Angry Birds Serileri

Angry Birds Serileri ve tüm oyunları
Angry Birds Serileri

Angry Birds serileri o kadar fazla ki, hiç sorun olmadan bunların tanıtım ve linklerine yer vermek istedik. Fakat serilerine geçmeden önce ilk sürümünden bahsedelim. Angry Birds, Finlandiyalı geliştiricisi olan Rovio Entertainment tarafından yaratılan bir bulmaca video oyunu olarak çıktı. Arka arkası gelmeyen serilerini üretmiş, Rovio geliştirici bu bulmaca oyununa 2009 Aralık’ta başladı.

Angry birds Maemo ve İOS cihazları ve bu tür platformlar için piyasaya çıkarken, hızla büyümeye başlamıştı. Çıkar çıkmaz App Store’de 10 milyon bir üstü satış yaptığını bildirmek isteriz. Rovio şirketi, bununla kalmayarak yeni sürümleri üretmeye karar verdi. Yeni sürümleri ise, Symbian, Windows Phone, Android ve BlackBerry 10 işletim sistemlerine yönelik tasarlandı. Şuanda açık olan serilerinden bahsetmeye başlarken, bazı platformlarından kaldırılan Angry Birds Epic serisini incelemenizi öneririz. Angry Birds serileri de, kapalı oyunlarda olduğu gibi türleri vardır. Ancak şuan sadece açık olan serilerine göz atalım.

Angry Birds 2

Angry Birds 2, aslında tamamen standart ilk serisine benzer yapıda çıkarıldı. Bir bulmaca video oyunu olan Angry Birds ile hemen hemen aynı içeriklere sahiptir. 5 Mart 2015 yılında, Under Pigstruction adı altında geçici olarak çıkarılan, ve aynı yılın Temmuz ayında resmi olarak yayına alınmıştır.

Adı tekrar sunduğumuz başlık gibi 2 olarak düzenlendi. Özetleyecek olursak, erken erişimde bekleme süresinde, hikaye odaklı türlere özenti olduğu iddia edildi. Bunun sebebi Mezozoik dönemde geçen seviyelere işaret etmesiydi. Temel oynanışı Angry Birds ile aynı olsa da, içeriğindeki amacı azcık fark yarattı. Görsel ve efektler değişti. Yeni nesil olarak, Fabric (audio) ve UNİTY motor kullanımı konusunda tecrübeli bir ekibe her zaman sahip bir seri geliştirmeyi bildiler.

Bu serinin oynanışı:

Cam, ahşap ve taştan yapılmış binalar içinde saklanan domuzları ve diğer nesneleri bir beceri gücüyle patlatmaktır. Kuşları fırlatarak bu görevi yerine getirebiliyorsunuz. Tabi bir sapan yardımıyla. Her seviyede belirli sayıda kuşa sahiptir ve tüm domuzları patlatmadan kuşları bitirirlerse, ekstra taşlar veya ücretsiz kuş jetonları kullanarak veya seviye başarısız ekranı alınıp oyuna baştan başlarsınız. Kuşlar, kartlar aracılığıyla temsil edilir ve oyuncuların stratejik olarak hangi kuşları kullanacaklarını seçmelerine olanak tanır. Şimdi tarifi zor oynaması harikadır. Seviyelerinizi tamamladıkça puanlarınıza göre bir, iki veya üç yıldız alabildiğiniz sürükleyici bir serisidir.

Klan savaşlarına, Mighty eagle eğitim kampı ve Rowdy Rumble gibi etkinliklere katılabileceksiniz.

Dream Blast Serisi

Angry Birds Dream Blast, yine Rovio şirketi tarafından yaratılarak bu seriye can verme ve kitleyi yeni serüvene çıkarmak için geliştirildi. Aslında bu oyunda asıl amacınız, taş eşleştirme yapmadır. Farklı renkteki baloncukları düşürürken, onları eşleştirerek patlatmalısınız.

Görevleri yerine getirerek, kuşlarımızı uykusundan uyandırmak için gerekli olan hayal gücünü serbest bırakabilirsiniz. Zeka ve stratejiyi bir arada görmek isteyenler için mükemmel bir seridir. Bağımlılık yapıcı bulmacalar ve eğlenceli maceralarla, bir sonraki seviyeye geçmek için baloncukları patlatın.

Oynanışı ise, genel eşleştirme oyunlarına benzer nitelik üzerine kuruludur. Baloncukları bir sütun yerine ve birbirlerine yakın olacak şekilde eşleştirme yapmanız gerekiyor. Sezgisel bir bulmaca arıyorsanız, tam size göre. Her seviyede yepyeni ve rengarenk bir balon görebilirsiniz. Balonları patlattıktan sonra diğerleri de bundan etkilenerek sıra sıra patlamaya başlayacaktır.

Amacınız 4 veya daha fazla balonu patlatarak, RED adında özel yeteneğe erişmektir. RED yapınca, bir dizi sıra yok olacak ve ardından CHUCK açılır. Bu ise, 4 yönde balon yok etmeye yararken, aynı sırada bir CHUCK varsa Bomba simgesine geçişi sağlanır. Bomba ile çok sayıda baloncuğun patlaması oluşacak.

