MAMEUI Error Required Files Are Missing

Mameuı 64 options
Mame options

MAMEUI error, oyunlarıyla ilgili “Hata: gerekli dosyalar eksik, oyun çalıştırılamıyor” sorununun nasıl düzeltileceği konusunda bilgi verecek bir makale başlığı yayınladık.

Aslında hatanın tam adı, Error: required files are missing, the game cannot be run kolay bir yöntemle çözülür. Öncelikle aşağıda ki çözüm yollarını deneyin.

Oyun Dosyalarını Doğrulayın: Oyunu Steam, Epic Games veya Uplay gibi bir platform üzerinden oynuyorsanız eksik veya bozuk dosyaları kontrol etmek ve değiştirmek için “Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula” seçeneğini kullanın.

Grafik Sürücülerini Güncelleyin: Grafik sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Güncel olmayan veya uyumsuz sürücüler oyunlarda sorunlara neden olabilir.

Yeniden yükleme: Kurduğunuz klasör veya Required files are missing hatasına yol açan, oyunu kaldırıp geri yükleyin.

Sistem Gereksinimlerini Kontrol Et: Yeni veya eski çıkmış oyunlar yüklemeden önce veya sonra, sisteminizin gereksinimleri karşıladığından emin ol.

Oyun Exe Dosyaları: Oyun diskinin düzgün yüklenmemiş veya yanlış yerleştirilmiş bir EXE dosyası veya video (ekran kartı sürücüsü ) sorunları MAMEUI Rom Error görüntüsü yaratır.

MAME ROM Hatası Neden Olur?

Yüklenen Rom ve tüm alt klasörlerde eksiklik olması MAMEUI Error sıkıntısını ekrana taşır. Bunu taşıması demek, eksik DLL dosyalarının olabileceğini, ve yüklenirken işletim sisteminin arka planında yanlış giden bir yol olduğunu gösterir.

Windows güncellemelerini başlatın ve bittikten sonra oyunu tekrar indirip kurun.

MAMEUI Error Düzeltme

DirectX ve Visual C++ gibi sürümlerinizin güncel yapıda olduğunu kontrol edin. Virüs programlarını devre dışı bırakın. Ayrıca diğer problem, ekran çözünürlüğü ayarlarını kontrol edin ve uygun olanı seçin. Şimdi MAMEUI hatası nasıl düzeltilir görelim.

MAME Emulator Windows 10 64-bit veya daha farklı sürümlerinde hataları çözmek için şu adımları uyguluyoruz.

Oyun romları aynı klasör içinde olmalıdır. Yani Roms ve MameUI64.exe LOCAL C disk içinde yer almalıdır. Bunu öncelikle kontrol edin.

MAMEUI Error hatası
MAMEUI Error hatası

Daha sonra video oyun rom dosyalarının sağlam olduğunu, ve ZIP şeklinde bulunduğunu izleyin. Aşağıda resimdeki gibi. Üst kırmızı çubukta, dosyaların yolu doğru şekilde olduğunu doğrulayın. Ve yan kırmızı çubukta gösterildiği gibi, ZIP dosyalar duruyor mu bakın. Kesinlikle ZIP klasörleri dışarı çıkartmayın.

Mameuı 64 options
Mame options

İstenilen gibi her şey yolunda ise, birkaç ayar yaparak soruna çare bulalım. Görsel aşağıdaki gibi;

Error Required Files Are Missing
Error Required Files Are Missing

Mame klasörüne gidin. Kırmızı üst okta yer alan “Options” veya seçenekleri bulun. Ardından varsayılan oyun seçeneklerine tıklayın. Sonra “ Çözünürlükleri sığacak şekilde değiştir ” sağ alttaki işaretli yerde belirtilmiştir. Burası işaretli ise, kaldırın.

Sorun çözülürse, yorumlarınızı bekler, çözemezsiniz paylaşmanızı umarız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*