Trion Worlds Oyun Şirketi

Trion Worlds Oyun Şirketi Gamigo
Trion Worlds Oyun Şirketi

Trion Worlds oyun şirketi ne zaman, nerede kuruldu gibi başlıklara yer vererek, şirket hakkında bilgiler bulabileceksiniz.

Trion Worlds, (eskiden Trion World Network,), adı ile 2006 yılında kuruldu. Şirket, Lars Buttler ve Jon Van Caneghem tarafından kuruldu. Lars Buttler daha önce Electronic Arts’ta Global Online Başkan yardımcısı olarak görev yapmışken, Jon Van Caneghem ise Güney Koreli online video oyunu şirketi NCSoft‘ta Yönetici yapımcı olarak çalışmıştı.

Trion Worlds oyun şirketi, Inc. genel merkezi Redwood City, California, ABD’de bulunuyor. Şirket, özellikle MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game) ve MMORTS (Massively Multiplayer Online Real-Time Strategy) türlerinde video oyunları geliştirmek ve yayınlamak konusunda uzmanlaşmıştır.

Trion Worlds, Inc. kurulduktan sonra Trion Platformu adında bir sunucu teknolojisi geliştirmeye başladı, bu teknoloji daha az ağır istemci tabanlı oyunlar sunmayı ve büyük ölçekli savaşları desteklemeyi amaçlıyordu.

Trion Worlds Oyun Projeleri

Şirketin ilk büyük MMORPG projesi, başlangıçta Telara’nın Kahramanları olarak adlandırılan ve daha sonra Rift olarak piyasaya sürülen bir oyundu. Trion Worlds Games Company, Inc. ayrıca Telara’nın Planları adını alacak olan Telara’nın Kahramanları için erken gelişim çalışmalarına başladı.

Trion Worlds Inc., zaman içinde bir dizi oyun projesi üzerinde çalışmış ve bazı önemli MMORPG oyunlarını piyasaya sürmüştür. İşte Trion Worlds, Inc.’in öne çıkan oyun projeleri:

  1. Rift (Telara’nın Kahramanları): 2011 yılında piyasaya sürülen bu MMORPG, oyuncuları fantastik bir dünyada büyülü yaratıklar ve tehlikeli varlıklarla dolu bir maceraya çıkarmaktadır.
  2. Defiance: Defiance, aynı adı taşıyan bir televizyon dizisiyle birleşen bir MMORPG ve TPS (Third-Person Shooter) oyunudur. Oyuncular aynı zamanda, post-apokaliptik bir dünyada hayatta kalmak için yaratıklarla savaşırken diğer oyuncularla işbirliği yapabilirler.
  3. ArcheAge: ArcheAge, açık dünya MMORPG türünde bir oyun olarak öne çıkar. Oyuncular, büyük bir açık dünyada keşif yapabilir, ticaret yapabilir, evler inşa edebilir ve savaşlara katılabilirler.
  4. Trove: Trove, bir Voxel tabanlı sandbox MMORPG oyunudur. Oyuncular, kendilerine özgü dünyaları inşa edebilir, maceralara katılabilir ve diğer oyuncularla etkileşimde bulunabilirler.
  5. Atlas Reactor: Bu taktiksel PvP oyunu, sıra tabanlı stratejiyle taktiksel çarpışmaları bir araya getirir. Oyuncular, çeşitli karakterler arasından seçim yaparak rekabetçi savaşlara katılabilirler.
  6. Devilian: Devilian, aksiyon RPG öğeleri taşıyan bir MMORPG oyunudur. Oyuncular, şeytan güçlerine sahip karakterleri yönlendirir ve hızlı tempolu savaşlarda düşmanlarla karşı karşıya gelirler.
  7. ArcheAge Unchained: ArcheAge’in yeniden tasarlanmış bir sürümüdür. Oyun içi avantajları satın almadan her oyuncunun eşit bir başlangıç yapmasını sağlar.

Bu listedeki oyun projeleri, Trion Worlds firmasının öne çıkan ve bilinen oyun projeleridir. Şirket, farklı türlerde oyunlar geliştirme ve yayınlama konusunda uzmanlaşmıştır.

Trion ve Trion Worlds logosu ve bazı içeriklerin Gamigo grubunun bir parçası olduğunu bildirmek isteriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*