3 Ekim 2018’de İngiltere ve Finlandiya’da sınırlı bir süre için sunulan ve aynı yılın Kasım ayında ABD ülkesinde, App Store için yayına alınmıştır.

Angry Birds serileri için, bu sürümünde karakter listesi ve özelliğine kısaca göz atalım.

 • Red: Öfkeli bir yapısı vardır.
 • Bomb: Patlayıcı güçleri ve duygusal yapısı nedeniyle, gücü duyguya göre değişebilir.
 • Stella: İyimser huyu ve karakteri onu sevimli biri yapmıştır.
 • Chuck: Her sorunu hızlıca çözen özelliği vardır.
 • Silver: Zeki ve korkunç tarzda alet yaratır.

Yeni dinamik oynanışla birlikte, sürekli eklenen seviyelerini ve etkinliklerini keşfedin.

Angry Birds Friends

Angry Birds Friends, ilk kez Facebook ile Rovio işbirliği yapılarak duyuruldu. Ve Facebook sayesinde daha da popüler bir hale geldi. 13 Şubat’ta beta sürümü yayına alınarak, aynı yılın (2012) 29 Mart tarihinde seviye güncellemeleri geliştirilerek güncel kalması sağlandı.

Klasik Angry Birds oyunlarına benzer bir temele sahip olmasına rağmen, oyunculara daha iyi hedefleme yeteneği, uzun menzilli atışlar ve daha fazla hasar verme gibi ek içerikleri getirildi. Mesela haftalık turnuvalar düzenlenerek, ilk 3. sıraya girmeniz halinde ödüller alabiliyorsunuz.

Bazı turnuvalarını sıralayacak olursak;

 • Weekly Tournament
 • Lotus F1 Team Tournament
 • Halloween Tournament 2012
 • Winter Tournament
 • Easter tournament

Ve bazı etkinlikleri;

 • Egg Hunt Raffle: 2013 tarihinde yayınlanmış yumurta çekilişi olan bir bölümüdür.
 • Tournament Mania
 • Star Chest Event
 • Chuck Boost Event
 • Nostalgia Mania
 • Bird Switcher Event

Bu etkinlikler gibi her yıl yepyeni bir etkinlik düzenlenir. Buda oyuncuların heyecan verici ve stratejik oyun deneyimlerini geliştirmeye yarar.

KarakterleriOynanamaz Karakterleri
RedSilver
Jay, Jake, and JimButterfly
ChuckElephant Mother And Calves
BombXoloitzcuintle
MatildaSanta Claus
HalBaby
TerenceSeal
BubblesPiranhas
StellaSmurfs
Mighty Eagle
Hockey Bird
Shakira
Eddie The Bird
Angry Birds Friends içinde size bir takım karakterleri listelemek istedik.

Amacınız domuzları patlatarak, elinizden geldiğince fazlaca yıkım gerçekleştirmektir. En yüksek puana ulaşan oyuncu bu serinin şampiyonu olsun. Dostça bir rekabet arıyorsanız, yeteneklerinizi dünya çapında tüm oyunculara gösterin. Diamond League katılma şansı elde ederek yenilikçi yeni turnuvalarda kendinizi bulabilirsiniz.

Angry Birds Journey

Journey serisi, Angry Birds Casual diğer adı ile de tanınır. Angry Birds serisinin yirmi dördüncü ve ana oyunu olarak 2022 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Sapan oyun tarzını içeren ve Angry Birds serilerinden Journey, 11. mobil oyunu olarak bilinir.

Tabi oyun türleri ve mekaniği olarak biraz da karo eşleştirme fikrine uzanıyor. Dream Blast serisine benzeyen ve karakterler rastgele sunulma gibi özellik barındıran çeşididir. İlk başladığınızda görevlerde sınır aşaması olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca oyunda bitirilen seviyeler, tekrar oynanamaz. Kazanılan bir rütbe veya yıldız geri alınamaz. Bu sürümünün arkasında çok kitlesi var.

Ve bu seride bir çok ülke var. Ayrıca üç tür güçlendirici bulunur.

İsimleriÖzel Booster ÇeşitliliğiAçıklama ve seviyeleri
Ancient RuinsÜlke-toprak1-160. seviye
Crystal CloudsÜlke-toprak161–320 Level
Starry DesertÜlke-toprak321-640. seviye
Sleepy MeadowsÜlke-toprak641–960. seviye
Sacred SpringsÜlke-toprak961–1280. seviye
Rocky CanyonsÜlke-toprak1281–1600. seviye
Icy CavernsÜlke-toprak1601–1920. seviye
Silent SwampsÜlke-toprak1921–2240. seviye
Toadstool TowersÜlke-toprak2241 ve dahası?
GüçlendiriciChilling WindTüm yapı taşını cama çevirir.
GüçlendiriciDuckling RainBloklara zarar veren küçük ördek yavrularından yağmura dönüşür.
GüçlendiriciFlower SproutsÇok sayıda çiçeğin filizlenmesine ve zarara yol açar.

