı olduğundan, oyuna para harcamak istemeyenler tarafından oynanmaz hale gelebilir.

Game Master kapattıkları oyunların sebeplerini içten içe düşünseler de, biz çoktan tahmin ediyoruz. Bunu elbet sizde biliyorsunuz. Ekonomik ve kitlesel sorunları nedeni ile çoğu oyun umduğu kitleyi elde edemeden aramızdan ayrılır.

Bu kapanan oyunları sizlere en aşağıda listeleyerek, ayrıntılarını paylaşıyoruz.

Online Kapanan Oyunlar

Mmorpg online oyunların bir zamanlar hızlı ve belki de en güzel oynanan oyunları şimdi kapanmış duruma geldi. Bu oyunları sizin için araştırıp listeledik. Denemelerin ardından bir çoğumuzun bildiği birçoğumuzun yeni öğreneceği oyunlar artık Close Game adı altında bulunuyor. Hepsini inceleyelim bakalım. En iyi belki de en kötü olarak, sonuç itibari ile oynanmış veya betası açılmıştır. Belki de açıldıktan hemen sonra kapanma kararı alınmış oyunlar mevcuttur.

Online oyunlar sürekli yenilenir, firmalar tarafından hızlıca geri kapatılabilir. Kullanıcı sayısı, oyuncu üye sayısı, firmanın kar veya zarar etme sonucu kapanma kararı almış olabilir. Mmorgonline oyunlarında online oyunların yanı sıra zamanında kapanan oyunlarda emek harcanarak yapılmış birçok oyun vardır .Bunların her zaman yapımı farklı olmuş kiminin erkenden kapanmasının arkasındaki başlıca sebepler ise oyunun hit almaması olmuştur.

Buna yakın olarak oyunun tutulmaması, oyunun hatalarının giderilmemesi, oyunların etkinlik veya sürükleyici bölümlerinin olmaması gibi başlıca nedenler ek olarak bilinmelidir. Kapanan oyunlar her zaman kimini üzmüş, kimi oyuncu kapanan oyunlardaki az veya çok hatırasını özlemiştir. Neden kapandığını bildiren birçok oyun firması vardır.

Fakat buna zıt olarak kapanan oyunları çoğu oyuncu kapandığı için sevinmiş veya kapanmadan terk etmiştir. Nedeni ise ya iyi olmaması yada oyunun güncel tutulmaması gibi sebeplerle nitelendirebiliriz.

Peki Mmorpg Oyunlar Neden Kapanıyor?

Mmorpg oyunlar genelde ilk açılışa girip başladıkları günden bu yana oldukça büyük rekabet içinde birbirleri ile savaşır dururlar. Hal böyle olduğunda Mmorpg oyunlarda işler ters tepki verip ücretli umulurken bu olay nedeni ile, ücretsiz oynanabilen bazı Mmo oyunlarının artmasına sebep oldu. Oyun şirketleri ise tonlarca yatırımın arkasında peki nasıl para kazanacaklardı ?

Online oyunlar sektöründe bir çok oyun yaratıcılıktan yoksun olarak piyasaya sunulmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise bu oyun piyasasında yaratıcı olmanın oldukça riskli bir iş olmasıdır. Şöyle ki, bu kanun hep geçerli sayılır. Yeni çıkan MMORPG oyunlarının %75inden fazlası umduğundan kötü bir açılış geçirir ve neredeyse azı çok hit alır.

Bu o kadar önemli bir konu ki örneğin 1 ay öncesinden hatta 3 ay öncesinden örneğin XX Online diye bir oyun çıktığını varsayalım. Bunu duyan oyuncu oyun tanıtım videosunu seyrettiğinde veya yorumlara bakıp oyunu kafasına yerleştirdiğinde çok beklenti içinde kalarak o oyunun tarihini bekleyecektir. Bu nedenle oyun açılış günü oyuna bakan bu oyuncu abartılanların çok yanlış olduğunu fark ettiğinde hayal kırıklığına uğrar. Oyuna başlamaya hevesli olan oyuncuların yarısını kaybederler. Ve firma bu oyuncuları ilk çıkış anından sonra kaybederken, zararı firmaya fena dokunur.

Kapanan oyunları Mmorg online’de başlıca listeye alıyoruz. Yalnız kimi kapanan oyunların hepsi değil bazıları ise yurtdışı çıktığı ülke neresi ise orada hala devam etmektedir. Lütfen aşağıdaki linkten kapanan oyunlara ulaşın.

Kapalı tüm oyunları burada bulabilirsiniz.