Eve Online

Eve online
Eve online

EVE Online, 6 Mayıs 2003’te CCP Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir MMORPG oyunudur. Bu bilim kurgu evreninde geçen büyük çaplı çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu, derin bir geçmişe ve zengin içeriklere sahiptir. Oyuncular, 7500’den fazla güneş sistemi içeren bir evrende çeşitli gemileri yönlendirebilirler. Ayrıca, birçok güneş sistemi yıldız geçitleri ile birbirine bağlanmıştır ve bu sistemlerde solucan delikleri, astroid kemerleri, uzay kompleksleri, aylar, gezegenler, uzay istasyonları gibi birçok özellik bulunur.

EVE Online oyuncuları, madencilik, korsanlık, üretim, ticaret, keşif ve savaş gibi farklı alanlarda uzmanlık kazanabilirler. Bir oyuncunun uzmanlığı, karakterini nasıl geliştirdiği ve kişisel yetenekleriyle ilgilidir. İşte bir tanıtım videosu.

Oyun, ilk olarak Mayıs 2003’te Kuzey Amerika ve Avrupa’da yayınlandı. Simon & Schuster Interactive tarafından dağıtılan oyun, daha sonra CCP tarafından dağıtım hakları geri alınarak dijital dağıtım yöntemiyle devam etti. EVE Online, 22 Ocak 2008’de Steam’de yayınlanmaya başladı ve 10 Mart 2009’da oyun tekrar kutulu olarak Atari tarafından dağıtılmaya başlandı.

Oyuncular, EVE Online’a önceden oluşturulmuş bir karakterle veya yeni bir karakter yaratarak girebilirler. Her EVE Online hesabı toplamda üç karakterin girişine izin verir. Oyuncular karakter oluştururken Amarr, Gallente, Caldari ve Minmatar olmak üzere dört farklı ırk arasından seçim yapabilirler. Her ırk ayrıca üç farklı soya ayrılmıştır ve bu seçim karakterin görünümünü belirler. Dış görünüm daha sonra oyuncu tarafından detaylı bir şekilde özelleştirilebilir.

Eve Online Oyunda Geminizi Nasıl Uçurabilirsiniz?

Sayısız gemiyi başarıyla yönetmek, güçlü bir bilgi ve deneyime dayalı bir temel gerektirir. Kontrollere hakim olmak, tehditlere hızlı ve doğru yanıt verebilmek ve içgüdülerinizi geliştirmek, geminizi etkili bir şekilde yönlendirmek için pratik yapmayı gerektirir. Ancak bu çaba, sonunda büyük ödüller sunar.

  1. Numara: Geminizin ilk savunma katmanı, kalkanlardır. Kalkanlar zaman içinde yavaşça yenilenir; ne kadar fazla hasar alırlarsa, o kadar hızlı yenilenirler, ancak %25 kapasitenin altına düşerlerse başarısız olmaya başlarlar. Kalkanlar, hasarı pasif olarak emebilmek veya toplam HP’lerini artırabilmek için modüller takarak yenilenebilir. Ayrıca, Kalkan Güçlendiriciler kullanılarak aktif olarak yenilenebilirler.
  2. Numara: Aktif modüller, yeteneklerini artırmak için aşırı yüklenebilme kapasitesine sahiptirler, ancak bunları bu şekilde çalıştırmak hem modüllere hem de çevrelerindeki donanıma zarar verebilir. Nanit Macunu, hasarlı modülleri onarmak için kullanılabilir, ancak %100 hasara ulaşana kadar devre dışı bırakılır, ancak tamamen yok edilmez.
  3. Zırhınızın delinmesi durumunda, geminizin iç kısımları ve bileşenleri hasar görmeye başlar. Gövde hasarı arttıkça, modülleriniz ve donanımlarınız da zarar görür. Bütünlük sıfıra ulaştığında, geminiz yok edilir ve büyük bir patlamayla ortadan kaybolur.

Bu şekilde gemide her bölümde bir ayar ve gösterge bulunur. En çok oynanan Mmo oyunlar arasında yerini almıştır. 20 yılda çok oyuncu gelip geçti. Ancak dönüp bakmayan çok nadirdir.

Eve Online Durumu
Official Site Yayıncılar:CCP Games, Atari
Tür:MMORPG
Rol yapmaBilim Kurgu Oyun Modeli
PVPEvet
Sınıflandırma:AAA
Motor:Custom
Stil:Bilinmez
Geliştiricisi:CCP
Durum:Piyasada
Oyun çıkış tarihi:2003
İş Modeli:İtem Mail, Abonelik
Nasıl yüklenir?İndir Eve Online

Eve Çevrimiçi Oyunda Bilgisayar ve Mac Sistem Gereksinimi

Eve online için, sistem gereksinimleri ayrı ayrı hesaplanmıştır. Aşağıdaki tablo bilgisayarlar içindir.

GereksinimMinimumÖnerilen
İşletim SistemiWindows 7 Hizmet Paketi 1 64 bitWindows 10 64-bit
İşlemciIntel Çift Çekirdekli @ 2,0 GHz, AMD Çift Çekirdekli @ 2,0 GHzIntel i7-7700 veya AMD Ryzen 7 1700 @ 3,6 GHz veya üzeri
GrafikAMD Radeon 5450 veya NVIDIA GeForce 420 veya en az 1024 MB VRAM’e sahip daha iyisiNVIDIA Geforce GTX 1060, AMD Radeon RX 580 veya daha iyisi, en az 4 GB VRAM ile
Hafıza4 GB16 GB veya üzeri
Bilgisayar için sistem gereksinimi

Ve MAC oyunlar için aşağıdaki şekilde hesaplandı.

GereksinimMinimumÖnerilen
İşletim SistemiMac OS X 10.14Mac OS X 12
İşlemciIntel i5 @ 2,5 GHz / Apple M1Intel i7 Serisi @ 3,8 GHz veya üzeri / M1 Pro
GrafikIntel HD4000En az 8 GB VRAM’e sahip AMD Radeon Pro 5700 veya daha iyisi
Hafıza4 GB16 GB veya üzeri
MAC OS sistem gereksinimleri

Günden güne oyun değişimleri ve sistem güncellemeleri nedeniyle bu bilgilerde yükseltme yaşanabilir.

Eve Online Havoc

14 Kasım günü Havoc ile yeni bağlantılar kuracak, tehlikeli yolculuğa çıkarak daha fazla güç kazanabileceksiniz. 

Zarzakh’ı etkinleştirin ve yeni muhteşem ödüllere sahip olun! Şimdi ve 14 Kasım tarihleri arasında, Ölümsüz Çember’in ( Deathless Circle ) çabalarına katkıda bulunmak için belirli solucan deliği bölgelerine baskınlar düzenlemeli ve elde edilen kaynakları Zarzakh’a iade etmelisiniz. Bu katkılarınız karşılığında korsan sadakat puanı jetonları ile ödüllendirileceksiniz. Ayrıca, bu çağrıya yanıt vermek, melekler veya Guristalar arasındaki durumunuzu da iyileştirecektir. Bu, Havoc genişlemesi geldiğinde size ek yarar sağlayabilir.

1 geri izleme / bildirim

  1. Dust 514 - Mmorgonline.com

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*