Kriptolarda Airdrop Anlamı Nedir?

Kripto para birimlerinden para kazanmanın birkaç yolu vardır, ancak hepsi güvenli ve yasal yollar değildir. Bununla birlikte, kripto para birimleriyle kazanmanın gerçek bir yolu AIRDROPS etkinlikleridir. Bu makalede sizlere Airdrop ne demek, coinlerde ve Binance borsası  tarzı fikirler sunacağız. Borsalara göre airdroplar değişmekte olup, her coinin satış yerine göre airdrops fırsatlarını kaçırabilirsiniz.

Airdrop nedir?

Yazımızdan sonra, çıkan coin neredeyse o borsaya kayıt olmanız gerekir. Örneğin Xrp airdrops her yerde bulunurken Pitbull coin her yerde olmaz. Bu bir örnekti. Bu nedenle ilgili airdrop coini listeleyen borsaya gitmenizde fayda vardır. 

Bir “airdrop”, belirli bir blok zincirinde belirli diğer tokenlere veya cüzdanlara sahip oldukları gerçeği aracılığıyla kripto para birimini halka dağıtma yöntemini ifade eder. 

Bu genellikle pazarlama amacıyla, diğer tokenlerin tutulmasını teşvik etmek veya onları blockchain ağında bir katılımcı olmaya teşvik etmek için yapılır.

Airdrop’lar genellikle, kullanıcıların önceden belirlenmiş bir zamanda (anlık görüntü zamanı) herkesin görebileceği bir cüzdanda belirli miktarda token bulundurmalarını gerektirerek çalışır. 

Airdropu gerçekleştiren token projesi daha sonra airdrop tokenlerini buna göre dağıtmak için anlık görüntüyü kullanacaktır.

Airdrop’ların etkisi, kullanıcıların kripto para varlıklarını çeşitlendirmelerine, airdrop edilen token hakkında farkındalık yaymalarına ve (önceki varlıklarından) etkili bir temettü kazanmalarına olanak tanır.

 Airdrop kampanyalarının çoğu, haber paylaşmak, arkadaşlara tavsiye vermek veya bir uygulamayı indirmek gibi basit görevler karşılığında jeton veya jeton alma gibi mekaniklerle çalışır.

Air Drop Ne demek Hilesi Var mı ?

Kripto para birimlerinin popülerlik endeksi her geçen gün yükselirken, etrafındaki dolandırıcılıklar da büyüyor. Bu nedenle, kripto para birimi airdrop’larında dolandırıcılık bulursanız, şaşırmayın veya buna kanmayın.

Bunları ortadan kaldıracak tek çözüm, kendinizi airdrop konusunda veya aslında kripto para birimleri konusunda eğitmektir.

Ama size airdrop’larla ilgili dolandırıcılıkların nasıl gerçekleştiğini anlatacağım.

Airdrop planlarına sahip bir aldatmaca projesi sizden özel anahtarlarınızın yerlere girilmesini isteyecek ve hatta bazen sizi kandıracak, böylece tohum sözcüklerinizi kötü amaçlı bir yazılıma gireceksiniz.

Bu tür taktikleri genellikle hacklenmiş gevşek kanallarda, Telegram kanallarında veya orijinal hesabı bir şekilde taklit etmeye çalışan Twitter hesaplarında göreceksiniz.  Buna istinaden%51 btc saldırı yazımızı okumanızı da öneririm.

Güvenliğiniz açısından, bu tür airdropları incelerken fazladan mil giderek gerekli özeni göstermenizi öneririm. Bir başka yazımız da Airdrop kampanyalarda oluşabilecekzararları da anlatmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*