Bitcoin ve Altcoin Haberleri 2 Haziran 2021

Bitcoin ve altcoin haberleri Haziran ayında çok gelişmeler yaşıyor. Firmalar ve kripto analizcileri ile uzman yorumları keşfettik. Kripto para yatırımcıları için önemli olan bu haberlere göz atalım.

Çin, Xinjiang’da Bitcoin Madenciliği’ni engelleyemiyor.

Çin, yakın zamanda madenciliğin yanı sıra Bitcoin işlemlerini de çökerteceğini açıklamış olsa da, Bloomberg kısa süre önce Sincan’daki bitcoin madenciliğini çökertmeyeceğini bildirdi. Bildirildiğine göre, Xinjiang, dünyadaki bitcoin madenciliğinin %30’unu oluşturuyor ve Çinli yetkililer, Xinjiang’daki bitcoin madenciliğinin bölgenin gayri safi yurtiçi hasılasının (GSYİH) önemli bir bölümünü oluşturduğunu söylüyor.Bloomberg, Xinjiang’ın bitcoin madenciliğine göz yumduğunu bildirdi çünkü geliştirmek zorundadır.

Hindistan Merkez Bankası “Kripto Para Birimi İşlemlerini Yasaklamıyor” dedi

RBI kısa süre önce resmi web sitesinde “Hindistan Merkez Bankası, kripto para birimlerini kullanan banka hesaplarına hizmet verilmesini yasaklamak için bir emir yayınlamadı” dedi. Hindistan Merkez Bankası, “Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin kararına göre, sözde ‘kripto para yasağı’ artık yürürlükte değil. Ancak bankalar ve düzenleyiciler, KYC, AML ve terör finansmanını araştırmak için banka müşterileri üzerinde durum tespiti yapabilir” denildi.

Bitcoin yeşil madenci  Iris Energy’nin kurucu ortağı, Bitcoin yeşil madenci kurucusu Daniel Roberts, “çevre sorunlarını tartışmak bitcoin’i öldürmez.”

Tartışma Bitcoin’i öldürmez. Robert, “Enerjiyi nerede ve nasıl kullanacağına karar vermek kişiye bağlı değil” diyor. “Bitcoin’in çekiciliği ve kabulü, piyasanın sistemi güvende tutmak için hangi seviyede enerjinin elde edilebileceğine ve kullanılacağına karar vermesine izin verecek.”

Binance CEO’su “BSC, Ethereum’dan daha az düğüme sahip ancak daha iyi performansa sahip.”

Bir kripto para birimi medya kuruluşu olan 8BTC’ye göre, Binance CEO’su Changpeng Zhao kısa süre önce Çin yerel medyasına Late Post’a şunları söyledi: her bir düğümün performansı önemli ölçüde üstündür.” Bu bağlamda, “Binance Akıllı Zincirinin şu anda çalışan 21 düğümü var. Ancak bu düğümler, diğer düğümlere göre önemli ölçüde daha yüksek kapasiteye ve performansa sahip olup, yapısal iyileştirme önlemleri alınmıştır.

Pek çok kişi, BSC’nin herhangi bir yenilik olmaksızın Ethereum’dan kopyalanmış bir ağ olduğuna dikkat çekiyor, ancak gerçekte, BSC’nin performansı Ethereum’dan en az on kat ve en fazla yüzlerce kat daha iyi.” sözlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*