Axie Axs Coin Nedir Ne işe Yarar ?

axie coin
aks coin nedir

Axie Infinity’yi düşünmenin kolay bir yolu, Pokémon ve CryptoKitties’i birleştiren bir blockchain oyunu hayal etmektir. Yani bir pokemon oyun karakterinden etkilenen coin türüdür.

Daha spesifik olarak Axie Infinity, Ethereum blockchain üzerine kurulu bir NFT oyunu ve ekosistemidir. Yerel kripto para birimi, Axie Infinity Shard (AXS) adı verilen bir ERC-20 belirtecidir.

Axie Infinity Öğrenin

CryptoKitties’in öncülüğünü yaptığı konsepti takip eden Axie Infinity, Ethereum tabanlı bir koleksiyon oyunudur ve 2018’den beri büyümektedir. Oyun, bir tutku projesi olarak başlayan ve popüler bir Ethereum olma yolunda ilerleyen Vietnam merkezli yeni şirket Sky Mavis’in beynidir. oyun.

Axie Infinity Shard (AXS), Axie Infinity ekosisteminin simgesidir. AXS, Kasım 2020’de piyasaya sürülen bir ERC-20 yönetişim belirtecidir. AXS jetonları satın alınabilir, takas edilebilir veya oyun oynanarak kazanılabilir.

Axie Infinity ile ilişkili diğer belirteçler arasında, ERC-721 belirteçleri biçimindeki oyun varlıkları (Axie karakterleriniz gibi ) ve bir ERC-20 belirteci olan Küçük Aşk İksiri (SLP) bulunur .

Axie Infinity Nedir Nasıl Kullanılır ?

Axie Infinity ekosisteminde oyun karakterleri Axies olarak adlandırılır. Sahip olduğunuz ve kontrol ettiğiniz değiştirilebilir olmayan tokenlerdir (NFT) .

 Bunları kişisel cüzdanınızda saklayabilir, diğer Ethereum adreslerine aktarabilir veya blok zinciri tabanlı bir pazaryeri kullanarak diğer oyuncularla ticaret yapabilirsiniz.

Oyun, Axies dışında, aynı zamanda ERC-721 jetonları olan sanal arazi ve öğeler içeriyor.

Ekosistem içinde oyuncular, Axie Infinity krallığı Lunacia’daki canavarlarla savaşmak için Macera modunda (PvE – Oyuncuya karşı Çevre) takımları ve dizilimleri kullanabilir.

Ayrıca gerçek hayattaki diğer Axie eğitmenleriyle savaşmak için Arena modunu (PvP – Oyuncuya Karşı Oyuncu) seçebilirler.

Kazandığınızda, Axies yetiştirmek için kullanılan Small Love Potion (SLP) adlı bir varlık kazanırsınız.

SLP ayrıca bir ERC-20 belirtecidir ve Binance gibi borsalarda işlem görebilir.

AKS SHARD (AXİE) NEDİR ?

AXS madeni para (Axie Infinity Shard), Axie Infinity evreninde nispeten yenidir. Kasım 2020’de piyasaya sürüldü. AXS sahipleri jetonu stake etmek için kullanabilecek ve oy vererek ve oynayarak AXS alabilecek.

Bu ödüller, oyun içi satın alımlarla doldurulan Topluluk Hazinesinden gelir. Ancak Ocak 2021 itibariyle, bu Topluluk Hazinesi ve stake etme özellikleri henüz uygulanmadı. AXS’nin toplam arzı 270.000.000 olacaktır.

Bazı jetonlar halka açık satışa, bazıları oyunun özellik kazanması için ve bazıları Sky Mavis ve proje danışmanlarına tahsis edildi.

AXS NERELERDE KULLANILIR ve DURUMLARI ?

Axie Infinity, oyuncuları bağlayan, güçlü bir topluluğa ve gelişen bir ekosisteme sahip olgun bir oyun olmak istiyor.

Pokémon veya Final Fantasy hayranları için Axie Infinity, içine dalmak için eğlenceli bir oyun deneyimi sunuyor.

Şubat 2021 itibarıyla 27.000’den fazla Axie Infinity oyuncusu var.

Oyun daha da geniş bir oyuncu tabanı toplayabilirse, ekosisteme kesinlikle daha fazla değer katacaktır.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, Ronin yan zinciri, oynaması ücretsiz bir sürümle birlikte, daha da fazla büyümeyi teşvik etmek için uygulanıyor.

AKS SAKLAMA SİSTEMİ

AXS bir ERC-20 tokenı olduğu için Trust Wallet , Coinomi, Exodus gibi ERC-20 uyumlu herhangi bir yazılım cüzdanında ve Trezor One veya Ledger Nano X gibi donanım cüzdanlarında saklanabilir .

Trust wallet bir Binance cüzdanıdır. Bu yüzden ilk olarak Buraya tıklayarak Binanceye kayıt olmanız bağlı süreç işlemi olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*