Allods Online

Allods online
Allods online

Allods Online, Astrum Nival tarafından oluşturulmuş ve şu anda Mail.Ru aracılığıyla dağıtılan bir 3D rüya MMORPG türüdür. İlk olarak 11 Mayıs 2011’de Kuzey Amerika’da piyasaya sürülmüş, RPG ağırlıklı ve RYO içerir. 12 milyon dolarlık bir bütçe ile geliştirilen bir abonelik gerektirmeyen ve Türkiye’de de oyuncu kitlesine sahipliği bulunur.

İnternet erişiminizin yeterli olması durumunda kayıt olarak oynanabilir. Gemi savaşları, Goblin Cumhuriyeti gibi keşfedilmemiş bölgeler, tek kullanımlık grup istasyonları gemilerde sizi bekliyor. Open PvP kullanarak oyunculara benzersiz ödüller verilirken, büyük ölçekli PvP etkinliklerine katılma şansınız da var. Büyük ölçekli PvP bölgelerine “Ölüm Arenaları” deniyor.

Aşağıdaki tablo Allods Online’nin sistem gereksinimidir. 2010 yılında kurulan bu oyunun, Private server olarak da yaygınlaştığı görülüyor. 2023’ten 2024’e giderken hala kayıpsız bir oyuncu sayısı olduğunu görüyoruz.

GereksinimMinimumTavsiye Edilen
İşletim SistemiWindows 7 SP1Windows 7 SP1/8.1/10
İşlemciIntel Pentium Çift Çekirdekli 2,6 GHz veya Intel Core 2 Duo 2,66 GHzIntel® Core™ i3 3,4 GHz
RAM3072 MB6144 MB
Ekran KartınVidia GeForce 8800 GT 512MB, shader 2.0 desteği, 1366×768 veya daha yüksek çözünürlüklü monitörnVidia GeForce GT 320 1024MB, shader 2.0 desteği, 1600×900 veya daha yüksek çözünürlüklü monitör
Boş Sabit Disk Alanı15 GB18 GB
İnternet Erişimi1 Mbit/s hızında veya daha yüksek hızlı kanalda

Allods Online Nedir?

Dünya çapında tanınan ve bilinirliği ile ün kazanmış, ilk Rus devasa çok oyunculu türdür. Bu aksiyon oyunu, orijinal Allods üçlemesinin (Allods: Seal of Secrets, Allods II: Lord of Souls, Cursed of the Lands) hikayesinin geçtiği Sarnaut dünyasında oynanır. Ancak “Lanetli Topraklar” olayları sonrasında, bin yıl boyunca Sarnaut’un gerçek yapısını etkileyen bir dizi değişken olay meydana gelmiştir.

Öncelik olarak, Rusya kitlesi için kurulan Allods Online, birinci sınıf kalite ve ölçekleme yaratılarak ve projeleri geliştirilerek sunulmuştur. Rus kültürün temel amacına vurgulama yapılarak geliştirilen oyunda, zengin öğeler, tarihi ve geleneksel karakteristik özellikleri barındırdığı söylenebilir.

Neden milli bir yapısı var derseniz, ideolojik, teknolojik ve finansal olarak erişilebilir düzeydedir. Oyun evreninde öne çıkan Astral, gizemli ve büyülü bir madde olup keşfe uğramamıştır. Yedi oynanabilir ırkı barındıran ve iki karşıt gruba ayrılan seçimi ile göz doldurur. Lig ve İmparatorluk içeren karşıt gruplardan seçimi yapabilirsiniz. Oyunda toplamda on farklı sınıf bulunur ve sınıf seçenekleri, oyuncuların ırk tercihine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Artıları ve Eksileri

Allods Online artılarından bir kaç adımda bahsedelim. Muhteşem hikaye sistemine sahip, etkileyici ve sürükleyici bir kurgusu olduğunu belirtmek isteriz. Bu oyuncuların daha fazla bağımlı ve oyun içi zaman harcayacağına işarettir.

Görsel açıdan güzel yapısı olması, bakış açınızı değiştirerek farklı bir deneyim kazandırır. Ayrıca çok çeşitli ırkların olması karakterlerini kişiselleştirme ve çeşitlilik açısından avantaj sağlamaktadır.

Eksi yönleri:

Pay to win sistemi biraz can alıcıdır. PVP ve PVE’de güçlenmek için para yatırma zorunluluğu maddi durumu kısıtlı oyunculara zorluk çıkarıyor. Bu da denge oranını etkileyerek kazanma ve öne geçmeyi zorlaştırıyor. Ayrıca imparatorluk tarafının azınlıkta olması PVP yaparken olumsuz zorluklara yol açabiliyor. Yeni bir oyuncunun oyun kılavuzu ve yapısını öğrenmede güçlük yaşadığı görülmektedir. Bunun yanı sıra P2P sunucusunda oynayan kullanıcı sayılarında eksiklik olduğu gözlemlenmiştir.

Öneriler Ne Olabilir?

Daha dengeli bir ödeme sistemi geliştirilmeli ve genel dengeyi kaybetmeden zevk oranı ve emek oranı artırılmalıdır. Adil bir ödeme sistemi ile düşük ve yüksek dengeleme orta seviyede eşit olmalıdır. Eksi yönlerinde bulunan tüm ayrıntılar önemle giderilmelidir. Sizin de eksi ve artı yönlerini gördüğünüz bir kısım mevcutsa yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Büyüler ve Yetenekleri

Allods Online, büyü yapma ve kullanımı oldukça detay içerir. Büyü kitabınızı kullanırken büyüye sağ tıklayıp açın. Karakteriniz hangi büyüyü tıklarsanız onu kullanmaya başlar. Bir büyüyü bitirirseniz tekrar etmeniz imkansızdır. Kısa yol tuşlarını kullanmanız gerekecektir. Büyülerde bekleme süreleri bulunur. Yani bir büyüyü aktif ettikten sonra tekrar kullanmanız için süre şartı vardır.

Herhangi bir büyü aktifse, rengi grimsi olur. Bekleme süresi sonrası tekrar büyü aktif duruma geçer. Sıraya alma ve önceden hazırlanma gibi biçimleri vardır. Bu bazı büyülerde geçerli olmaktadır. Büyü çantası veya kitabınızdan büyüyü tutarak sürükleyin. Ve çubuğunuza ekleme yapabilirsiniz.

Büyüleri öğrenme ve güçlendirme için şekilleri oyun içinde yerleri vardır. Herhangi bir seviyeye ulaştıkça belirli büyü ve yeteneğinizi öğrenme şansınız vardır. Yetenek tablosu “N” tuşuna basılarak açılıyor. Sağ araç çubuğu yetenekler için bulunan düğmede aktif olur. Büyü kitabınız her zaman büyü inceleme ve istediğiniz eylem çubuğuna ekleme şansı vermiştir.

ÖzellikleriBilgi
Orijinal SitesiRus dili sitesi, İngilizce Sitesi, Türkiye versiyonu
TürMMOG, RPG, Rus
Rol yapmaFantastik Oyun Çeşitleri
PVPEvet
SınıflandırmaBağımsız
MotorCustom
StilBilinmiyor
GeliştiriciAllods Team, Astrum
DurumPiyasada
PlatformWindows
İş Modeliİndirilebilir, Ücretsiz
Hemen oynaİndir, Oyna
Çıkış Tarihi2010
Dosya boyutu13.93 GB
YayıncısıMail.Ru Games
Destek BağlantısıGör

AllodsLoader.exe dosyasını indirip kurun. Dosyanın yüklenmesini ve tamamen bitmesi için bekleyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*