Crystal Saga Serileri

Crystal Saga serileri 1 ve 2
Crystal Saga Serileri

Crystal saga serileri 1 ve 2 olarak karşımıza çıkıyor. 1. seri ve 2. seriyi tanıtarak oyuna hakim olmanızı bir nevi kolaylaştırmak isteriz. Crystal oynarken hiçbir ücret ödemeden tarayıcı üzerinden başlatabiliyorsunuz. Sanal dünyanın yanı sıra, oyuncularını büyüleyen bir hikaye içermektedir.

Sistem gereksinimi gibi özellikleri gerektirmeyen yapısı ve hafifliği artıları olarak görülür. Oyun içine girdiğinizde duygu dolu güzel bir müzik sizi bekliyor. Geliştirilmiş 2.5D tarayıcı modu ile hızlıca açılır ve kayıt olmada zorluk yaşamazsınız. Crystal saga serileri arasında olan Orıgıns olarak da bilinen ilk seriden başlayarak, 2. seriyi de tanıtalım. Ayrıca Crystal Saga Idle serisine de göz atmanızı önemle bildiririz.

Crystal Saga 1 Serileri

1 Eylül 2011 yılında çıkışını gerçekleştiren oyun, uzun süredir bir çok oyuncuyu konuk etmeye devam ediyor. Sunucu yoğunluğu hala yeterli boyutta oyuncuları barındırmaktadır. Oyun içi aktiviteleri ile, yarışma ve etkinlikleri sürekli tazeleyen R2 Games geliştiricisi gerçekten başarılıdır.

Zindanları ve bulundurduğu görevleri ile oyuna adapte olma süresi kolaydır. Evcil hayvanları eğitme gibi doğal yolları içeren bir çok güzel içeriği mevcuttur. Avrupa ülkelerinde Saga of Hero derseniz, bu serinin ilkini işaretle gösterebilirler.

Hile demeyeceğimiz bazı görüşleri ve ufak oyun içi tüyolarını şimdiden sunalım. Crystal saga serilerindeki ilk oyunda, mağaza modu esnasında hareket etme kapalıdır. Yani harekete geçemiyorsunuz. Eşyalarınızın bulunduğu envanter açılabilir. Ve bir kaç pencere ekrana çıkabilir. Ancak kesinlikle mağaza modunda hareket etme durumu mevcut değil.

Sınıfları:

 • Knight: Yakın bir DPS özelliği bulunur. Çok sağlam fizik yapısına sahip olmakla birlikte korkusuzdur. En ön safları tercih ederek, ağır zırhları giyerler.
 • Rogue: Hızlı ve saldırılara karşı düşmanlara nerden atak yaptığını bile bildirmeden ölüme götürebilirler.
 • Priest: Şifacı yapıları ile ruhsal enerjileri ön plandadır.
 • Ranger: Menzilli DPS ile rakiplere hızlı saldırı yapabilir.
 • Mage: Çok hızlı ve vuruş emeğini az vererek büyü ile yenme gücü bulunur. Buz yetenekleri de bulunmaktadır.

Özellikleri:

 • Görev tamamlayın ve 20. seviyede kanatlara erişin
 • Karakteriniz özel bir Aura kazanma
 • Ruh geliştirme
 • Monster Island’da evcil hayvan yakalama
 • Onarım ekipmanları
 • Boss ve zindan canavarları
 • İlk zindan  Indigo Blight’dir. Burada arkadaşınızla parti kurabilir ve yağmalama yapılabilir.
 • Soket sistemi
 • Özel Mağaza

Crystal Saga’da Eğitim Becerisi

Oyuna başlar başlamaz bilmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bunları eğitim amacında öğrenmeniz size kılavuz gibi yardımcı olacaktır. Bu metnin arkasından ara yüz başlığını kontrol edin. Yeni beceriler için + tuşuna basmanız yeterli. Bunun öncesinde becerileri “V” ile açarsınız. Ekipmanlar zamanla bozulacağından ve zamanı geldiğinde NPC karakterlerini ziyaret etmeniz yeterlidir. Çevrim içi olarak bir arkadaş ekleyebilir ve sohbet edebilirsiniz. Savaşlarda yardımcı arıyorsanız evcil bir hayvan yakalamalısınız.

Yükselme sonrası 15. seviyede ücret ödemeden bir bineğe binebiliyorsunuz. Alttaki tablo kısa yolları gösterir. İlk kesilecek canavalar Vulture’dir. Bunlar başlar başlamaz ilk görevinizdir.

Crystal Saga Serileri Arayüzü

Sistem AyarlarıLeague(G)Party (P)Friends(O)AFK Mode(.)
Ses ayar, efektler, saldırı ayarları ve diğer oyun seçenekleri.Lig bilgileri, duyuru, kaynaklar ve üye listesi.Parti oluşturun, katılın veya ayrılın.Arkadaş ekleme veya çıkarmaBot modu. Bunu kullan öğeleri ve ekipmanları geliştirme
ToolbarOuest(T)Beceriler(V)Bag(B)Mount(N)
Yerleştirme becerileri ve kolay erişim için iksir.Mevcut görevi kontrol et ve hazırdaki görevler.Beceri ve yetenek sınıfa dayalıdır.Envanter alanınızı açar.Tüm binekleri ve özelliklerine bakın.
Karakter (C)ViewingWings(J)Item Mall(Y)Daily Bonus
Karakteriniz.Büyüyü gösterme ve gizleme gibi efektler.Savaşınızı görüntüleyin kanatlar ve özellikleri.Güçlü satın alma öğeler ve materyaller.Günlük başvuruda bulunun bonuslar.
Etkinlikler
Çok sayıda daha fazla erişime açık etkinlik vardır.

