Assassin’s Creed II

Assassin's Creed 2
Assassin's Creed II

Assassin’s Creed II, 2009 yılında Ubisoft Montreal tarafından özel bir öykü ve oyun deneyimini ortaya koyarak geliştirilen video oyunudur. Tüm dünya genelinde 2009 yılında sunulmaya başlayıp olağan üstü oyuncu kitlesi yarattı. İlk olarak 2009 Kasım ayında ABD ülkesinde, 2 gün ise, Avustralya’da yayına geçen Assassin’s Creed 2, ardından 2 gün sonra dünya çapında açılışa geçti.

Dünya da öncü Assassin’s Creed’in ikinci bölümü olan bu yapım, tarihsel bir maceraya atılma fırsatını sundu. Dönüşüm, ilk kez Kasım 2009’da PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarında gerçekleşti. Daha sonra, Mart 2010’da Microsoft Windows için ve Ekim 2010’da OS X için erişilebilir hale getirildi. Oyunun ek öğeleri ve üç indirilebilir eklenti paketi Uplay üzerinden oyunculara sunuldu ve Xbox Live üzerinden duyuruldu.

Assassin’s Creed 2 Hikayesi

Farklı bir atmosferde geçen bir hikayesi ilgi çekici ve etrafında şekillendi. Yıllarca süren savaşın ardından, barış için savaşan Assassins ve kontrol yoluyla barış isteyen Tapınakçılar arasındaki mücadele odak noktasıydı. Çevresindeki hikaye, 21. yüzyılda, Desmond Miles’ın Ezio Auditore da Firenze’nin genetik belleğindeki hatıraları hatırlamasıyla ilgiliydi. Hikaye, 15. ve orta 16. yüzyılda Rönesans İtalya’sında geçiyordu. Ezio’nun ailesinin ihanetinden sorumlu olanları bulmak ve intikam almak için Floransa, Venedik, Toskana ve Forlì gibi bölgeleri keşfetme şansı vardı.

Aynı zamanda, Desmond, hazineler ve şövalyeler arasındaki çekişmeyi aydınlatmaya çalışarak, antik bir ırk olan ilk uygarlık tarafından terk edilmiş sırları ortaya çıkarmaya çabalıyordu. Savaş ve gizlilik yeteneklerini kullanma odaklıydı.

Assassin’s Creed II, yeni Anvil oyun motoru kullanılarak geliştirilmiş ve Assassin’s Creed serisinin gelişimine önemli bir katkıda bulunmuştu. Rönesans atmosferi, hikaye, karakter tasarımları ve görsellerle birleştirilen bu oyun, büyük takdir toplamıştır. 9 milyondan fazla kopya satan oyunlar arasında yerini ilk çıktığı yıllar almıştır.

Gelişimi ve Sürümleri

22 Ocak 2008’de, Ubisoft tarafından Assassin’s Creed II’nin üretim süreci başladı. Ancak tüm oyunlarda olduğu gibi, üretim öncesi bazı bilgileri verilmedi ve duyurulmadı. Sadece Ubisoft, 6 Nisan’da İtalya haritasını ve Hidden Blade tasarımlarını tanıtan bir video fragmanı tarzı paylaşmıştır. Ayrıca Leonardo da Vinci’nin uçan makinesini içeren güzel bir tanıtımı da videonun içine yerleştirmiştir.

10 Nisan tarihlerine ulaşıldığında , Game Informer dergisi oyunla ilgili ayrıntıları ve Ezio’nun resimlerini içeren bir sayı yayınladığı biliniyor. Gelişimi için yaklaşık 230’dan fazla ekip üyesi her zaman çaba göstermiştir.

Sürümleri:

 1. White Edition
 • Temel bir versiyonu
 • Assassin’s Creed 2’nin bir kopyasıdır.
 • Özel temalı kutu veya ambalaj
 • Bazı dijital içerikler veya ek materyaller

2. Black Edition

 • Yine 2. oyunun kopyası
 • Master Assassin, Ezio Auditore da Firenze’nin siyah koleksiyon kutusu, yükseltilmiş bir heykelciği içermektedir. Bu özel sürüm, Assassin’s Creed II oyununun baş karakteri Ezio Auditore da Firenze’yi detaylı ve özel bir şekilde tasvir eden bir heykelciği içerir.
 • Ezio’nun 3 oyun içinde bulunan görevi. Bunlar,
 • Floransa’da yer alan Palazzo Medici
 • Venedik’te bulunan Santa Maria dei Frari
 • Venedik’te olan Arsenal Tersanesi

3. The Master Assassin’s Edition

 • Temel versiyon kopyası
 • White ve Black Edition’a ek olarak özel tasarımlı kutusu
 • 1. sınıfta yer alan koleksiyonluk metal kasa.
 • 2 adet oyun içi bonus görev vardır. Bunlar:
 • Palazzo Medici
 • Santa Maria dei Frari

4. Deluxe Edition

 • Deluxe Sürüm, dijital bir sürüm olarak PlayStation Store ve Steam üzerinden indirilebilen bir versiyondur.
 • Xbox Live için onaylanmamıştır.
 • Bu özel sürümün fiyatı hem PlayStation Store’da hem de Steam’de 19,99 ABD dolara satılıyor.
 • Lineage

Standart Edition

Sizi atalarının ölümcül soyunu sürdüren Ezio ile tanıştırarak, nefes kesici bir devam hikayesine sürüklüyor. Efsanevi Leonardo Da Vinci’nin özgün silahları ve aletleriyle Assassin’inizin becerilerini geliştirirken, epik bir güç ve yozlaşma hikayesiyle yüzleşeceksiniz. Ezio’nun Rönesans İtalya’sındaki hikayesi, suikastçının intikam arayışını, gizemli geçmişini ve karşılaştığı zorlukları derinlemesine ve etkileyici bir şekilde ele alıyor.

GeliştiricileriUbisoft Montreal, Ubisoft Singapore
YayıncısıUbisoft
MotorAnvil
BestecisiJesper Kyd
Platforma göre yayın tarihleriPlayStation 3 ve Xbox 360:
– Kasım 17’de, 2009 (NA)
– Kasım 19’da, 2009 (AU)
– Kasım 20’de, 2009 (EU)
Microsoft Windows Seri Oyunu:
– Mart 4’de, 2010 (AU)
– Mart 5’inde, 2010 (EU)
– Mart 9’unda, 2010 (NA)
Mac OS X:
– Ekim 1’de, 2010 (EU)
– Ocak 6, 2011 (NA)
PlayStation 4, Xbox One:
– Kasım 15, 2016
Nintendo Switch:
– Şubat 17’de, 2022
TürTarihi aksiyon ve macera
Oyuncu ModuTek
Çıkış tarihi2010
Ödüller2009’da, en iyi yeni karakter ödülü ve Ezio Auditore da Firenze
ödülüne layık görüldü.
ESRB DerecesiOlgun ve yetişkin
Orijinal SitesiGit
İndirme ve Satın almaSatın al

1 geri izleme / bildirim

 1. Ubisoft - Mmorgonline.com

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*