14 Mayıs 2021 Kripto Haberleri

Kripto haberleri güncel
Kripto haberleri güncel özet

14 mayıs 2021 Kripto para birimi haberlerini güncel olarak Mmorg online.com web sitemizde bulabilirsiniz. 14 mayıs günü kripto paralarda neler yaşandı. Dünya devleri, boğalar, ayılar neler söyledi. Kripto para haberciliğinde en son nokta ve tek günlük  paylaşımlarını bu yazımızda anlatıyoruz.

Kripto haberlerini okuduktan sonra yorumlarınızı, eksik görmeden yayınlayabilirsiniz. Şimdi gelelim 14 mayıs kriptoların özet haberlerini sunmaya;

Tesla’nın bitcoin ödeme desteğini askıya alması

 • Tesla CEO’su Elon Musk Twitter’da yaptığı açıklamada, “Tesla, bitcoin ödemeleri desteğini geçici olarak askıya alıyor. Bitcoin madenciliği için kullanılan fosil yakıtlardaki artışın neden olduğu çevre kirliliği konusunda endişeliyiz. Kripto para birimi harika bir fikir ve garantili bir gelecek olduğuna inanıyoruz. Bununla birlikte, kripto para birimi için, muazzam çevre kirliliği için ödeme yapamazsınız. “

Facebook DM, ABD’de stablecoin çıkarmayı planladı.

 • Facebook DM, Amerika Birleşik Devletleri stablecoin çıkarma peşine düşecek. Facebook tarafından desteklenen kripto para projesi Diem, kripto para birimi dostu bir banka olan Silvergate ile işbirliği içindedir.

ABD doları bazlı sabit paralar çıkarmayı planlıyor, CNBC. DM CEO’su Stewart Levi, “Projeyi tamamen ABD düzenleyici etki alanında yürütmeyi planlıyoruz” dedi. “İsviçre de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki düzenleyici kurumlardan lisans incelemeleri aldığımız için çok sayıda yapıcı geribildirim aldık.”

 • Reuters’in bildirdiğine göre Hindistan Merkez Bankası, Kripto Para Birimi İşlemlerini Durdurmak İçin Resmi olmayan yönergeler aldı. Hindistan merkez bankası, yerel bankalara kripto para birimi ile ilgili operatörlerle ilişkilerini durdurması için resmi olmayan yönergeler yayınladı.

Yerel bir özel tasarruf bankasının (ICICI), kripto para birimiyle ilgili tüm ödeme işlemlerini durdurmak için ödeme hizmeti sağlayıcılarından işbirliği talep ettiği bildirildi. Ayrıca Citibank, Kotak Mahindra Bank ve Indusind Bank‘ın kripto para şirketleri ile işlemleri kısıtladığı tespit edildi.

MicroStrategy 271 BTC daha satın aldı

 • MicroStrategy CEO’su Michael Sailor, MicroStrategy’nin 271 BTC daha satın aldığını tweetledi. BTC başına 55.387 $ fiyatla satın alındı. Bu, MicroStrategy tarafından tutulan BTC sayısını 91.850’ye yükseltir ve ortalama 24.403 dolar satın alma fiyatı vardır. MicroStrategy, Nasdaq’da listelenen bir yazılım geliştirme şirketidir.

Ünlü bir ABD yatırım bankası olan Corwen kripto para birimi gözetimi sağlıyor.

Bloomberg’e göre, 100 yıllık bir ABD yatırım bankası olan Cowen, hedge fonları ve varlık yöneticilerini hedefleyen kripto para saklama hizmetleri sağlayacak.

Corwen bunun için Standard Store T&T (S&T) ile bir ortaklık imzaladı. Aynı zamanda, S & T’nin ana şirketi Polysign’a 25 milyon $ yatırım yapacakCEO Jeffrey Solomon Corwen, “Burada net bir talep var” dedi ve “Yakın gelecekte birçok kurumsal müşterinin dijital varlıkları takas etmesine yardımcı olmayı planlıyoruz.”

Kore Bankası CBDC Projesine Katılmayacak

Kore ekonomisine göre Naver, Kore Bankası tarafından desteklenen ‘Merkezi Banka tarafından düzenlenen Dijital Para Birimi (CBDC)‘ projesine katılmayı planlıyor.

Her bir CBDC yaşam döngüsü için dijital para üretimi, ihraç, dağıtım, itfa ve elden çıkarma gibi tüm işleme görevlerinin ve havale ve ödeme gibi hizmet işlevlerinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edecektir.

 • XRP Avukatı John E. Deaton “Elon Musk, XRP En iyi reklamları” Cryptocurrency medya kuruluşu YouToday’e göre , Ripple ( XRP , piyasada 7. sırada) bulunuyor. ve hukuk firması Deaton’da ortak avukat, John E. Deaton, avukat John E. Deaton 13’ünde Twitter’da “Elon Musk Tesla’nın kurucusu XRP’ye en iyi reklam kampanyasını getiriyor” dedi.

Bu bağlamda, “Elon Musk’ın ne düşündüğünü bilmiyorum, ancak kripto para birimi ile ilgili kelimeleri ve eylemleri XRP’ye en iyi reklam etkisini getiriyor.

Ray Dalio “Kripto para birimi , en büyük risk başarısıdır”

 • Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, 11’inde The Wall Street Journal tarafından düzenlenen çevrimiçi bir foruma katıldı.

Hong Kong yetkilileri “dijital renminbi test aralığının genişletilmesini teşvik ediyor.”
Bloomberg’e göre, Hong Kong Para Otoritesi geçtiğimiz günlerde Çin’in piyasaya sürdüğü dijital para birimi için test kapsamını genişleteceğini duyurdu.

 • Galaxy Digital’in kurucusu “Elon Musk, BTC madenciliğini doğru yönde yönetiyor ” Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Elon Musk Tesla’nın kurucusu Bitcoin madenciliğine doğru yönde rehberlik etmeye çalışıyor dedi.
 • FTC, kripto para borsasının yerinde incelenmesi
  Sistemin mazeretinin incelenmesi, sorumluluk devri ‘ Elektronik gazete yalnızca “Adil Ticaret Komisyonu, 12’sinde Bithumb, Upbit ve Coinone gibi büyük kripto para borsaları üzerinde bir saha araştırması yaptı” dedi.

14 Mayıs 2021 Kripto Güncel Haberler

 • DeFi Project xToken, Flashron tarafından saldırıya uğradı 24.5 milyon dolarlık kayıp yaşandıThe Block’a göre DeFi Protokolü xToken, Flashloan saldırısı nedeniyle bugün 24.5 milyon dolar zarar gördü. Saldırgan, saldırıya devam etmek için Flashron ve xBNTA akıllı sözleşmesinin kusurlarından yararlandı.
 • Reuters’in bildirdiğine göre, Ebay NFT hizmetini resmi olarak tanıtacak Global e-ticaret şirketi Ebay, platformunda NFT hizmetini resmi olarak sunmaya karar verdi.

Daha fazlasını okumak için her gün Kripto para birimleri için düzenli olarak haber veriyoruz. Haberlere istinaden yatırım yapmak sizin bilincinizdedir. Hiçbir haber yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Kripto borsalarındaki tüm paralara yapılan haberler günceldir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*