Xrp Coin Nedir? Ripple Farkı

Xrp coin nedir
Xrp coin nedir

Xrp coin nedir, bu güncel kripto makalemiz sayesinde 2023 itibari ile tüm ayrıntılarını anlatacağız. Genelde Xrp coin ne demek diye aratıldığında güncel olmayan yazılar karşınıza çıkmaktadır. Ancak sizlere XRP hakkında detaylı bir yazı hazırladık. Bu yazı sonucunda kripto haberleri içerisinde yer alan ve coinlerin en çok merak edilenini sizlerle paylaşıyoruz.

XRP COİN bir diğer yan ismi (RİPPLE) olarak bilinir. Kripto paralar içerisinde popüler bir dijital para birimi olarak tanımlanmıştır. Piyasa değerine göre yazımız saati ile 5. sırada yerini korumaktadır. Ripple Labs tarafından korunan ve dağıtılan bu kripto para birimi, özellikle finansal kurumlar arasında uluslararası ödemelerin hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde transferine odaklanan bir teknoloji ve ödeme protokolü olan RippleNet’in bir dalı olarak kullanılmaktadır.

Xrp Coin Ripple Nedir?

Ripple bir Xrp dijital para birimin adıdır. Bu dijital varlık, RippleNet içinde işlem yapmak için kullanılır. Ayrıca çoğu kripto borsalarda alınıp satılabilir. Fakat bu terimler arasında ufak tefek fark bulunur. Ripple ve XRP bir bütün olsa da biraz farkları vardır.

Her ikisi arasında farkı aşağıda açıklarken kısa bir bilgi daha verelim. Xrp merkezi olmayan bir bütünlüğe sahiptir. Yani herhangi bir merkezi otoritesi veya hükümet tarafından kontrol edilmezler.

Ripple ve XRP Arasındaki Fark Nedir?

XRP ve RİPPLE arasındaki farkı çoğu kripto ticareti yapan kullanıcı karıştırır. Aslında aynı zannedilen  bu Coinler arasında bazı farklar bulunmaktadır. XRP Coin nedir dedikten sonra gelin farklarına bir bakalım.

  • RİPPLE bir teknoloji şirketi olarak bilinmeli
  • Ripple Labs tarafından yönetilmektedir.
  • Ripple, bu sistemin geliştiricisi
  • XRP, Ripple ile bağımsızdır, açık kaynaklı bir dijital varlıktır.
  • Ripple, hızlı, verimli, güvenilir ve karbon nötr olarak bilinmeli
  • Uyumluluk çabalarını sorunsuz destekleyen XRP coindir.
  • Finansal hizmetler alanındaki uygulamalar için XRP kullanılır.

XRP coin nedir dedikten sonra farklarını da öğrenmiş olduk. Daha fazla bilgi için XRP defterini inceleyebilirsiniz. RİPPLE Coin fiyatı ve son dakika haberleri popüler bir Coin olduğunu kanıtlasa da, kaç TL olduğu da önem taşımaktadır. Bu yüzden XRP davası her geçen gün tartışma yarattığı için, 2023 yılında dava sonuçlanarak kazanan RİPPLE fiyatı da artış göstermiştir.

RİPPLE Hangi Ülkenin Parası?

Ripple şirketi XRP dijital para birimi hangi ülkenin diye çok soru tarafımıza geldiği için sizlere detaylı bir yazı yazacağız. Ardından geniş anlattığımız bu yazı ile, XRP coin ne demek, anlamı nedir gibi sorularından çok sorduğunuz soruya da cevap bulacaksınız.

Ripple marketleri aslında Singapur finansal hizmetleri tarafından sanal para faaliyetlerinde bulunma lisansını elde etmiştir. Fakat bu yalnızca nitelikli kurumların kullanımına açılmıştır. New York merkezli Ripple ürünleri nitelikli kurumların kullanımına sahipken, gerçek kullanıcılar aracılık borsalar ile erişebiliyor.

Bu nedenle ilk ABD tarafından sisteme alınmıştır.

XRP Coin Nereden Alınır?

Sistemsel olarak büyük borsalarda satılsa da en güvenilir kripto para borsaları ile de XRP alabilirsiniz. XRP alacağınız bazı borsalar, Bitmart, Poloniex, Binance gibi büyük ticaret platformlarından satın alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*