CCP Games Oyun Firması

CCP Games oyun şirketi
CCP Games oyun firması

CCP Games oyun firması hakkında detaylı bilgilendirici bir makalemiz bulunuyor. C.C.P oyunlarının tarihi, 2003 yılında piyasaya sürülen ve bugüne kadar korunan Eve Online‘ı geliştirmek için bilinir. CCP Games, en iyi bilinen oyunları olan Eve Online ve Eve Valkyrie gibi projelerle öne çıkmış devasa bir şirket olma yolunda ilerlemektedir.

CCP Games Firması Nedir? 

1997 yılında Reykjavik, İzlanda’da kurulan CCP, 2019’dan itibaren Pearl Abyss şirketi bünyesinde faaliyet göstermektedir. CCP, Mayıs 2003’te piyasaya sürülen EVE Online ile interaktif eğlence sektöründe öncü bir konum kazanarak birçok ödül kazandı ve dünya genelinde büyük bir takdir toplamıştır. 

1997’de kurulan CCP Games firması Mmo oyunlar yapmak amacı için kurulmuştur. Tabi projeleri ek olarak devam etmektedir. Kurucuları kimlerdir?

 • Reynors Hargunson
 • Þórólfur Beck Kristjánsson
 • Kristvar Kristjánsson

En büyük bilim kurgu eseri EVE Online ile, kök salmış bir oyun kurucu şirket, eşi benzeri görülmemiş daha nice oyunları geliştiriyor. 

CCP Games’in Şangay stüdyosu, EVE Evreni’ne dayanan ve mobil cihazlar için geliştirilen ücretsiz oynanabilen bir F2P 4X strateji oyunu olan Project M5 üzerinde çalışıyor. Oyuncular, yıldızlararası üstünlüğü elde etmek için rakipleriyle mücadele etmek için gruplar kurmak zorundadır. Bu oyun, şu an aktif olarak geliştirilmektedir ve henüz bir çıkış tarihi belirlenmemiştir.

CCP Games Oyun Firmasının Eserleri

CCP Games, özellikle Eve Online’nin devasa çevrimiçi evreni ve oyuncular arası etkileşimi ile bilinse de, projelerine devam eder. 40 milyon dolarlık finansman sağladığını duyuran şirket, yeni bir AAA oyunu yaratma peşindedir. 

EVE Evreninde Blockchain teknolojisini kullanarak yeni bir AAA oyunu yaratma peşinde olduklarını Twitter CCP hesabından belirtmişlerdir.

Oyunun ekonomisi, ve topluluk yönetimi, oyuncular arası etkileşimi ve stratejik oynanışıyla bilinmektedir. CCP Games oyun firması, dünya genelinde büyük bir oyuncu kitlesine sahiptir. Yeni oyunlar geliştirmenin yanı sıra, Eve Online evrenini genişletmek için hikaye tabanlı içeriklerini ve güncellemelerini de sunmaktadır.

Eve Online ve Eve Valkyrie gibi oyun eserlerini sunduktan sonra, bir önemli projesi hakkında daha bilgi vermek isteriz.

CCP Games Londra FPS Projesi

CCP Games’in Londra stüdyosu, New Eden evreninde geçen epik bilim kurgu atmosferine sahip yeni bir taktiksel FPS oyunu geliştirme konusunda odaklanmış durumdadır. CCP, oyuncu topluluğunun arasında popüler olan çevrimiçi bir FPS oyununun bu evrende büyük bir talep gördüğünün farkında ve atmosferik görsellere sahip yenilikçi bir çok oyunculu nişancı oyunu sunma hedefine kararlıdır. Bu oyun şu an aktif olarak geliştirilmektedir ve henüz bir çıkış tarihi belirlenmemiştir.

CCP Oyun Şirketi Neler Sunar?

Birinci şahıs nişancı oyunları için çok oyunculu haritalar oluşturma ve karşılaşmaları dengeleme deneyimi gibi beceri ve deneyimleri öne çıkararak etki yaratmıştır. Karbon motor geliştirme konusunda hızlı bir çıkış yakalan şirket devasa oyunları getirme peşine gidiyor. İşte Karbon motor bileşenleri: 

 1. Trinity: Nefes kesen manzaralar ve epik sahneler, Carbon’un göz alıcı grafik motoru Trinity ile etkileyici sanal dünyalara dönüşüyor.
   
 2. Destiny: En büyük çok oyunculu video oyunu PvP savaşı. 8.825 oyuncu ve aynı anda en fazla katılımcının yer aldığı çok oyunculu video oyunu. PvP savaşı Guinness rekorlarını oluşturmak için tasarlanmıştır.
   
 3. CarbonUI: Sezgisel kullanıcı ara yüzü Çerçevesi, oyunculara uzayın sonsuz yolculuğunda rehberlik ederek, milyonlarca kişiyi dinamik ve çeşitli evrenlerde bir araya getirmemizi sağlıyor.
   
 4. Carbon Audio
 5. Scripting

Karbon Oyun Motoru Çıkıyor!

 • Çok oyunculu nişancı oyunlarında harita oluşturma
 • Açık dünya ve sandbox oyunları için harita tasarlama
 • Unreal Engine dünya oluşturma araçlarıyla çalışma
 • Unreal Engine Planları

Bu özellikleri ayrıca barındırmaktadır. CCP games ürün ve hizmet mail adresleri ise aşağıdaki şekildedir.

 • Ürünler ve genel sorular için: info@ccpgames.com
 • Müşteri destek sorularınız için: destek@eveonline.com

1 geri izleme / bildirim

 1. Dust 514 - Mmorgonline.com

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*