ICO NEDİR, Ne Amaçla Kullanılır?

Ico nedir, amaçları nelerdir
ICO nedir ne amaçla kullanılır

Ico nedir, hakkında bilmediklerinizi bu konuya yayarak bilgilendirme sağlıyoruz. Bir fonlama türü olarak özetleyebiliriz. Fakat nerelerde nasıl kullanılıyor. Iconun amacı nedir?

2017’den beri, ICO’lar popüler bir kaynak yaratma modeli haline geldi. Peki bu fonlar proje yöneticileri tarafından gerçekten nasıl kullanılıyor?

Bir jeton sahibinin hakları nelerdir? Mmorgonline tüm teknik, temel soruları cevaplamaya çalıştı. Bu makaleden önce bilginizi tazelemek için token nedir adlı yazımıza da göz atmanızı öneririz.

ICO nedir, Başlangıç  Ethereum projesi

Eylül 2014’te, Ethereum Vakfı 31 529 bitcoin topladı ve o sırada yaklaşık 12 milyon eter veya 18.4 milyon dolar tuttu. Bununla birlikte, 2015 yılında, bazı kötü yönetim kararları, Bitcoin fiyatının 480 $ ‘dan 220 $’ a düşmesi ve oldukça cömert harcamalardan sonra Vitalik Buterin, Vakfın sadece 200.000 CHF, 1800 bitcoin ve 2.7M ETH kaldığını açıklayan bir makale yazdı.

Sonunda, Ethereum’un başarısı ve fiyatının yükselmesi, daha katı finansal uygulamalar ve Devcon konferansları gibi yeni gelir kaynakları ile birleştiğinde, Vakıf için sağlıklı bir durum sağladı.

Peki ICO yöneticileri için seçenekler nelerdir? Riskler nelerdir ve fonların nasıl harcanacağı konusunda fiili kontrolleri var mı? Mmorg online.com  kripto araştırma ekibi, yatırımcıların daha iyi kararlar almasına yardımcı olmak için bu konuyu araştırdı.

Bir ICO Ne demek, fiyat iniş çıkışına bahis oynamak mı?

Bir ICO, yeni bir kaynak yaratma modelidir. Bir ekip bir proje geliştirir, bir iş planı sunar ve ardından insanlar, projenin potansiyel başarısı için risklerinden korunarak yatırım yapmaya karar verir.

Yatırımcıların, kaynak yaratmadan her bir ether veya bitcoinin proje başarısı için kullanılmasını beklemesi mantıklıdır.

ICO yöneticilerinin fonları en etkili şekilde kullanmaları ve toplanan fonlarla spekülasyon yapmamaları gerekiyor .

ICO’ya Özgü En iyi uygulamalar nelerdir?

Her şeyden önce, kripto para birimlerinde fon bulundurmak, yüksek fiyat dalgalanmaları nedeniyle sorun olabilmektedir.

Bir öneri, toplanan fonları satmak ve bunları fiat para birimlerine dönüştürmektir. Ne yazık ki, bugün çok az sayıda tedarikçi kripto para birimlerinde ödeme yapmayı kabul ediyor.

Bu nedenle, ICO yöneticileri, işletme maliyetlerini üstlenmek için toplanan fonların bir kısmını dönüştürmek zorundadır. Bu tür işlemler Fonlama merkezleri tarafından gerçekleştirilebilir.

ICO hakkında 2021’e doğru Dropslar yayınlandı. Bunlara özgü takvimler çıkarıldı. Google’de ise son yıllar ICO nasıl alınır soruları artmıştır. Bunu daha sonra ayrı bir başlıkla belirteceğiz.

ICO Ne Oluyor, Anlamı Ne? DAI çözümü

Ico, terimini daha belirgin şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Bu nedenle ICO nerelerde kullanılır, neler yapılabilir gibi belirli sunumlar da hazırladık.

Diğer bir seçenek ise MakerDAO tarafından geliştirilen ve 19 Aralık 2017’den bu yana ABD doları ile ilişkilendirilen bir ERC-20 stabilcoin olan DAI’yi kullanmaktır.

47M DAI mevcuttur ve destek olarak Ether ile DAI, güçlü fiyat dalgalanmaları sırasında dikkate değer bir dayanıklılık sergilemiştir.

Diğer stabilcoinlere gelince, ICO yöneticileri, sermayelerini yüksek volatilite piyasasında güvence altına almak için DAI veya diğer stabilcoinleri kullanabilir.

