Project Theralon

Project Theralon
Project Theralon

Project theralon adlı oyun 2015 yılında piyasaya çıkmış, Infernum Productions tarafından geliştirme aşamasında bilgisayarlara uyarlanmıştır. Çok az süre çevrim içi kalan Theralon kapatılmıştır. Cryengine3 oyun motoru ile geliştirilmiş, MMORPG formatında ve Sandbox theralon olarak adlandırılmıştır.

Almanya’da 2012 yıllarında gerçekleştirilen GamesCom oyun fuarlarında tanıtımı yapılarak, tarayıcı üzerinden oynanabileceği duyurulmuştur. Ayrıca Facebook üzerinden ek olarak oynanabilir hale getirildi Oyunun temel hikayesi ise iri kıyım kuvvetli, güçlü bir savaşçıyı yönetmektir. Savaşta aletler olarak ok, balta, kılıç gibi metal ve yaylar kullanılıyordu.

Ayrıca AAA sınıflandırmasına tabi tutulan oyunda, şehir inşası ve ejderhaya binme gibi maceralar vardı. Kontrolü elinizde tutarak fantastik sanal bir yolculuğa çıkış yapabilirsiniz. Bu geliştirme sayesinde hem fantezi arayanlara hem de macera sevenlere özeldir diyebiliriz.

İçinizi ve ufkunuzu açan ejderhaya binme eylemine katıldığınızda, her şeyi kontrol edebilme olasılıklarınız vardır. Katıldığınız andan itibaren arazi ve köylerde kendi imkanlarınızla şekil verme gibi becerileri öne sürebiliyorsunuz. Ticaret ve karakter geliştirme özellikleri de ayrıca farklı beğeni toplamıştır. Tarayıcı üzerinden oynanabilme gibi durumu da vardır. Cryengine gibi oyun motoru ile yapılmış ve animasyonları da oldukça dikkat çekicidir. Geniş arazilerin manzara görseli ise, oyuncuları bağlı tutmada başarılıdır. Ayrıca uzaktan bakışta, karakterin hızı ve zindan merdivenlerde koşuşu oldukça gerçekçi görünmektedir. Diğer online oyunlar arasında, karakterlerin bazılarında ağır hareketleri gözlemleyebilirsiniz. Ancak Theralon, bu konuda oldukça hassas düşünerek karakterlerin koşma hızına artı güç vermiştir. Bu yönde hiç şüpheniz olmadan canlı ve hızlı bakış açısına olumlu demekte yarar var.

Yorum ve devasa oyuncu toplulukları bu oyunla ilgili geliştirici firmanın kapatmayacağını düşünmüş, ancak şirket aksine oyuna son vermiştir. Project theralon oynamayı düşünüyorsanız, maalesef artık erişilemez olduğunu bilmenizde yarar var. Infernum Productions AG, çeşitli bir takım olaylar nedeniyle son noktayı koyarak sunucuları devre dışı bırakmıştır. Kapatılmasının ardında yatan farklı bir gelişme haberi de duyuruldu. Bu firmanın açıklaması, daha iyi ve oyun deneyimine etki eden türlerini üretmeye odaklanacaklarını belirtmesi oldu. Bu nedenle geliştiricinin farklı alanda çok oyunculu oyunları üretmesini bekleriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*