Crystal Saga Hikayesi

Evrenin başlangıcında, yalnızca kaos birikmiş bir kütleydi. Gökgürültüleri eşlik ederken, kavurucu güneş dünyayı sardı, yıldırımlar ise toprağı delip geçti. Dünya’nın yüzeyi kaynamıştı ve ölümcül bir hareketsizlik ve tozla dolmuştu. Güneşin ısısı akşamları bile kızıl renkte parlatırken, evrenin Babası, bu duruma dayanamadı ve beyaz bir ışıkla dünyayı soğuk suya daldırmışçasına bir beyaz ton çizdi. Bu muazzam beyaz ışık, her şeyi kapladı ve gezegeni sular altında bıraktı.

Yeniden doğan Dünya, bu büyük değişimle sarsıldı. Muazzam bir güç, Dünya’yı sıcaktan kurtardı ve kuruyan topraklar nemli hale geldi. Dünya’ya çarptıktan sonra, yarıklar ve çatlaklar ortaya çıktı, kristal sıvılar yerlerden fışkırdı, okyanuslara ve nehirlerin doğuşuna yol açtı. Evrenin Babası, yaşamın tohumlarını serpti ve “Hayatın Kristali” toprakta oluştu. Bu kristal, etrafındaki yaşam formlarını etkileyen bir enerji yaydı ve hızla büyümelerine neden oldu.

Gezegen yeşerirken, insanlar bu olayı “Vidalia” olarak adlandırdılar. Ormanlar, canlılıkla dolup taştı ve elf korucuları ortaya çıktı. Yetenekli ve doğaya sevdalı olan elfler, kristallerin yardımıyla doğuştan nişancıydılar, ancak asla en küçük bir hayvana zarar vermediler. Şükranlarını göstermek için bir sunak inşa ettiler ve kristalleri korudular. Yüzyıllar sonra, elf ormanında insanlar da ortaya çıktı. Zamanla güçlenerek Dünya’da egemen bir güç haline geldiler.

Ancak elfler, yaşam kristalini korumak için insanları durdurmak için çaba gösterdiler. İnsanlar ve elfler arasında düşmanlık başladı. Ölümsüzler, insanların nefretiyle güçlendi ve dünyayı kasıp kavurdu. Bir zamanlar refah içinde olan şehirler yerini çöle bıraktı. İnsanlar yardım istedi ve elfler geçmişi unutup insanlara yardım etti. Yaşam Kristali’nin gücünden korkan ölümsüzler, elf ormanını terk etmek zorunda kaldılar. Ancak bu terk etmelerinin nedeni, beklenen bir şeyi görmekti.

Ormanda beliren bir ışık huzmesi giderek büyüdü ve bir ayna şekline dönüştü. Aynanın yüzeyi çarpık bir şekilde ışık yansıtıyor, karanlıkta kayboluyordu. Bir büyü patladı ve yüzlerce yabancı belirdi. Bu yabancılar, evrenin Babası’nın büyüsünü miras alan kadim torunlarıydı. Büyücüler olarak biliniyorlardı ve çok eski büyülü yeteneklere sahiptiler.

Ancak, orijinal bedenlerine dönmelerine izin vermeyen bir lanetleri vardı. Dünya’ya gelişlerinin bir nedeni vardı: Kristali ele geçirmek ve laneti kaldırmaktı. Büyücülerin gelişi, ölümsüzleri paniğe sürükledi. Büyücülerin ellerinden parlak ışıklar çıkıyordu ve Ölümsüzler büyücülerin etkisi altında sarsıldı. Ancak, ölümsüz savaş şefi ortaya çıktı ve savaşı kızıştırdı. Ölümsüzler, insanlar ve elfler bir araya gelerek ölümün karanlığına karşı mücadele ettiler.

Crystal Saga 2

2016 yılında çıkarılan Crystal Saga serileri arasında yerini almıştır. Aslında Crystal Saga oyuncu kitlesi fazla olması nedeniyle R2 Games, bu oyunu önceden çıkarılacağını ilan ederek medyaya duyurmuştur. Bir çok kişinin dört gözle beklediği 2. seri, genişleme içeriği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Geniş bir evren içerisinde geçen oyunda, yaratıklar ve kahramanlarla birlikte yolculuğa çıkın. PvP modları sayesinde gücünüzü herkese gösterin. Starglade veya Aurora Point gibi özellikleri ile, günlük teslimat görevleri bulunur. Glimmering Plains’de bireysel olarak yapacağınız ve günlük görev düzeyinde erişebilecek ticaret odası liderleri bulunuyor.

Yağma görevi ve teslimat görevleri ile dinamik bir oyun yapısını tanıtan R2 Games, beceri sistemini de özenle geliştirdi.

ÖzellikleriBilgi
Orijinal SitesiSaga 1, Saga 2 Serisi
TürRPG
Rol yapmaFantastik Oyun
PVPVar
SınıflandırmaAAA
MotorCustom
StilTheme park
GeliştiriciR2 Games
DurumPiyasada
PlatformTarayıcı
İş Modeliİndirmeden Oyna
Hemen oyna1. seriye git, 2. seriye git
Çıkış Tarihi2011-2016

1 geri izleme / bildirim

 1. Crystal Saga Idle - Mmorgonline.com

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*