Hangi kripto para satın alınmalı 2022’ye Özel

Hangi kripto para satın almalıyız
Hangi kripto para satın alınmalı

Hangi kripto para satın alınmalı birçok yatırımcı için altın soru olduğunu bilelimBirçok kripto para borsası ve platformları sanal para birimlerini listesine almaktadır. Burada tek tek hangi kripto para yükselir diye düşünmek yerine 2020 ve 2021 yılı verileri de gözden geçirilmelidir. Çok geniş ve karışık bir pazarın içerisinde olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Altın veya gümüş gibi değil ki, çevirip hemen bakalım diye düşünmek te gereklidir.

Şimdi aşağıda yayınlamış olduğumuz geleceği parlak kripto paralara bakmamanızı öneririm. Çünkü bu yazdığımız yazıları okuduktan sonra o bölüme geçerseniz çok şey kazanmış olacaksınız.

En iyi yatırımı temsil edebilen projeleri nasıl seçmeniz gerektiğini belirteceğiz. Ancak kendinize çok doğru sorular ile açıkça hata yapmamanız gerektiğini öğretmelisiniz. Klasik hata her zaman can yakacaktır. Okyanusta dolaşmak istiyorsanız geminiz sağlam ve yükü ağır olmamalıdır. Kısacası kriptolarda umurunuza gitmeyecek seçimler yapın ki, zorluk çekmeyin.

Hangi Kripto Para Birimi Satın Alınmalı 2021-2022

Kripto paralar token ve coin olmak üzere çeşitlere ayrılır. Potansiyeli duruma göre değişen oynak piyasada bulunur. Çok fazla kazandıran kripto paradır bu, dediğiniz an aşırı kayıplar da yarattığınız görebilirsiniz. Bitcoin geçmişine baktınız da, Kasım 2018 yıllarında %80 üzeri kayıp yaşadığını görürsünüz. İnanılmaz ve korkunç bir durumdu. Hatta bazı altcoinler %95 gibi değer kaybetti. Nakitte olmayanlar, stop emrinde değilse kaynar su döküldü diyebiliriz.

Burası sizi kripto para birimlerinden soğutmak amaçlı değildir. Ancak iyi veya kötü taraflarını öğrenmeniz yararınıza olacaktır. Çünkü kripto para al sat taktiklerini yapabilen bir kişi bile emirsizse, tüm karları ile anaparası da 2017-2018 arası erimişti.

Ancak bazı kripto para birimlerinin iyi bir değer sağladığını tahmin ediyoruz. Küresel bir başarıya dönüşme ve günlük hayatımızda her yerde bulunma olasılığının yüksek olduğuna inanıyoruz.

Ancak yatırımın bir numaralı kuralı, kaybetmek istediğinizden daha fazla yatırım yapmamaktır. Nakit olarak yatırmak istediğiniz para miktarını hayal edin. Önemsemeyeceğiniz miktarı coinler için kullanın. Çok acı veriyorsa, miktar çok yüksektir.

Kaybetmeyi göze aldığınız para ile yatırım yapmak en güzel yatırımdır. Kripto para birimlerinden en iyilerini belirteceğiz fakat sabırlı olun. Yatırımcı nasıl olur? En iyi kripto para hangisi görmeden önce okumanız gereken alanlar devam ediyor.

Hangi kripto para Biriminde Yatırımcı Olurum?

Öncelikle Bitcoin borsasında iyi bir profiliniz olmalıdır. Bundan kastımız uzun vadeli bir vizyona sahip olmaktır. Beğendiğiniz projeleri belirlemeyi, size uygun bir giriş noktası bulmayı, istediğiniz miktarı satın almayı ve beklemeyi içerir. Hangi amaçla kripto para alıyorsunuz? Takas veya ürün değişimi için mi, yoksa amaç kısa pozisyon veya uzun vadeli mi ?

Kriptolar sabır işidir. Psikolojik olarak en zor olanıdır. Çünkü piyasa, güçlü düşüş aşamaları ile sınırlarınızı test edecektir. Yatırım yaptığınız varlıkları olabildiğince anlamak önemlidir, böylece temel değer önerilerini değerlendirebilirsiniz. Bu bilgiler sizi piyasada güçlü bir yatırımcı olarak öne çıkaracaktır.

Diğer bilgimiz ise, ticaretle çok fazla kar elde etmeyi amaçlayan saf piyasa spekülasyonudur. Daha kısa vadeli bir perspektiften buradayız. Günde birkaç işlem yapmak ve fiyatları sürekli izlemek zorunda kalmak alışılmadık bir durum değildir. Teknik analizde çok güçlü bilgiye ihtiyacınız olacak, temeldeki projenin ciddiyeti bu perspektifte çok önemli olmayacaktır.

Bitcoin ve Ethereum Gibi Coinleri Satın Almak Hata mı?

En büyük hatalardan birisi de fırsatı kaçırdık, artık bitcoin ve Ethereum çok pahalı dediğimiz taraftır. Küçük coinler çok dalgalı olan konumdadır. Büyük boyun varsa denizin ortasında az dalgaya kapılırsın. Küçük boylu isen, denizin ortasına gidemediğin için kenarda dalgalara kapılırsın. Zaten pahalı dediğiniz Bitcoin olabilir. Fakat Ethereum hala hak ettiği fiyatlara gelmedi.

İlk yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum, için önemli bir avantaja sahiptir. En büyük topluluklara, çok sayıda geliştiriciye ve projeleri ve ekosistemlerini en iyi şekilde geliştirmek için önemli miktarda fon ve bilgiye sahip olup yatırımını yapmışlardı.

