Ace Online

Ace online
Ace online

ACE Online, MMORPG ve MMOFPS tarzlarını birleştiren ve Gears adındaki kendi gemilerini kontrol etmeyi sağlatan bir oyundur. Oyuncular, “Gears” adı verilen kendi gemilerini kontrol ederler. Benzersiz bir 3D uzay shooteri ve uçuş aksiyonu içeriyor. Farklı gezegenler bulunan Ace çevrim içinde özellikle Phillon gezegeninde yüksek tempolu uzay savaşları yaşanır. Gökyüzünün efendisi olmak için bu gezegende yoğun uzay savaşlarına katılabilir, iki farklı fraksiyondan birini seçmeniz gerekir.

Tam gemi kontrolü yaparak, gruplar eşliğinde veya tek olarak birinci şahıs nişancı rolünü yaşayın. RPG modelini de içinde barındıran Ace online’nin 2006’da çıkması ve günümüze ulaşması oldukça beğenildiğine işarettir. Bir gezegen ve uçakların bulunduğu eğlenceyi ücretsiz olarak oynayabileceğiniz devasa bir versiyon içeriğinden kısaca bahsedelim.

ACE Online, TR olarak da oldukça sevilmiştir. Türkiye sunucusu her ne kadar özel olmasa da, temel anlamda oldukça tutulan yapısı mevcuttur. Oynadıkça atlanılan seviyelerde, altı temel istatistikler artırabilir. Her seviye için oyuncular bir stat noktası kazanarak, bu noktayı istedikleri istatistiğe ekler. Kullandığınız Gear sınıfına göre farklı şekillerde artışa gidilir.

Hem anime oyunları hem de bilim kurgu tarz modelini işleyen Ace online de, saldırı statüsü belirli bir sınıfta daha fazla artabilir. Ancak savunma statüsü daha az artırılır. Diğer bir özellik ise, kullanıcının taban istatistikleri ekipman istatistikleriyle birleşme sağlar. Oyun, Bygeniou City United ve Arlington operasyon şehirlerinde, BCU ve ANI grubunda yer alan evrende geçiyor. AirRivals benzer bir tür olup, Ace’nin bir alt versiyonudur.

BCU grubu düzen içinde geçse de, ANI ile her zaman sorun yaşar. Uzay gemileriniz Gears, kontrol edilmeyi bekler. Bunu siz yapararak, görev ve test gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Her tür Gear’ın farklı bir gücü ve de, zayıf özelliği bulunur. A ve D tuşlarını kullanılıp, dönüşleri gerçekleştirin. Bunun yanında oyun içi kılavuzları ile daha çabuk göstergeli olarak deneyim sağlamanız için tablodan indirme sağlayın. 2023 güncel Kasım versiyonu, 4.6.8.5 olarak bilinmelidir.

ÖzellikleriBilgi
Orijinal SitesiGörüntüle
TürMMOFPS
Rol yapmaBilim kurgu
PVPVar
SınıflandırmaAAA
MotorCustom
StilBilinmiyor
GeliştiriciWicked Interactive
YayıncıMasangsoft
DurumPiyasada
PlatformBilgisayar
İş ModeliÜcretsiz
Hemen oynaİndir
Çıkış TarihiMayıs 2006

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*