İşte Aranılan Steam China Versiyon Sitesi

steam çin versiyonu
steam çin versiyonu sitesi

Yıllarca süren belirsizliğin ardından Steam China nihayet burada . Sadece Çin hükümeti tarafından uygun şekilde lisanslanmış oyunları satan, Çin anakarasında yaşayanlara özel bir Steam sürümüdür.

İlk bakışta, ana mağaza sayfası tıpkı normal Steam’e benziyor (açıkçası Basitleştirilmiş Çince olarak ayarlanmış dil). Denemek için önerilen oyunlardan oluşan bir atlıkarınca ve en çok satanlar veya heyecanla beklenen gelecek oyunların bir listesi var.

Yine de biraz daha yakından bakın ve Steam Çin’in bizim bakış açımıza göre Steam’i olduğu gibi yapan şeylerden yoksun olduğunu göreceksiniz: birçok oyun ve her şeyi birbirine bağlayan bir topluluk.

Steam China’da sadece 53 oyun Ve DLC Bulunuyor

Yukarıdaki gifte, Steam’in normal sürümüyle karşılaştırabileceğiniz Steam China’nın ön sayfasına gidiyorum . Fark edeceğiniz ilk büyük şey, Steam’in uluslararası sürümünde sunulanlardan tamamen farklı bir oyun seçkisidir.

Steam Çin yalnızca, uzun ve karmaşık bir kısıtlama listesine uyduklarını onaylayan bir devlet lisansı almış oyunları satmaktadır. Bu bir kural, Steam China’nın mevcut oyun kataloğunu ve DLC’yi 21.131’den 53’e düşürüyor.

Aniden Steam’in 2010’da Valve tarafından seçilmiş oyunların bir listesi olduğu zamanki gibi hissettirdi.

Satılacak yalnızca 53 oyun ve DLC varken, Çin’deki herhangi birinin neden Steam Çin’e geçmek isteyeceğini anlamak zor. Counter-Strike: Global Offensive ve Dota 2 gibi çok oyunculu oyunlar, daha hızlı yerel sunucular vaadiyle oyuncuları ikna etmeye çalışıyor, ancak Steam’in Çin’deki popülerliğindeki ilk artışını, Steam China’da olmayan PlayerUnknown’s Battlegrounds’dan kaynaklandığını düşünmüyorum. Bunun çoğu oyuncuyu kazanacağını sanmıyorum.

Steam China’nın sattığı oyunların tümü normal Steam’de mevcuttur. Steam ve Steam China, satın alımların aktarılacağı tek bir hesap kullanır; bu nedenle, Steam’in uluslararası sürümünde Witcher 3 tarzı RPG Gujian 3 satın alırsanız, Steam China istemcisini kullanarak oynayabilirsiniz.

Bu, Çin’de satış için lisanslı oldukları ve dolayısıyla Steam China’da mevcut oldukları sürece diğer oyunlar için de geçerlidir. Diğer yönde de çalışır: Steam Çin’den satın alınan herhangi bir oyun, Steam’in uluslararası sürümü kullanılarak oynanabilir.

İsterseniz Steam Çin istemcisini de indirebilirsiniz, ancak çalışmayı başaramadım. Yükleyici Çince yazılmıştır ve birçok denemeye rağmen, yükleyiciyi tekrar çalıştırmamı söyleyen bir hatayı geçemedim (bu, düzeltmek için hiçbir şey yapmaz).

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*