Silkroad online R

Silkroad online R
Silkroad online R

Silkroad online R, Asya kıtasında ünlü ticaret yollarından olan İpek yolunda geçmişe dayanarak oluşturulan ücretsiz bir oyundur. Joymax tarafından Silkroad online’nin ardından oluşturulmuş kendi sınıf ve yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz MMORPG’dir.

Silkroad online geliştiricisi Joymax ve JCPLANET ile ortak dayanışma çerçevesinde hazırlanan R sürümü arasında az bir fark yansımıştır. Silk Road online’de canavarlar 1 seviye iken bile gold ve eşyalar düşebilirken, R versiyonunda 70’e kadar eşya veya oyun parası düşmemektedir. Silkroad-R’de skill ve diğer point hesaplamaları daha benzersiz ve basit olarak yapıldığı göz önüne alınmıştır.

Silkroad Online R gelmeden önce, Avrupa genişlemesiyle oyuna yeni yarış eklenmiş ve bir dizi harita, karakter, giyim, eşya, evcil hayvan, beceri ve parti oyun sistemi gibi özelliklerde yenilikler düşünülmüştür. Bu yenilikler ile oyunculara İSRO’dan farklı bir deneyim oluşması sağlanmış, ancak ilk oyunu kadar başarılı olamamıştır.

Bu ipek yolu ticaretini benimseten ve milyonlarca oyuncuyu bir araya getiren Joymax, aslında Silkroad’ı daha farklı hale getirmeyi ve kullanıcılara daha hızlı seviye geçişi sağlamak için proje hakkında düşündüğünü söyleyebiliriz. Bu yüzden Silkroad R gibi ikinci bir oyunu ele almış bağımsız olarak oynanan türevini geliştirmeye koyulmuştu. 1.nci oyunundaki seviye zorluklarını göze alan oyun şirketi, hem kolay Level atlama hem de silahların rakibe veya canavara verdiği hasarı azaltma dengesini tamir edecekti.

Güncellemeleri ve yeni tanıtımı ile daha farklı bir bakış açısı amaçlanmıştı. Özel canavarlardan 11 ve 12 degree eşya düşme şansı çoğaltılmış, büyüme oranları değişikliğe uğramıştı. Haritaları ve zindanlarda bulunan bazı görseller daha simetrik hale getirilmişti.

Bu Silkroad yolculuğunda ele alınmış, ikinci oyununda, birinci versiyon içeriğini tamamen barındırmış ancak benzersiz bazı görevleri vardı. Anti-bot koruma özelliği ile de oyuncuların bir takım hile yapmaması sağlanmıştır. Ancak bu macera serüveni pek tutulmamış, kısa süre sonra oyun kapanmıştır.

YayımcıJoymax
Playerbase DurumuOrta
TürMMORPG
Çıkış TarihiOcak 2012
PvPDüellolar / Açık Dünya / Lonca Savaşları
ArtılarıSınıf çeşitliliği ve XP oranları daha iyidir. PvP sistemi geliştirilmiş ve ara yüzü iyileştirme sağlanmıştır.
EksileriSilkroad Online’ye göre daha az oyuncu toplumu vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*