Bitcoin Düşermi – Çıkarmı 19 Mayıs Haberi

Uzmanların bitcoin yorumları ve haberleri şaşırtıcı olarak okunuyor. Özellikle Mayıs 2021 tarihi Bitcoin ve altcoinler için yaprak dökümü oldu. Bitcoinin sert düşüşü, yükselme bekleyenlerde panik satışı yarattı. İşte kripto paralarda haftalık ve günlük olarak neler yaşandı?

  • Mike Novogratz “Bitcoin’in 4-6 hafta boyunca yana doğru hareket etmesi bekleniyor” notunu yazar defterine ekledi. Galaxy Digital CEO‘su Mike Novogratz, yakın tarihli bir röportajında ​​”Bitcoin’in 4-6 hafta boyunca yana doğru hareket etmesi bekleniyor” tahmininde bulundu. Novogratz, Elon Musk için de “Musk’ın bitcoin madenciliği değerlendirmesi yüzeysel. Enerji tüketiminin Bitcoin’e özgü bir olgu olduğunu düşünmüyorum. Tüm endüstriler enerji tüketir. Kripto para birimi endüstrisi ESG’yi (çevre, toplum, yönetişim) araştırıyor. ” dedi.
  • Seoul Economic Daily’ye göre, Shinhan Bank ve Woori Bank ve ardından Kookmin Bank, yüz yüze olmayan denizaşırı havale için aylık 10.000 ABD doları tutarında aylık bir limit belirledi. Yurtdışına göre daha yüksek kripto para fiyatına sahip olan ‘Kimchi Premium’ ile döviz kazancının bu süreçte kara para aklama endişelerini frenlediği yorumlanıyor. 

Uzman ve Şirketlerden Kripto Para Haberleri

Ayın 18’inde Kookmin Bank, yüz yüze olmayan kanallardan yabancı ve yerleşik olmayan yurtdışı havaleleri için birikmiş işlem           tutarının 10.000 ABD Dolarını aşması durumunda ek havaleleri kısıtlayacağını duyurdu. Yüz yüze olmayan kanallar KB Kişisel İnternet Bankacılığı, KB Yıldız Bankacılığı ve Liiv’e atıfta bulunur. Planlanan yaptırım tarihi ayın 21’indendir.

  • Federal Ticaret Komisyonu’ndan (FTC) Yonhap haberine göre, geçen yıl Ekim ayından altı ay sonra Maersk dolandırıcıları 17 (yerel saat) sırasında, ABD altı ayda yeni bir 90 milyar para dolandırıcılığı yaptı. Yatırımcılardan en az iki milyon ABD doları ( 2.27 milyar kazandı) vurduğu ortaya çıktı.

CNBC yayınları ve diğerleri, dolandırıcıların Musk gibi davrandıklarını, yatırımcıları birkaç kez sanal para birimini iade etmeleri için aldattığını dile getirdi. Ayrıca sanal para birimini havale aldığını söyleyerek FTC duyurusuna atıfta bulundu. Aynı dönemde, toplam kripto para birimi dolandırıcılık hasarı 80 milyon dolar (9096 milyar kazanç) oldu ve 7.000 kişi dolandırıcılık bildirdi. Hasar miktarı yalnızca FTC tarafından alınanları yansıttığından, gerçek kripto para dolandırıcılığının daha büyük olması bekleniyor. CNBC yayını, “Sanal para dolandırıcılığının hasarı geçen yılın Ekim ayından bu yana keskin bir şekilde arttı ve bu yılın ilk çeyreğinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı” dedi.

  • Fox Entertainment’ın NFT Stüdyolarının Kuruluşu için Şifresini Çözmesine göre, Amerika Birleşik Devletleri’nden Fox Entertainment , içerik oluşturucuların şovlarını tanıtmak için NFT Studio Blockchain Yaratıcı Laboratuvarlarını kuracak. Karakterler ve arka plan sanatı ile ilgili NFT’ler ve GIF’ler gibi dijital ürünler ve özel sosyal deneyimler sağlayabilen jetonları seçip satmayı ve süper hayran katılımını teşvik etmeyi ve ödüller sağlamayı planlıyor. NFT Studio’nun ilk olarak Krapoplis’i tanıtması bekleniyor.
  • ABD Temsilciler Meclisi, Kripto Para Birimi Çatal Varlıkları İçin Erteleme Yasasını Yeniden Çıkarıyor.

REKLAM: 

HEMEN YÜZLERCE KRİPTO PARA AL SAT BİNANCE HESAP AÇ

Kripto para birimi konusunda uzmanlaşmış bir medya olan The Block’a göre, ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, çatal kripto para birimleri için güvenli liman vergisi yasasını yeniden yürürlüğe koydu. Tasarı, vergi mükellefleri için ek yönergeler yürürlüğe girene kadar çatallı varlıklar için ABD İç Gelir Servisi (IRS) cezalarını yasaklamayı hedefliyor. Önleme göre, çatallardan kaynaklanan varlıklar Güvenli Liman sınırları dahilindedir ve IRS’den açık talimatlar alınmadıkça vergiye tabi değildir. ABD İç Gelir Servisi daha önce Ekim 2019’da kripto para birimi çatalları için yönergeler yayınladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*