Yumurta harikalarını keşfederek, bu gizemli eserler ile, kuş türünü kurtarmanın temelini oluşturun. Ancak domuzlar onları ilk bulursa çok şey karışacağa benzer. Kuşları hedefleyip ve fırlatarak bugüne kadarki en akıcı ve göze hitap edici Angry Birds oyununda blokları patlatın ve domuzcukları yere serin.

Reloaded Serisi

Angry Birds serileri içinde yer alan Reloaded, bu serinin diğer oyunudur. Öfke dolu bir sürü, 2009 yılında mobil cihazlara sıçrayan mobil oyun anlayışını bir kez daha canlandırıyor! Dünyaca ünlü domuz patlatma oyununun klasik versiyonuna hoş geldiniz. Red, Chuck, Bomb, Silver gibi karakterlerle arkadaşlarına katılabilirsin. Görsel açıdan etkileyici bir deneyim yaşarsınız. Yep yeni karakterlerin güzel görselliği ile özel geliştirilmiş Angry Birds Reloaded, sadece Apple Arcade platformuna sunuyor.

Oynanışı:

Sınırlı sayıda kuşun kontrolünü ele alabilirsin. Bu kuşları bir sapan kullanarak herhangi bir yere fırlatabilir, hedefiniz ise her LEVEL için bir grup domuzu patlatmaktır. Bu domuzlar, genellikle ahşap, cam veya taştan yapılmış yapıların içine veya etrafına saklanmıştır. Ayrıca bu saklandığı ve korunduğu malzemeler onları korunaklı biçime çevirebilir. Bazı seviyelerde, TNT gibi patlayıcı nesneler de bulunabilir.

Eğer oyuncu seviyedeki tüm domuzları patlatmayı başaramazsa, tekrar denemeye ittiren, “Seviye Başarısız” ekranıyla karşı karşıya kalacaktır. Burada üzülmenize gerek yok. Çünkü zaman alsa da tekrar deneyeceksiniz. Ancak tüm domuzları patlatabilirseniz, bir sonraki seviyeye geçersiniz. Her seviyeyi başarıyla tamamladıktan sonra, oyuncu aldıkları puana bağlı olarak 1’den 3’e kadar yıldız kazanabileceksiniz.

Rovio Classics Angry Birds

31 Mart 2022 tarihinde yayınlanmış, Angry Birds’in yeni versiyonu olarak güncellenmiştir. Unity motorunda yeniden düzenlemelere gidilmiş ve yaklaşık 1 dolara satılan, ücretli Angry Birds serileri arasındadır.

Klasik oyun ve yeni dünyalar içinde kendinizi bulacağınız bir seridir. Değerli yumurtaları geri almak ve klasik domuz adasını keşfetmek için, çok seçeneğiniz var. Oldukça popüler ve sevilen kitlesi, piyasaya çıkar çıkmaz, yani birinci gününde 10 bini aşan indirme sayısına ulaşmıştır. Bu serisi o kadar çok beğenildi ki, İngiliz milletler topluluğu tarafından Rovio ekibi ve Twitter takipçileri, kırmızı peluş hediyelerini aldılar.

Şuanda sadece App Store’de mevcuttur.

Minecraft DLC Serisi

Angry Birds’i, Minecraft’ın ikonik bloklu tarzında yeniden yaratılan bu klasik fizik tabanlı sapan oyunuyla daha önce hiç olmadığı gibi deneyimler yaşayın. Şimdi domuzları devirmek ve yumurtaları kurtarmak için Angry Birds’i sapanınızdan fırlatma zamanı geldi geçiyor bile. Görev modunda yer alan, Chuck, Bomb, Stella ve daha fazla Angry Birds karakterini kurtararak bunları oynanabilirsiniz. Ayrıca karakterler olarak kilidini açın. Yani bu seri, Angry Birds evrenini Minecraft tarzı dünyada canlandırarak benzersiz bir heyecana açıyor. Domuzları fırlatın ve Angry Birds ekibine katılarak macerayı keşfedin.

Minecraft Angry Birds, bir karma paket olarak bilinir. Rovio Gaming discord sunucusunda 17 Mayıs 2022’de resmen tanıtıldı.

Angry Birds Serilerinin Hızlı İndirme Bağlantıları

Aşağıdaki bağlantıların hepsi, Angry Birds serilerinin orijinal linkidir. Lütfen bunun dışında APK veya dosya indirmeyin. Orijinal dosyalar dışındaki paketler sistem veya cihazlarınıza zarar verir.

Angry Birds 2Play storeden İndir, App Storeden, Windows 11 için indir
Dream BlastApp Store, Play Store
Friends SerisiApp Store, Play Store, Microsoft için indir, Facebook ile oyna,
Journey İndirApp Store, Play Store
Reloaded SerisiMAC App Store
Rovio ClassicsDownload AppStore
Minecraft serisiKontrol et ve İndir

1 geri izleme / bildirim

 1. Angry Birds Epic - Mmorgonline.com

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*