Anarchy Online

Anarchy Online
Anarchy Online

Anarchy Online, Funcom tarafından geliştirilen ve dağıtılan bir çevrimiçi çok oyunculu rol yapma oyunudur. 2001 yılında piyasaya sürülen bu oyun, bilim kurgu temalı bir dünyada geçer. Karmaşık hikayesi, çeşitli dinamik görevleri, örnek olayları ve sınıf sistemini içeren yapısı ile karşınızda.

Anarchy Online Tanıtımı

Anarchy Online’de, sadece savaş ve yağma stillerini istemeyen oyunculara yönelik çok güzel içerikler bulunur. Defile, dans partileri ve el sanatlarına ilgi duyuyorsanız size göre bir oyundur. Eşi benzeri görülmemiş sanat eserleri ve ticari aktiviteler ile sosyal etkinliklere kavuşabilirsiniz. Her isteğe göre bir seçenek olmasa da çoğu türü içinde barındırır.

Rubi-Ka’da başlayan ve Omni-Tek şirketine katılabileceğiniz, devasa bir gezegen sizi bekliyor. Klanlarda rakipler, efsanevi canavarlar ile mücadele ve dünyayı acımasız uzaylı uzaylı istilasına karşı savunma gibi etkinlikler var. Uzaylı istilasına karşı savunma için devasa Shadowlands’e girebiliyorsunuz. Bu derin oyun sistemi içinde, vücudunuzu yüksek teknolojili implantlar ve güçlü Nano teknoloji ile geliştirmek mümkündür.

Giyilen ekipmanların donatımında seviye önemli değildir. İstatistiklere dayalı ve buna göre donanacağınız bir düzen kuruludur. Güç seviyelerine ulaşmak için karmaşık bir ekipman, yetenek, implant ve güçlendirme merdiveni oluşturma olanağı vardır. Bu şekilde Battlestation’da acımasız dövüşlere katılabilir ve yıldızlar arasındaki yerinizi kazanabilirsiniz. Tarasque Player’a karşı Player Dungeon mücadelesine de gidebilirsiniz.

İki yıl önce 20. yıl dönümüne ait tasarımcıları ve geliştiricileri hakkında bir video yayınlandı. 2023 ve 2024 yıllarına girdiğimiz süre boyunca, kuruluşundan bu yana ilk ve tek uzun süre yayınlanmış bilim kurgu MMO oyunudur. Haziran 2023 itibari ile 22.yıl dönümünü kutlamıştır.

Anarchy Çevrimiçi Oyunun Hikayesi

MS 28,708 yılında, Omni-Tek şirketi, geniş ve sisli bir odada bulunan korumalı bir adamın başladığı bir olaya göz atmıştır. Bu adam, kalın tellerle yerlere düşmeye başlamış ve etrafını saran üç sürü hayvan ve bir ölü hayvan tarafından kuşatılmıştı. Bir oyuncunun karakteri, bu gizemli olayın ana temasını oluşturan dinamik bir görevle karşı karşıya kalıyor.

Bu dinamik görevler Anarchy Online’ın odak noktalarından biridir. Rubi-Ka ve Shadowlands gibi farklı bölgelerde yeni maceralar sunmaktadır. Kendi karakterlerini yaratma ve kişiselleştirme konusunda geniş olanaklara sahipsiniz. Karakter oluştururken isim, cinsiyet, boy ve kilo belirleyebilirsiniz. Yüz hatlarını değiştirebilirsiniz.

Başlangıç Kılavuzu

Anarchy Online oynamaya başlarken bir kaç doğal yöntem kullanmalısınız. İlk karakter yaratma adımını gerçekleştirin. Her oyun sunucusunda sekiz karakteri aynı anda saklayabilir veya silme işlemi yapabilirsin. Silebildiğiniz için karakter oluşturma aşamasında yeni beceriye sil baştan yap adımını yapabilirsin. Bu size öğrenme konusunda pratikleştirme sağlayacaktır.

 • Cinsiyet Seçimi: Karakter oluşturma aşaması bittikten sonraki süreçtir. İlk olarak yeni bir ırk seçme işlemeniz olacak. Burada genetik olarak bir ırk türü seçip bu adımı da bitirin. Güç ve çeviklik gibi fizikselliğe etki etse de oyun mekaniği üzerine bir etkisi olmaz. Solitus, Opifex, Nanomages, Atrox seçiminiz bundan ibaret.
 • Görünüm seçimi: Oyun sisteminde üzerinde görüntüden başka bir farkı olmaz. Sadece büyük karakterler dezavantajı kalabalık bir zindanda sağlar. Küçük karakterler büyüğe göre az yer kaplar.
 • Meslek Seçimi: Meslekler çok iyi seçilmelidir. Avantajlar ve XP puanlarını etkileyen, parasal ve beceri maliyeti açısından hassas olmalısınız. Aşağıda bazı mesleklere sunuldu ve açıklamaları yazıldı.
 1. Adventurer: Macera tutkusu ile hayvanları incelerler.
 2. Engineer: Makine üretme konusunda uzmandır.
 3. Keeper: Dövüşte de usta gardiyanlardır.
 4. Martial Artist: Silahsız savaşan dövüş ustasıdır.
 5. Soldier : Saldırı ile hayatta kalma için uğraşan silahlı askerdir.
 6. Shade: Yakın bir dövüş için seçilebilir.
 7. Doctor: Biyoteknoloji uzmanı ve temel iyileştirmede ustadır.
 8. Trader: Ticaret için maddi mallarını sağlar. Uyguna al fazlaya sat.
 9. Nano Technician
 10. Bureaucrat
 11. Meta-Physicists: Sizin için savaşacak mükemmel bir dahi.
 12. Agent
 13. Fixer
ÖzellikleriBilgi
Orijinal Sitesiİnternet sitesini görüntüle
TürMMORPG
Rol yapmaSci-Fi
PVPBulunamadı
SınıflandırmaAAA
MotorCustom
StilBilinmiyor
GeliştiriciFuncom
DurumPiyasada
PlatformWindows
İş ModeliHybird
Dağıtımİndirilebilir, Abonelik
Hemen oynaİndir, Oyna
Çıkış Tarihi2001

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*