Kripto Günlük Haber 17 Mayıs 2021

Kripto haberleri güncel
Kripto haberleri güncel özet

Kripto günlük haber analizlerinde bugünde çok gelişme oldu. Bitcoin ve altcoinler neden düştü. Yazımız itibari ile çoğu altcoinde ve bitcoinde feci düşüşler yaşanıyor. BTC/TRY 17 mayıs 2021 saat 01.45 : ₺386,285.64‘e düştü. Dolar bazında $45,726.70 seviyesindedir.

 • Ripple davası

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yeni başkanı Gary Gensler aleyhindeki Ripple davasını düşürmek için yazılar yazıldı. Eski SEC başkanı Jay Clayton’ı soruşturmak için 30.000 dilekçeyi aşan yazı sunuldu. Dilekçenin ana içeriği Ripple davasının geri çekilmesi, açık kripto para birimi düzenlemeleri ve düzenlemelerinin hazırlanmasıdır. Görev süresinin son gününde Ripple aleyhine dava açan eski SEC başkanı Jay Clayton hakkında bir soruşturmaya devam ediliyor.

 • Decrypt’in bildirdiğine göre Dogecoin geliştiricileri, 2019’dan beri Elon Musk ile işbirliği yapıyor. Dogecoin geliştiricilerinin 2019’dan beri Tesla CEO’su Elon Musk ile işbirliği yaptıkları doğrulandı. Dogecoin geliştiricisi Ross Nicoll, “Musk ile 2019’da geliştiricilerle iletişim kurmaya başladı. Musk, daha fazla işlem yapmamıza yardımcı olmak için çeşitli öneriler ve görüşler sağladı.
 • Ünlü kripto para birimi analisti “Doğruysa, bitcoin 12.000 $ ‘a düşebilir.” dedi. Ünlü kripto para birimi analisti Magic Poop Cannon, Twitter üzerinden “Bitcoin (BTC) bir ayı piyasasına girerse Btc 12.000 dolar olabilir sözünü ekledi. Ancak, bu bir “ne olursa olsun” varsayımıdır ve üst limiti zaten aşmışsa, 12.000 $ ‘dan 15.000 $’ a düşürmek mümkündür. “BTC şu anda 50 günlük hareketli ortalamanın altında” dedi. Bu aşağı yönlü bir sinyal. “ 2018’de Bitcoin’in 6.000 dolardan 3.000 dolara düşeceğini tahmin etti.
 • New York merkezli bitcoin madencilik şirketi Greenidge, Haziran ayı başlarında karbon nötr duruma geçeceğini açıkladı.
 • Taproot.watch’a göre madencilik havuzlarının yaklaşık% 70’i Bitcoin ana kök yükseltmesini destekledi. Şu anda madencilik havuzlarının% 69.57’si Bitcoin Taproot yükseltmesini destekleme niyetlerini dile getirdi. Taproot’u destekleyen blokların yüzdesi 11 Ağustos’a kadar% 90’a ulaşırsa, yükseltme bu yılın Kasım ayında etkinleştirilecektir. Taproot, blok zincirindeki tüm işlemleri tek tip olarak görünür ve ayırt edilemez hale getirerek anonimliğini artıran ve Bitcoin‘in akıllı sözleşmesini zenginleştirecek bir yükseltme olarak değerlendirilen bir teknolojidir.
 • Harmony, Endonezya Rupiahı ile 1: 1 sabitlenmiş bir stabilcoin olan Rupiah Token’i piyasaya sürdü . Harmony Blockchain’in Rupiah jetonu tamamen uyumludur, fintech girişimlerine likidite sağlar ve Endonezya ve küresel ödemeleri neredeyse gerçek zamanlı olarak daha uygun hale getirir.
 • EOS Nation altında bir DeFi hizmeti olan Flash.sx, bilgisayar korsanlarının EOS hesabı ayrıcalıklarını güvence altına almasını önerdi. Amaç, bilgisayar korsanının adres yetkisini BP olarak değiştirerek varlıkları kurtarmaktır. Daha önce flash.sx, bir bilgisayar korsanının akıllı sözleşmenin eksikliğini kullanarak yaptığı flaş kredi saldırısı nedeniyle 1,2 milyon EOS ve 46,2 milyon USDT çalınmıştı.
 • Twitter CEO’su Jack Doh Twitter üzerinden “Bitcoin her şeyi iyi yapar” dedi. “Bitcoin’i daha iyi hale getirmek için sonsuza kadar çalışacağız” diye ekledi.
 • Dallas Fed Başkanı “Kripto para biriminin potansiyel değeri yok dedi.
  Dallas Federal Rezerv Bankası başkanı Robert Kaplan, dikkatli olun, ” Kripto para birimlerinin altın gibi potansiyel bir değeri yok. Yatırımcılar dikkatli olmalı. ” sözünü ekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*