Belediye Başkan Adayı Andrew Yang New York’u Bitcoin Merkezi Yapmayı Planlıyor

bitcoin Andrew Yang
Andrew Yang bitcoin ile ilgili sözleri

Eski cumhurbaşkanı adayı Andrew Yang, New York belediye başkanlığına aday. Belediye başkanı olarak şehri “bitcoin ve diğer kripto para birimleri için bir merkez” yapmak için yatırım yapacağına söz verdi. Yang aynı zamanda evrensel yanlısı temel gelirdir (UBI) ve “tarihteki en büyük temel gelir programını” başlatmak istiyor.

Andrew Yang, Belediye Başkanı olarak New York şehrini Bitcoin ve Kripto Merkezine Çevirme sözü verdi. Girişimci ve eski başkan adayı Andrew Yang, New York belediye başkanlığı için aday.

Demokratik ön seçim 22 Haziran’da yapılacak. Geçen yılın başlarında ayrılmadan önce 2020 seçimlerinde ABD başkanlığına aday olmuştu.

Yang Perşembe günü tweet attı: “Dünyanın finans başkenti olan NYC’nin belediye başkanı olarak, şehri BTC ve diğer kripto para birimleri için bir merkez haline getirmeye yatırım yapabilirdim .”

Yang, kampanya web sitesinde “Bir kriz gördüğüm için belediye başkanlığına aday oluyorum ve yardım edebileceğime inanıyorum” dedi. Bitcoin yanlısı aday 25 yıl önce New York’a taşındı.

Yang, uzun zamandır bitcoin’in savunucusu. Geçen yılın başlarında , hala Başkanlık için yarışırken kripto para politikasını netleştirdi .

Şöyle vurguladı: “Ülke çapında kripto para kullanımıyla ilgili tek tip kurallara ve düzenlemelere ihtiyacımız var çünkü şu anda eyaletler arası muamelelerden oluşan bu karmaşaya takılıp kaldık… bu benim önceliğim olurdu… herkes gelecekte nereye gidebileceğini ve rekabet gücümüzü koruyabileceğimizi biliyor. ”

Yang ayrıca evrensel temel gelire (UBI) verdiği destekle de tanınır.

Kampanya web sitesinde, “Tarihin en büyük temel gelir programını başlatmamız, insan merkezli bir ekonomiye yatırım yapmamız, gerçeklere dayalı yönetişime geri dönmemiz ve erişilebilir bir sağlık sistemi oluşturmamız gerekiyor” diye yazdı.

“Hesap verebilir ve akıllı polisliği hayata geçirirken, uygun fiyatlı konutlar inşa ederken, şehrimizin dijital uçurumunu kapatırken, ulaşım ve şehir hizmetlerini modernize ederken ve daha fazlasını yaparken tüm bunları yapmalıyız.”

Bu arada, başka bir ABD şehri zaten bir Bitcoin merkezi olma yolunda ilerliyor.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, kısa süre önce şehir komisyoncularından bitcoin’de vergi ödemelerine izin vermek ve kripto para birimini şehrin gelecekte hazine rezervlerine potansiyel olarak yatırım yapmak ve bu rezervlerde tutmak için kabul edilebilir bir para birimi haline getirmek için destek aldı .

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*