BTC VE ETH hala önemli bir avantaja sahip ve bu pazarda kâr elde etmek için en iyi potansiyele sahiptir.

Merkezi olmayan uygulamaların büyük çoğunluğu günümüzde Ethereum üzerine inşa edilmiştir. Bitcoin, kendi adına, güvenliğine adanmış hatırı sayılır bilgi işlem gücüyle şimdiye kadar inşa edilmiş en güvenli ağa sahiptir. Bu nedenle liderliklerini sürdürmeleri muhtemeldir.

Bu nedenlerden dolayı, uzun vadeli bir perspektiften, bir portföyün yüksek bir yüzdesini, dijital değeri nedeniyle hala geleneksel finansal varlıklara karşı çok fazla değer yakalama potansiyeline sahip olan Bitcoin’e ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Merkezi olmayan uygulamalar dünyası sizinle konuşuyorsa, mevcut sınırlamalarına ve “rakipleri” EOS ve Tron’un sunabileceklerine rağmen Ethereum tamamen unutulmamalıdır.

Hangi kripto para satın alınmalı 2020’de diyordunuz? Ve şimdide hangi kripto para yükselir umuyla yatırım yapmak kimine göre mantıklıdır. Bu konuda size aşağı başlıkta cevabını vereceğiz.

Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2021-2022

Bitcoin Dünya’sında Ayılar ve Boğalar arasında bir Balık olmak gerekiyor bazen. Ne pençelerden darbe yiyerek yere düşmek, nede boğalardan dolayı yüksek fiyattan almak doğru olmayabilir. Bir balık olup bu ikisindende etkilenmeden yola devam etmek önemli bir konudur. Bugün hangi coin alınır dediğinizde, uzun vadeli yatırım düşünebilirsiniz.

Coin ağlarını kontrol ederek ağ projesi güçlü demek yetmiyor bazen. Jetonun mutlaka değerinin artacağının projenin başarılı olmasından kaynaklanmadığını anlamak önemlidir.

Potansiyeli yüksek coinlere uzun vadeli yatırım yapmak mantıklıdır. 2021 ve 2022 geleceği parlak ve kazandıracak çok coin bulunuyor.

İşte 2022’ye yönelik hangi kripto para satın alınmalı? Biz açıklayalım siz anlayın ve yatırımı yapıp yapmayacağınıza karar verin. Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bilgi amaçlıdır.

 • Mana : Ödeme jetonlarıdır.
 • MakerDAO MKR: Potansiyeli oldukça hızlı bir şekilde anlaşılabilir.
 • Kleros PNK: Merkezi olmayan bir anlaşmazlık çözümü projesidir.
 • NEO : Dijital varlıkları, kimlikleri ve akıllı sözleşmeleri birleştirerek geleneksel ekonomiden “akıllı ekonomiye” geçiş için oluşturuldu.
 • THETA:  Yeni nesil video yayını ve Defi tokeni
 • Tezos XTZ: Otonom sözleşmelerin güvenliğine odaklanıyor.
 • Aragon :  Merkezi olmayan kuruluşların kolayca oluşturulmasına ve yönetilmesine olanak tanıyan, Ethereum’da katma değeri yüksek araçlar geliştiren çok yetkin bir ekip tarafından yönetilen mükemmel bir projedir.
 • WRX : Wazirx borsası para birimidir. Şuanda Binance Global borsasına bağlıdır.
 • Cardano : Dünya Ekonomik Forumu tarafından en ölçeklenebilir blok zincirlerinden biri olarak kabul edilmektedir.
 • Solana (SOL) : En düşük işlem ücretleri ile kripto küresine sahip. Her gün hızla genişleyen hayran kitlesi oluşuyor.
 • Monero : Takas edilebilirlik ve gizlilik tokeni olarak da meşhurdur.
 • Dogecoin : Madeni para birimi olarak bir köpek logosuyla ün kazanmaya kalmamış, Elon Musk desteğiyle çığır açmıştır. Şimdi ise, 2022 yılı içerisinde birçok firmayla anlaşma sağlayan, Doge 1 serüven macerası var.
 • Thunder Token : Güvenli, yüksek performanslı, EVM uyumlu ve zincirler arası birlikte çalışabilir bir genel blok zinciridir.
 • Algo: Algorand blok zincirine güç veren benzersiz Pure Proof-of Stake konsensüsü ile güvence altına alınır.
 • Rariple:  Yatarıcılığı ile ün kazanacak NFT platformudur.

Bunların yanı sıra gücü yetene derler ya, BTC, BNB, ETH eklemediğimiz fakat bilmeniz gereken önemli coinlerdir.

Tüm bu projeler, projenin kendisinin işletilmesi yoluyla varlıkları için değer yaratır. Bu değer nihayetinde onlara güvenen yatırımcılara yeniden dağıtılır. Tabii ki, projenin hala başarılı olması gerekiyor.

Anlayacağınız gibi, kripto para birimlerine yatırım yapmak hafife alınacak bir şey değil. Ne satın aldığınızı değerlendirebilmeli ve anlayabilmelisiniz. 2020’de hangi kripto para alınmalı diye soranlar 2021’de zengin oldular. Çünkü 1 yıl öncesi ile şuan arasında dağlar olduğu açıkça bellidir. Bu bir coin değil %90 coinler için geçerlidir.

Kripto-ekonominin dinamik ve yenilikçi ortamında heyecan verici bir süreç ama uzun sürüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*