Hergün Kripto Haberleri 22.05.21

Ethereum L2 Çözüm ile EtherScan ile Entegrasyon

Ethereum L2 Ölçeklenebilirlik Çözümü Optimism gerçekleştirildi. Resmi blogu aracılığıyla Ethereum blockchain gezgini Etherscan ile bağlantılı olduğunu duyurdu. Ethereum kullanıcıları, Etherscan web sitesi aracılığıyla L2 ve Ethereum L1 arasındaki para yatırma ve çekme kayıtlarını görüntüleyebilecekler.

Kripto para biriminde uzmanlaşmış bir medya olan AMB Crypto’ya göre;

Ripple’ın önceki yasal danışmanlık verileri olan U.S. SEC, Ripple ve kurucu ortaklarına karşı dosyalanmıştı. Yine, geçmiş yasal tavsiye materyallerini ifşa etmeye mecbur edilmek istendi. Bu bağlamda SEC, “Ripple’ın ‘adalet doktrinini’ yanlış anladığı ve adalet ilkeleri arasında ‘haksız ihbar’ın ihlal edilip edilmediğinin ancak yasal tavsiye materyalleri gönderilerek belirlenebileceğini vurguladı. Ayın 9’unun başlarında SEC, mahkemeden yasal tavsiye materyalleri sunmasını istedi ve “Geçmişteki yasal tavsiye verileri, Ripple’ın XRP satışlarının federal menkul kıymetler yasalarına tabi olup olmayacağıyla ilgili olmalı” dedi.

SEC başkanı “Finans yetkilileri, gelişen alanlardaki suçları kovuşturmaya hazır olmalıdır”
CoinDesk’e göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, ABD Finans Endüstrisi Düzenleme Kurumu’nun (FINRA) 20. (yerel saat), “Şifreleme” Siber, fintech vb. Gibi yeni gelişen alanlardaki suçları kovuşturmaya hazırlıklı olmamız gerekiyor. Gelişmeleri takip etmek ve suçluların hane halkı tasarruflarıyla oynamasını önlemek için tutarlı kurallar uygulamak için her şeyi yapmalıyız “Yapıyorum” diye yatırımcıların korunmasının altını çizdi.

SEC başkanına göre, “Borsa düzenlemesi nihayetinde halka fayda sağlayacak”
Yabancı medyaya göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, “Kripto para borsalarında yatırımcı korumasının düzenlenmesi sonunda halka fayda sağlayacaktır. ”dedi.

Elon Musk “Bitcoin Madencilik Enerji Tüketimi, Orta
Ölçekli Ülkelerin Ötesinde” Tesla CEO’su Elon Musk, “Bitcoin madenciliğinin enerji tüketimi orta ölçekli ülkeleri aşmaya başladı. Başarmak neredeyse imkansız.”

Çin’in büyük ekonomi medyası “Cryptocurrency bir tür komedidir”
Çin’in başlıca ekonomik medyası 21st Century Finance yaptığı açıklamada, “Bitcoin balonunun Fed’in aşırı likidite arzından kaynaklandığını” söyledi. Medya 21‘inde, “Kripto para fiyatlarındaki artış ve oynaklık, Fed’in aşırı likiditesinin bir sonucudur. Mevcut geleneksel varlıkların aksine, kripto para varlıkları, değere bağlı olmayan tipik bir spekülasyon aracıdır. Kripto para, tarihsel bir bakış açısından bir tür komedi ve yaygara. Ancak bu yaygara asla bitmez. Çünkü pazara yeni yatırımcılar giriyor. ” dedi.

California bölge bankası Bitcoin ticaret platformu hazırlıyor
Daily Hoddle’a göre, California bölge bankası Suncrest, kullanıcılara bitcoin alım ve satımını desteklemek için düzenleyici makamlarla istişare halinde. Bankanın ayrıca NYDIG Trust, Fidelity ve diğerleri ile Bitcoin ile işlem yapan bankacılık hizmetleri sağlayan bir platform sağlamak için çalıştığı bildiriliyor. Medyaya göre, Suncrest Bank’ın varlığının 1,3 milyar dolar olduğu biliniyor. Banka, 2022 yılına kadar bitcoin işlem hizmetleri sunmayı planlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*