Tek Tek Uzmanların Bitcoin Yorumları

Kripto haberleri güncel
Kripto haberleri güncel özet

Uzmanların Bitcoin yorumları yine gündem oldu. Kimi büyük firma hedeflerini yükselişten belirtirken, kimi de düşüşleri açıklıyor. En büyük olasılık ile fikirleri değerlendirelim. Bitcoin için kim ne dedi?

  • IOHK Cardano geliştiricisi Alonzo test ağının ilk aşamasının başarıyla tamamlanması

Cardano (ADA) geliştiricisi IOHK, resmi kanalı aracılığıyla Alonzo test ağının ilk aşamasını başarıyla tamamladığını duyurdu. “Alonzo Bleu için ilk adım olarak IOHK, havuz operatörleri ve test uzmanlarından oluşan bir düğüm oluşturdu. Ayrıca Cardano’nun hard fork koordinatörü, test ağını ‘Alonzo çağına’ taşımaya hazır. Ayrıca akıllı sözleşmelerin tanıtılması için geliştirme ve entegrasyon çalışmaları devam ediyor.

  • MicroStrategy, ek bitcoin satın almak için teminat bonoları çıkarmayı planlıyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, “MicroStrategy, 400 milyon dolar değerinde ek bitcoin satın alacak. Sun-sun’ın teminat tahvillerini ihraç etmeyi planlıyoruz” dedi.

  • Trump: “Bitcoin bir aldatmaca gibi görünüyor”

Eski ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde Fox Business’a “Bitcoin bir aldatmaca gibi görünüyor ve çok yüksek bir yoğunlukla düzenlenmesi gerektiğini” söyledi. Trump, “Bitcoin’i sevmiyorum çünkü dolar ile rekabet eden bir para birimi” dedi. Dünyanın rezerv para biriminin dolar olmasını istiyoruz.”

  • El Salvador Devlet Başkanı Naib Bukele Twitter’da kripto para girişimcilerine hemen kalıcı oturma izni vereceğine söz verdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Tron’un kurucusu Justin Sun, bununla ilgilendiklerini ifade etti. Daha önce, El Salvador Başkanı, Bitcoin’i dünyada ilk kez yasal para birimi olarak belirlemek için bir yasa tasarısı için bastırdığını açıklamıştı.

  • MicroStrategy “2Ç’de Bitcoin ile ilgili en az 284,5 milyar dolarlık değer düşüklüğü zararı bekliyor.”

Street Insider’a göre MicroStrategy, 8-K rapor tarihine kadar Bitcoin fiyat oynaklığına dayanarak 30 Haziran’a kadar üç ay olduğunu tahmin ediyor. Bitcoin ile ilgili en az 284,5 milyar dolarlık değer düşüklüğü zararı yaşamayı beklediğini söyledi. Bugün MicroStrategy, ek Bitcoin satın almak için 400 milyon dolarlık kıdemli destekli tahvil ihraç etmeyi planladığını duyurdu.

  • Bitcoin Zinciri Üzerinde İşlem Sayısı 2018 Seviyesine Düşüyor

The Block’a göre, Bitcoin’in fiyatı 40.000 doların altında kaldığı için Bitcoin’deki günlük zincir içi işlem sayısı 2018 seviyelerine düştü. Önceki gün, Bitcoin günlük zincir içi işlemlerin 7 günlük hareketli ortalaması 217.000 olarak kaydedildi. Rakam bu seviyeye en son 31 Ağustos 2018’de düşmüştü. Bitcoin günlük aktif adresleri (7 günlük ortalama) da 940.000’e düştü. Yeni adres sayısı da 372.000’e düşerek Mart ayındaki seviyeye geri döndü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*