Battle for Graxia

Battle for Graxia
Battle for Graxia

Battle for Graxia, ilk olarak MTCGAME tarafından kurulmuş olan Rise Game Immortals’ın tekrar eden diğer versiyonu da denilebilir. Açık beta ile ismi değiştirilmiş tekrar yayına girmiştir. Başlangıçta Türkçe dil desteği sunmazken, son zamanlarda bu eksiklik giderilerek Türkçe dil desteğiyle oyunculara sunuldu. MOBA formatında bir strateji ve aksiyon modeli olarak karşımıza çıkmıştır. Oyun içi yerel sohbet özelliği kullanışlı ve ilgi çekici olmasına rağmen, mesajlaşma odası yerine, oyunda lobi sistemi bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde oyuncu grubu, seçtikleri karakterlerle iletişim kurabilirken, eğlenceli vakit geçirmeyi de ihmal etmez.

Battle for Graxia, kurulan karakteriniz savaş sırasında deneyim kazanarak, aynı zamanda savaş dışında da gelişme göstermektedir. Seçilen her kahramanın güzel yanı, yöneticisi ile birlikte gelişme göstermesi olmuştur.

Takım tabanlı oyunlar arıyorsanız, benzersiz karakterleri seçerek Battle for Graxia’a katılabilirsin. Oynaması ücretsiz ve 24 farklı şampiyon türüne odaklanın. 5’e 5 olarak rakiplerle kıyasıya savaşma özelliği de mevcuttur. Ölümsüzlerin çok çeşitli olduğu ve deneme sistemine gireceğiniz modeli de mevcuttur.

ÖzellikleriBilgi
Orijinal SitesiKapandı
TürMOBA Tür Oyun
Rol yapmaFantastik
PVPEvet
SınıflandırmaAAA
MotorÖzel
Stil
GeliştiriciPetroglyph Games
Durumİptal
PlatformWindows
İş ModeliÜcretsiz
Hemen oynaOynanamaz
Çıkış ve Kapanış Tarihi2012-2013

Ayrıca oyunda 3V3 harita modeli bulunmamaktadır. 1vE ve 5v5 haritası açık ve oynanabilir şekilde tasarlandı. Şirket Rise Game Immortals adının değiştirilmesini uygun bulmuştur. Battle for Graxia isminin kullanıcılara daha sade göründüğünü ve anlaşılabilir olduğunu vurgulamıştır. Bu kafa karışıklığının önüne geçilmemesi için isminin değiştiğini özel yazısı ile belirtmiştir.

Ancak bu isim değişikliği oyunun kapanmasının önüne geçemedi. Battle for Graxia oyunu kapanacaktı. Peki kapatmaya neden olan durum neydi?

Oyun stüdyosu yetkilisi tarafından bir duyuruda, BFG’yi Haziran 2013’ten itibaren çevrimdışı duruma getirmeye karar verdiklerini belirtti. Artık Petroglyph paraları satılmayacaktı. Ve ödeme türleri devre dışı bırakılacaktı. Tekrar çevrim içi durumu ise şirket tarafından gizli tutuldu. Aslında olayın bir nevi yeni projeler için kapatıldığı aşikardı. Güçlü yapısı bulunan geliştirici Petroglyph artık farklı türleri geliştirmeye odaklanmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*