RaiderZ Online

RaiderZ
RaiderZ Online

RaiderZ online, MAIET şirketi tarafından öne çıkarılan ve Kuzey Amerika gibi bir ülkeden Perfect World firması ile yayına alınmış MMORPG versiyonudur. MAIET her ne kadar birinci şahıs oyunlara ağırlık verse de, Gameforge Berlin AG aracılığı ve önerisini göze alarak devasa çok oyunculu RaiderZ online kurmayı başarmışlardır. Esas olarak piyasaya çıkma fikri 2010 sonraları gerçekleşti. Sınırsız denecek kadar çok fazla yaratığın uyandırdıktan sonra mutasyon evreleri yaşanılan bir oyun türüdür. Konusu mantıklı olarak öne çıkan ve bir tür aksiyonu da yanında getirmiş, yıkılan ve talan olan yerlerden Rendel’i kurtarmanız gerekiyor.

Bu Rendel krallığında yaşanan hem macera hem de fantastik bir kurgu rolü oldukça güzel. 2011 yılında Avrupa yolunda açık beta tanıtımına başlamayı düşünen oyunda etaplar güzel ilerliyordu. Oyun içi görselleri ve efektleri muazzam olsa da, bir takım eksikliği de söz konusuydu. Berserker ve Cleric gibi rollerde bir takım eksiklikler göze çarptı. Ancak bu tüm çevrim içi oyunlar da olduğu gibi RaiderZ online’de de görüldü. Burada eksiklik Defender ve Sorcerer rollerinin, Berserker ve Cleric’ten eşitsizliği diyebiliriz. Bir takım oyun hatası anlayışı elbet düzeltildi. Peki nasıl düzeltildi diye örnek isterseniz aşağıda açıklıyoruz.

Sorcerer büyülerde öne çıkarak, hasar verme özelliği vardır. Berserker ise, yüksek hasar vererek düşmanların korkulu rüyasıdır. Buradaki kurgulama rolü biraz daraltılmış ve düzenleme aşaması uygulanmış dengelemede sağlanmıştır.

Daha sonraları paralı ve parasız oyun seçeneği ile her tür oyuncu türüne imkan sağlayan modelin zayıflığıdır. Bu denge türü sadece mağazadan bir şeyleri ek olarak satın almanızı sağlıyordu. Yani ücret ödemeyenlere göre bir yükselişiniz olmayacaktı. Bu da kitleyi bir takım geri itme modeline sürükledi.

Raiderz Online’de bir oyuncu olarak gerçek göreviniz işgal altında olan Rendel Krallığı‘nı yaratıklardan temizleyerek, eski saygın haline geri getirmek olacaktır. kavuşturmak önemlidir.

ÖzellikleriBilgi
Orijinal SitesiKapandı
TürMMORPG
Rol yapmaFantastik
PVP
SınıflandırmaBağımsız
MotorRealspace 3.0
StilBilinmiyor
GeliştiriciMAIET Entertainment
DurumDurduruldu
PlatformMicrosoft Windows
İş ModeliÜcretsiz, Mağaza içi öğesi
Hemen oynaOynanamaz
Çıkış ve Kapanış Tarihi2012 – 2015
RaiderZ Sistem ve Durumu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*