Binance Hesabı Nasıl Silinir, Kapanır?

Binance hesap kapatma
Binance hesabı nasıl silinir

Binance hesabı nasıl silinir, kapatmada zorluk çekenlere özel bir anlatımımız vardır. Binance hesabınızı kullanmaktan sıkıldınız mı? Bu nedenle hesabı iptal etmek veya devre dışı bırakmak gibi seçenekleriniz de vardır. 

Eğer sorun hesabınızı kapatmak ve komple silmekse merak etmeyin size yardımcı olacağız. Fakat binance uluslararası hesabınızı kapatmadan önce bilmeniz gereken bazı önerilerimiz vardır. 

Bu yazıda, hesabı silmenin avantajlarını, silmenin gerekçesini ve çok daha fazlasını tartışmak istiyoruz. Fakat yazı sonunda Binance üyeliğinizin nasıl kapatılacağını anlatacağız.

Binance Hesabı Silmeden Önce Uyarı

Binance üyeliği kapatmada esas amacınız E mail  mesajlarını çok gönderiyor olmasıdır. Aslında bu küçük sorunu Binanceden gelen mesajları spam kutusuna ekleyerek çözebilirsiniz. Bitcoin, Ethereum veya altcoinlerden vazgeçme sorununuzda olabilir.

Bunları söylememizin asıl nedeni Binance hesabını neden kapatıyorlar diyenlerde oldu. Kripto para biriminin oynaklığı, yatırımcıların Binance hesabını terk etmelerinin en büyük sebeplerindendir. Bu tür kayıptan kaçınmak için kripto para birimi ticaretini bırakma isteği doğabiliyor.

Binanceden vazgeçmenin bir diğer nedeni ise, merak edip hesap oluşturmaktır. Kimlik ve doğrulama yapan kullanıcı sonradan kapatmak istediğinde başaramıyor.  

Nedeni her ne ise, bilmeniz gereken bir kaç nokta vardır. Binance, kullanıcılarının bitcoin, Litecoin vb. Dijital para birimlerini satmalarına veya satın almalarına olanak tanıyan çevrimiçi bir kripto para birimi değişim platformudur. 

Dünya’nın en büyük hacimli altcoin borsasından neden vazgeçiyorsunuz? Binance global kullanıcılarının hesap bilgilerini oluşturmasına, düzenlemesine, çevrimiçi dijital para listesine göz atmasına, ayrıntılı grafik raporları almasına olanak tanır. 

Ticarileştirme söz konusu olduğunda, en önde gelen güvenli borsalardan biridir. Kullanıcılar için, bilgisayar korsanlarından ve sahtekarlıklardan çevrimiçi güvenlik sağlayan iki basamaklı kimlik doğrulamanın gücünü sağlar. Bu halde büyük bir gücü olan borsada bile, insanlar binance hesaplarını silmek istemektedirler.

Bu konuda yine bir kez daha düşünmenizi, Binance kalıcı hesap silmek yerine devre dışı bırakmanızı öneririz. Daha sonra olurda geri dönerseniz, buraya tıklayarak binance nasıl devre dışı bırakılır öğrenebilirsiniz. 

Şimdi size nasıl hesap sıfırlanır onu anlatalım. 

Binance Hesap Kapatma ve Silme Ayarları

Bu anlattığımız Binance Uluslararası olan Global uygulama ve tarayıcıya aittir. Binance TR için üyelik kapatma bölümüne gidiniz. Eğer mobilden giriş yapıyorsanız silme işlemi olmayacaktır. 1 yıl önce Binance uygulaması destek bölümünden bunu kaldırdı. Peki Binanceyi nasıl silebilirim? dediğinizi duyar gibiyiz. 

Öncelikle binance üyeliğinize giriş yaptığınızdan emin olmanıza gerek yok. Google chrome veya Mozilla gibi tarayıcılara yönlendireleceğiniz için oradan girişi tamamlamalısınız. 

Unutmayın ki, Marjin, vadeli, pool  gibi hesaplarınızda silinecektir. Bunların hiçbir tanesi ayrı hesap sayılmıyor. Şimdi Binancedeki hesabınızı nasıl silebilirsiniz ve kapatabilirsiniz konusuna geçelim.

Öncelikle aşağıdaki linke tıklayın. Ardından üyeliğe giriş yapınız.

Binance Hesap Kapatma Linki

Mobil veya masaüstü ile tamamlayabilirsiniz. Eğer kimlik belgesi veya yüz doğrulama işlemleri yaptıysanız destekten istenen bir kaç yazılı belge olmalıdır. 

Eğer sadece telefon ve E posta doğrulaması yaptıysanız sadece Mailinize kod gelecektir. Bundan sonrası 1 veya 3 gün beklemenizdir. Bazen 1 saat sürmeden kapatılıyor. Binance hesabını kapattıktan sonra açmak isterseniz bu çok kolaydır. Fakat devre dışı bıraktıysanız bu daha da kolaydır. Devre dışı işlemlerinde giriş yaparken, Üyelik işlemlerinde tüm istenen belgeleri yüklemeniz gerekecektir. 

Binancede hesap kapatma ile ilgili sorunlarınız varsa support kısmına gidin.

Binance uygulamasından memnun olmayarak ayrılıyorsanız, Gate io  veya Huobi Global borsasına üye olabilirsiniz. Üyelik veya borsa ile ilgili sorularınızı yorumlara ekleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*