Kingdom Online

Kingdom Online
Kingdom Online

Kingdom online, oyun piyasasına nasıl girdiğinden ziyade, tanıtım ve oyun içi etkinliğini yapmak öncü oldu. Knight online kurucusu Noah System, 2013 yılında çığır açacak bir tür devasa oyun daha açmayı düşündü. Artık geliştirici çoğu planı yapmış, açık betasını 2014 yılında NTTGame aracılığıyla yapmıştır.

Noah System, Knight online oyunuyla milyonlara sevinç ve savaşı tanıtmış tecrübeli şirkettir. Oyun içi gerçekleşen şikayet ve öneri gibi talepleri dikkate almış ve bu tecrübeleri sayesinde Kingdom online geliştirmeye başlanmıştır. Kaynak sistemi oldukça elverişli ve özentili yapılması sayesinde ilk çıkış tarihinden itibaren oldukça sevilmiştir.

Bu kaynak sistemleri sayesinde madenler, taş ocakları, demir ve odun gibi ihtiyaçları üretebiliyorsunuz. PvP ağırlıklı bir çok yeni özellik eklenmiş ve düşman topraklarına saldırı için hazırlanabilirsiniz. Savaş sisteminde EXP kasmak asıl amaç olmamakla birlikte, klan ve rakipleri yenme gibi özelliklerde vardır.

Türkçe kısmı oldukça az olan Kingdom online, Assasian ve Wizard gibi sınıfları barındırır. Assassin seçerseniz, oldukça yüksek damage skilleri vurduğunu göreceksiniz. Alan becerilerinin pek fazla aktif olmadığı oyunda, Wizard kombo için uygundur. Vuruş olarak gözle görülen efektleri ile oyuncuları büyüleme konusunda muazzamdır. Zindanlara giriş yaptığınızda seviye farkı ile küçükten büyüğe canavarlar karşınıza çıkar. “All monsters were killed” uyarısı aldığınızda, bilgisayar ekranı kara bir hale girer. Hızlı oyunlar arasında en çok beğeniyi 2014 yılında toplamıştır. Hem grafikleri hem de kolaylık bakımından kendi kendine güç verme skill açıktır.

Ortaçağ fantezisi olarak tanıtılan Kingdom Online, dinamik oyun modeli ve zirvede seyreden devasa çok oyunculu olarak tanıtılmıştır. Büyük bir çaba içerisinde geliştirilen ara yüzü ve beta süreci devreye girse de, bazı olumsuzluklar ile kapatıldı. Aslında bir çok yeniliği ve güncellemesi de eksik edilmedi. Fakat, Knight online gibi büyük ve beleş online oyunları yönetmeyle ilgilenen şirket, bu oyunu göz ardı etmiştir. Ve NTTGame, Temmuz 2016’da sunucuları tamamen kapattı. Birçok oyuncu yedek sunucusunu ve kopyalanan parçacık dosyalarını birleştirmeye çalışsa da, bu yönde hiç bir açıklık göremeyerek vazgeçtiler. Bu yüzden sitemizde alternatif oyunlara göz atabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*