Warning Known Issues with Graphics Driver

Warning known Issues with graphics driver
Warning known Issues with graphics driver

Warning known Issues with graphics driver diye oyunu açmadan önce bir hata aldıysanız hiç endişelenmenize gerek yok. Çözüm sadece internet sayfamızda ve tüm ayrıntıları anlatarak, problemin açığa çıkmasını ve oyuna devam etmenizi sağlayacağız.

Türkçe karşılığı olan uyarı, grafik sürücüsüyle ilgili bilinen sorunlar bilgisayar ekranına yapışır. Yukarıda ki resimde her şey apaçık ortadadır. Bu tip sorunları genelde yüksek bir oyunu PC’ye yüklediğinizde görüntüleyebilirsiniz.

Sorun çözüm yöntemleri için her zaman ikiden fazla kapı vardır. Grafik sürücüleri, bilgisayarın hassas noktalarından bir organı diyebiliriz. Uyumluluk sorunları ve performans sorununu ortaya atan bu gibi eylemler bir kaç taktikle yok edilebilir.

Warning Known İssues Hatası Ortaya Çıkışı

Bilgisayarlarda bulunan bu ekran kartı hatasının ortaya çıkışı sizi şaşırtabilir. Arka planda uyumsuzluk nedeninin asıl sebebi, NVIDIA veya AMD markalarında sürücü yazılımlarından kaynaklanır. Çözüme geçmeden önce, Intel HD graphics kartlarında 3000 veya 630 serilerinde daha sık gördüğü gözlemlenmiştir. Aslında Geforce Gtx modellerinde bile karşılaştığını, öncelikle bir performansla ilgili olmadığını bilmekte yarar var.

Veya diğer dahili ekran kartları 620 serilerinde ortaya çıkarken, harici grafik kartları da nasibini bu hatadan almıştır. Windows 10 veya 11 kullanmanız, hatanın yo edilmesin de değişiklik göstermeyecektir. Bu yüzden ihtiyaç olan temel şeyin, grafik sürücülerinin eski sürüme ait olması ve yenisi ile değiştirilmesidir. Üreticinin desteği oldukça geç olmakla beraber Warning known Issues with graphics driver hatasını nasıl çözeriz kontrol edelim.

Warning Known Issues With Graphics Driver Çözümü

Hataya sebep olan veya olmayan bir kaç nedeni, sebebiyet vermez dediklerimizle güncellemek daha iyidir. Bu yüzden ilk yapmanız gereken Windows güncellemesinin olup olmadığıdır. 32 bit veya 64 bit Windows sürümünüzün güncel olduğundan emin olun. Hemen sol altta yer alan başlat alanına güncelleme yazın ve sistem ayarlarından güncellemeleri denetle kısmına gidin.

Burada yer alan herhangi bir güncellemeyi yaptığınızdan emin olun. Grafik sürücüsüyle ilgili bilinene sorunların ikinci aşamasında siyah ekran hatasıdır. Bu siyah ekranı hızlıca geçmek ve bir anca oyuna kavuşmak isteyebilirsin.

Fortnite veya The Fınals gibi oyunlarda ortaya çıkan problemin strese yer vermemesi için, en ince noktalara geçiş yapıyoruz. Bu yüzden erişime çabuk geçmenin bir yolu çıkan hataya tamam demenizdir. Tamam dedikten sonra siyah ekranı bir müddet bekleyin. Ve oyunun yavaş yavaş monitör ekranına yansıdığını göreceksiniz.

Peki ya oyun açılmazsa diye düşündüğünüzü varsayalım.

Üçüncü bir çözüm noktası olarak, OEM sürücüleridir. Üreticinizden gelen ön yüklü programları güncelleyip güncellemediğinizi kontrol edin. Ve daha sonra NVIDIA sürücülerini buradan indirin ve uygun olanı yükleyin. Sonunda Warning: known Issues with graphics driver hatasının giderildiğini göreceksiniz.

Çözüme ulaşanlar yorumlara bilgi paylaşabilir veya ulaşamayanlar ne tür bir sorunla karşılaştığını ekleyebilir.

Unreal Warning İntel Graphics Driver Error

Yukarıdaki hatanın çözümünü ele alırken, bir diğer sorunu oyun motoru içinde yaşandığı görülmektedir. Unreal engine, oyun geliştiricilerin işini kolaylaştırırken, Warning: Known issues with intel graphics driver hatası monitörde sinir bozucu olarak karşımıza çıkabilir.

Şöyle bir durum var ki, Eğer UE5 olarak açmaya çalışıyorsanız ekran kartınızın desteklediğinden emin olun. Eğer ekran kartınızın gücü yeterli değilse güncel olsa bile işe yaramayabilir. UE4 olarak kullanmanız hatanın giderilmesinde yardımcı olur.

DX12 GPU kartlarında bu sorun pek görülmezken diğer sürümlerde görülebiliyor. Ancak sorunu kapatıp devam etmeniz işinize yarayabilir. En güncel sürümü bulmak için ekran kartınızın modelini İntel ile arayın. Ve doğru sürücüyü tekrar kurun. Entegre ekran kartlarında daha sık görülen Unreal engine grafik kart hatası, haricilerde az rastlanır durumdadır.

Bu sorunu çözerken öncelikle bir üst başlıktaki çözüm tekniğini kullanmanız gerekir. Daha sonra aşağıdaki metotları deneyin.

  • ConsoleVariables.ini açın. Bu dosyadaki “r.WarnOfBadDrivers”ı değerini 0 yazarak belirtin.
  • Engine\Config\BaseHardware.ini giderek bi takım değişikler yapmanız gerekir. Sadece Intel için geçerli olan DriverDenyList’te “30.0.101.1191”i “101.1191” değiştirdiğinizden emin olun.
  • Ayrıca proje yapılandırma dizini değişmelidir. Bunu yaparken proje yapılandırma dizini olan DefaultHardware.ini dosyasını açın. Ve aşağıdaki satırı ekleyin.

“[GPU_Intel Windows]
!DriverDenyList=ClearArray
+DriverDenyList=(DriverVersion=“<101.1191”, Reason=“These driver versions have known stability issues and missing features”)”

İlk ve sondaki tırnakları çıkardığınızdan emin olun. Paragraf başındaki çift tırnaklar çıkarılmalıdır. Ve bu geçici olarak sorunu çözecektir. Kalıcı olarak çözülmesi için dahili ekran kartınızı yükselttiğinizden emin olun. Oyun şirketleri veya bireysel kullanıcı iseniz, bir alt Unreal Engine versiyonuna geçmeniz kesin çözümdür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*