World of Warcraft

World of warcraft game
World of warcraft oyunu

World of Warcraft (WoW), 2004 yılında Blizzard Entertainment tarafından piyasaya sürülen çok oyunculu çevrimiçi rol yapma (MMORPG) oyunudur. Bu oyun, Warcraft fantezi evreninin dördüncü oyunu olarak kabul edilir.

World of Warcraft Hakkında

World of Warcraft, Blizzard’ın önceki Warcraft sürümü olan Warcraft III: The Frozen Throne’ın sona ermesinden yaklaşık dört yıl sonra, Azeroth’un Warcraft evreninde geçen bir oyundur. Blizzard Entertainment, oyunu ilk kez 2 Eylül 2001’de duyurdu ve 10. yıl dönümü olan 23 Kasım 2004’te piyasaya sürdü.

Oyunun ilk genişlemesi olan “Burning Crusade,” 16 Ocak 2007’de yayınlandı.

  • İkinci genişleme, “Lich King’in Gazabı,” 13 Kasım 2008’de piyasaya sürüldü.
  • Üçüncü genişleme, “Cataclysm,” 7 Aralık 2010’da yayınlandı.
  • Dördüncü genişleme, “Pandaria’nın Mistleri,” 25 Eylül 2012’de oyun severlerle buluştu.
  • Beşinci genişleme, “Draenor’un Savaş Lordu,” 13 Kasım 2014’te piyasaya çıktı. Altıncı genişleme, “Lejyon,” 30 Ağustos 2016’da oyunculara sunuldu. Yedinci genişleme olan “Azeroth Savaşı,” 3 Kasım 2017’de duyuruldu.

WoW İstatistikleri

World of Warcraft (WoW), Blizzard Entertainment tarafından 2004 yılında piyasaya sürülen bir MMORPG’dir. Oyun, Ekim 2010’da 12 milyon aboneliğe ulaşarak Guinness Dünya Rekorunu kırmış ve Ekim 2015’te 5.5 milyon abone sayısına ulaşmıştır. 2014 yılında Blizzard, oyunun ömrü boyunca 100 milyondan fazla hesap oluşturulduğunu açıklamıştır.

BlizzCon 2017’de Blizzard, oyunculara oyunun eski sürümlerini deneyimleme imkanı sunan klasik sunucu seçeneği geliştirdiğini duyurdu.

Oyuncular, diğer MMORPG’lerde olduğu gibi, karakter avatarlarını kontrol ederek oyun dünyasını keşfeder, canavarlarla savaşır, görevleri tamamlar ve diğer oyuncular veya NPC’lerle etkileşimde bulunurlar. World of Warcraft, aylık, üç aylık veya altı aylık abonelik seçenekleri sunar ve oyun içi öğeler satın almak için kredi kartı veya banka kartı kullanmanızı gerektirir. Ayrıca ücretsiz bir Starter Edition sunar, bu sürümde karakterler seviye 20’ye kadar yükselebilir, ancak bazı kısıtlamalara tabidir.

WoW, genişleme paketleri ve oyun kartları ile genişletilebilir ve ayrıca WoW Jetonu adlı özel bir ödeme sistemi sunar. Ayrıca sınırsız süreyle ücretsiz oynanabilen bir başlangıç sürümü de bulunmaktadır. Ancak bu sürümde bazı kısıtlamalar vardır. Türkiye gibi ülkemizde de oldukça çok oynanan bu oyun ücretli mi, derseniz evet diyebiliriz. Her iki versiyonu da hazır, tercih etmek sizindir.

World of Warcraft
Official Site:WoW Oyna
Tür:Mmorpg
Rol yapmaFantastik
PVPEvet
Sınıflandırma:AAA
Motor:Custom
Stil:Themepark
Geliştiricisi:Blizzard Entmt.
Durum:Piyasada
Oyun çıkış tarihi:11/03/04
İş Modeli:İndirilebilir
Platform:PC, MAC, Microsoft Windows Oyunları

3 geri izleme / bildirim

  1. Dauntless Online Oyunu - Mmorgonline.com
  2. Blizzard Entertainment - Mmorgonline.com
  3. APB RELOADED - Mmorgonline.com

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*