Absolute Terror

Absolute Terror
Absolute Terror

Absolute Terror, 2007 yılında piyasaya sürülerek üç boyutluluğu içeren bir oyun türü olma yolunda ilerlemiştir. Neon Genesis Evan gelion anime serisine benzeyen yapısı ile, oynadığınız zaman da bu biçime örnek bulan bir modeli yansıtıyor. Deneyim sırasında oyuncular, 50’yi geçen level atlama zorluğu ile baş başa kalıyor.

Efsanelerden olan Japon animasyon modelini de içinde barındıran Absolute Terror, grafikleri ve uzay derinliklerindeki savaşın anlatımını ve aksiyona katılmanızı tanımlamıştır. Aslında oynaması kolay oyunlar arasında yerini de almış modu ile basitçe ve zorlanmadan oynanabilir olması, kitleyi de elinde tutmuştu. Çocuklar ve büyükler tarafından çok yönlü yaşa hitap eden etkinlikleri ve görevleri de vardı. Oyunun asıl hikayesi ise şöyle başlar.

Bir göktaşının Antartika’ya çarpması sonucu dünya nüfusunun neredeyse tamamının yok olduğu bir felaketten sonra insanlığın hayatta kalan az sayıdaki temsilcisinin hayatta kalmak için çabalamasını anlatır. 2015 yılında, insanlık kırıntıları arasında kalanlar, Melekler olarak adlandırılan gizemli varlıklarla ve özel ajanlar olan NERV ile SEELE müttefikleri arasındaki amansız bir mücadeleye dahil olurlar.

Düşman filoları ile mücadeleyi içererek, en iyi savaş pilotu olmak ayrıcalığınızı geliştirecek. Doğru gemiyi seçmek ve bu alanı yaratmak içinde çeşitli zorluklara bir düşmanlara korku salmanız gerekiyor. Absolute Terror indirmeden tarayıcıdan oynanabilir özelliği ile hızlıdır. Birleşik Dünya Konseyi’nin taleplerini oyun içinde kabul etmeme durumu ile uzay silahıyla dünyaya ateş etme tehditleri gerçek bir başlangıç aşamasıdır. Bu başlangıçla Terror’e katılıp, bu tehdit sizi korkutmadan katana ekibinde prototip katana gemisiyle göreve çıkarsınız. Hiper uzay sürücüsünü kullanarak, düşmanın yaklaşan filosunun üstünden bir dizi atlama yapılır. Amaç bu filoları yok etme olmalıdır.

Gezegenin gerçek umudu olarak, gizemli bir dünyada savaş veriyorsunuz. Bu da sizi zevkli bir görüntüleri ortaya çıkararak ekrana kitler.

Geliştirici Guide To, 2006’da yapımına başlamış oyunu fazla piyasada tutamadı. Ve 2008 yıllarında ekonomik nedenleri göstererek Absolute Terror’e son vermiş ve kapatmıştır. Hem bilim kurgu hem de devasa çok oyunculu bir model olan Absolute Terror, Linux versiyonu bile bulunuyordu. Gelişme aşaması ve güncellemeleri daha sonra gerçekleşememiş olup, tüm dosya ve alt klasörleri dahil silinmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*