Bitcoin’in Kasım 2021 Raporu

bitcoin 2021 kasım
bircoin analiz raporu kasım 2021

Daha geniş bir pazar satışı, Kasım ayında piyasa duyarlılığının önemli ölçüde zayıflamasına neden oldu ve bazılarının BTC’nin kritik destek seviyelerini kırabileceğini ve ayı piyasasına girebileceğini düşünmesine neden oldu. Endişe, BTC’nin kilit destekten düşme riski altında olmasından değil, aynı zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine açık tırmanıştan ve BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’dan geri çekilmesinden kaynaklandı. Bu yazımız

2021 Kasım Ayı Nasıl Geçti? Bitcoin’de Neler Oldu, Olacak?

Ekim ayındaki güçlü talebin ardından, momentum kaybı ve daha geniş pazar zayıflığı sektöre ağırlık verdiği için memecoinlere olan ilgi düştü. Bu arada, NFT sektörü +%42’lik bir getiri ile Kasım ayında en iyi performansı gösteren sektör oldu. Göreceli performans, kısmen, “metaverse” ya da Kasım ayının en büyük temalarından birine hitap eden birkaç NFT belirteci için yenilenen taleple açıklanabilir.

yaşamasa da perfomans oranı yüksekti.

Kasım, BTC’nin hisse senetleri ile yalnızca mütevazı bir şekilde pozitif korelasyona sahip olduğu sonucuna vardı. Bununla birlikte, rekor seviyelere yakın hisse senedi değerlemeleri, Omicron’un etkisinin belirsiz kalması ve enflasyon korkularının birkaç on yılın en yüksek seviyesinde olması nedeniyle, hisse senedi piyasalarının önümüzdeki ay (lar)da düzeltmesi durumunda kripto, dalga geçmeye karşı savunmasız kalmaya devam ediyor.

bitcoin kasım 2021 grafigi
bitcoin kasım 2021 grafigi

BTC balinalarının sayısı yaklaşık 2 ayın en yüksek seviyesine ulaşırken, cüzdanlarda tutulan BTC miktarı mütevazı bir şekilde düştü, bu da Novas’ın zayıflığının balinaların kâr etmesiyle açıklanabileceğini gösteriyor.

Bu arada, ETH balinalarının sayısı Kasım ayında daha da düştü. Bu ETH balinalarının çeşitli ETH tabanlı dApp’ler veya çeşitlendirme için ETH’yi cüzdanlar arasında taşımasıyla açıklanabilir.

Ancak, daha az sayıda ETH balinası olmasına rağmen balinalar tarafından tutulan ETH miktarı arttığından, ETH boyutuna sahip olmakla ilgilenenler fırsatçı bir şekilde geçen ayın zayıflığını satın aldı.

Tarih, sıçramanın, beklenen -%20’lik bir boğa piyasası düzeltmesinin tamamlandığını işaret ettiğini gösteriyor. Bununla birlikte, boğaların kontrolde kalmak için BTC’yi söz konusu bandın üzerinde tutması gerekecek.

Bitcoin (BTC) Kasım 2021’de Neler Oldu

Ekim ayında 67.000 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledikten sonra BTC, Kasım ayının ilk yarısında ivme kazanmayı başardı ve 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.991 $’a tırmandı. Bununla birlikte, bir yükseliş momentumu kaybı, BTC’nin ay sonuna doğru daha aşağı kaymasına ve 28 Kasım’da 53.300$ ile 53 günün en düşük seviyesine ulaşmasına neden oldu.
• Kasım ayının ikinci yarısındaki yumuşaklık, BTC’nin 30 Eylül’den bu yana ilk kez 50 günlük hareketli ortalamasının altına düşmesine de neden oldu. Tarihsel olarak, 50 günlük hareketli ortalamanın altına bir düşüş, uzun süreli bir düşüş trendinin habercisi oldu.

bitcoin 2021 kasım ayı raporu
bitcoin 2021 kasım ayı raporu

BTC’nin ezici performansına rağmen, BTC’nin hash gücünün 30 günlük hareketli ortalaması 22 Kasım’da yaklaşık 6 ayın en yüksek seviyesi olan 161.36 EH/s’ye ulaştı. Mevcut hızda BTC, 15 Nisan 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 166’yı geçecek EH/s yıl sonundan önce.
Yıllıklandırılmış oynaklık, ayın son çeyreğinde yükselmeden önce 6 ayın en düşük seviyesi olan %52’ye ulaştı ve her ay neredeyse değişmeden %61’de tamamladı; oynaklığın olmaması işlem hacminin %-11 düşerek 170 milyar dolara düşmesine neden oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*