ICO anlamı nedir, Zaman Ayırıp Gelecek Hazırlamak

ICO’ların büyük bir kısmı, Ethereum platformunda geliştirilen merkezi olmayan uygulamalardır. Bunlar (dApps) olarak bilinebilir. Son 2017 boğa piyasasında, Ethereum protokolü büyük miktarda eşzamanlı işlemi destekleyecek kadar büyümemişti.

Üstelik mevcut uygulamalar henüz çok kullanıcı dostu değildir. Sadece birkaç kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Protokolde yapılan teknik iyileştirmeler sayesinde bu durumun gelişmesi planlanmaktadır. Sharding, State kanalları,

PoS veya yan zincirler, daha hızlı ve daha ucuz işlemlere izin verecek, geliştirilmekte olan projelerdir .

Bu arada, ICO yöneticileri harcamaları kısmak, proto-dapp’leri yayınlamak ve projelerinin blok zinciri olmayan yönlerine odaklanmak zorundadır.

Merkezi olmayan ICO

Decentraland, Ethereum blockchain üzerinde çalışan ve küçük bir Arjantinli ekip tarafından geliştirilen merkezi olmayan bir ” video oyunu”dur.

Decentraland, oyuncuların arazi edinebilecekleri ve ardından sanal gayrimenkul değeri üzerinde spekülasyon yapabilecekleri 2D haritalı basit bir dApp yayınladı.

Ethereum ağının teknik sınırlamalarının farkında olan oyunun ‘‘ Onchain ” versiyonu bu özelliklerle sınırlıdır.

Ekip şu anda oyuncuların sahip oldukları arazide haritalar ve öğeler oluşturabilmeleri için bir Yazılım Geliştirme Kiti yazmaya odaklanıyor.

ICO’nun 68 205 Eter toplamasıyla (toplam 20 milyon ABD doları için ortalama 300 ABD Doları / ETH fiyatıyla), Decentraland 8 katılımcıdan oluşan küçük bir ekip olarak kalır.

Yalnızca dApp gelişimini sağlamak için stratejik harcama yapar.

Ağustos arasında 2170 ETH harcanmıştır. 2016 ve Ocak 2017, toplamın% 3’ünü temsil ediyor.

2018 ayı piyasasına yanıt olarak Decentraland, projeyi güvence altına almak amacıyla stratejisini değiştirdi.

İlk 9700 ETH satışı 2 Şubat 2018’de gerçekleşti. Ardından 1 ve 9 Mart 2018’de iki büyük satış ile toplam 52 600 ETH oldu.

  • 2 Şubat grafiği: 900 $ / ETH (9700 ETH)
  • 1 Mart tarihli grafik: 865 $ / ETH (32500 ETH)
  • 9 Mart grafiği: 710 $ / ETH (20100 ETH)

Tüm bu işlemler ekip için karlı, çünkü fiyatlar ICO sırasındakinden daha iyidir.

Decentraland ekibinin sahip olduğu ” nakit ” miktarını mevcut harcamalarla birlikte tahmin edebiliriz. Ekip, muhtemelen USDT ve 1900 ETH cinsinden yaklaşık 60 milyon dolar nakit ve 10 milyon dolarlık bir değer için MANA jetonlarına sahip olacak.

Bu, bir yıl önce ICO sırasında toplanan miktarın üç katını temsil ediyor. Proje geliştirmeyi yıllarca finanse edebilir .

Jetonlar menkul kıymet değilmidir?

Bir ayı piyasasında, birçok proje, toplam belirteç değerlemesinin temsil ettiği değerden daha fazla ” nakit ” rezervine sahiptir.

Bazı yatırımcılar ” değeri düşük ” projelerden bahsediyor. Ancak tokenlerin menkul kıymetler olmadığını anlamak gereklidir. Bir dayanağa bağlı varlıkla doğrudan ilişkili olmadıklarını bilmek önemlidir.

Ayrıca mal sahibinin stratejiye dahil olma veya temettü alma yetkisine sahip olmadıklarını hatırlamak önemlidir .

ICO projeleri katı bir finansal tanıma göre küçümsenemez. Yöneticileri kelimenin tam anlamıyla ” nakit ” rezervine sahiptir. Finansal başarıları, projenin başarısı veya gelecekte belirteç değerlemesi anlamına gelmez.

Mmorgonline platformu, müşterilere çok sayıda token alma ve satma fırsatı veren yerleri belirtir. Ancak yatırımcılara ICO’ları değerlendirirken her zaman çok dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz.

Bu nedenle bir token alım satım platfomuna kayıt olun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*