Dogecoinin Tarihi ve Geleceğine Bakın

Dogecoin tarihi ve geleceği
Dogecoin tarihi ve geleceği

Dogecoinin tarihi ve geleceğini ele alarak tüm konusunu paylaşabileceğimiz bir makale anlatıyoruz. Dogecoin nedir, kim üretiyor, arkasında kimler bulunuyor? 

Sadece yorumlarda değil, popülerliğini korumuş, dillerde olarak eğlenceli kripto para birimi olarak bilinen sanal paradır. Dogecoin, 88 milyar dolarlık kümülatif değere ulaştı ve Coinmarketcap’te yedinci ve dördüncü sııralarda gezen en büyük Kripto para birimi olarak yükseldi. Doge sanal parası, 2021 yılında% 14000’in üzerinde artış sağladı. Bugün dogecoin’in fiyatı 0,41 ve 0,55 arası USDT seyirlerinde gidip geliyor. Doge coin özelliklerinden en bilineni ise, diğer kripto para birimlerinin fiyatından uzakta olmasıdır. Fiyatı kıyaslanmayacak kadar küçük olsa bile aşırı derecede hayranı bulunuyor. Üstelik çok ilginç yanları da vardır.

Bir memeli hayvan simgesi olan Doge % 8001 getiri yarattı. Gelin şimdi bu kadar güzel kazandıran Dogecoin tarihi ve geleceğine göz atalım.

Dogecoinin Tarihi ve İnanılmaz Geçmişi

Kripto endüstrisi içerisinde her şey bir istisna değildir. Dünya’da her şey iç içe kenetlenmiş durumdadır. Dogecoin hakkında anlatımlar yaparken Bitcoin’in nasıl oluştuğunu incelemek gereklidir. En azından özetlemek ve kısa yorumumuz gerekiyor.

Bitcoin tarihine bakmanızı önemle belirtmek isteriz.

2008-2009 yıllarında Block chain teknolojisi ile icat edilen Bitcoin 2013 yıllarına kadar pek dikkat çekmemiştir. Ancak yıl 2013 olduğunda efsaneye dönüşeceğini kimse bilmezdi.

BTC fiyatı sadece Bitcoini güçlendirmemiş, ayrıca Kripto Endüstrisi için de güçlü bir ivme yaratan altının fiyatını geçmeyi başarmıştır. V ilerleyen zamanda milyon dolarlık kripto para arzına ulaşmıştır. Peki dogecoin sahibi kimdir?

Dogecoin kurucuları Billy Markus, Jackson Palmer’dir. 2013 yılında çıkan kripto para birimine Köpek adını koydular. Peki Billy Markus, Jackson Palmer kimdir?

IBM ve Adobe yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer, kendi Doge blok zincirini oluşturdu. Dogecoin Web sitesini kurduktan 20 gün sonra bir milyon kişi ziyaret etmiştir.

Dogecoin Nedir? Fiyatı ve Yorumları

Dogecoin’i düşündüğümüzde aklımıza gelen ilk şey Köpeğin komik yüzüdür. Aslında işler bu meme ile başladı. Bitcoin kuruluşundaki yıllarda kriptoları sahte bulan bir kısıma inat Dogecoin çıkarıldı. Kurucu Palmer, biz şaka coin olarak bu Dijital para birimini çıkaracağız. Ancak insanlar yine de kripto para birimimize yatırım yapacaklar dedi.

Shiba Inu cinsine ait Japon köpeğidir. Dogecoin topluluğunun insanların kendilerini Shibes olarak adlandırdığı 2013 yılının memesi haline gelen doge mem olarak bilinir!

Dogecoin ekşi yorumlarda oldukça öne çıkan bir coin olmuştur. Kimi tarafından aptalca şaka olarak yıllarca atıfta bulunuldu. Kimi ise, ileride bu coinin tavan seviyelerine geleceği biliniyordu. Dogecoin alınır mı, batar mı yoksa uzaya mı çıkar diye eleştireler içindeydi. Fiyatı 10 kuruşun aşağısında yıllarca bekledi. 2013-2021 arası hesaplanırsa tam 8 yıl serüven yolculuğuydu. Sabırlı olan kimler var?

Dogecoin’in öne çıkan özellikleri

  • Dogecoin’in kökeninin komik olabileceğini, ancak nihayetinde iyi nedenler ve hayır işleri için kullanıldığını itiraf etmeliyiz.
  • 2014 yılında, Jamican Bobsled takımına kış olimpiyatlarında yardımcı olmak için 50.000 USD’nin üzerinde para topladı.
  • Dünya su gününde, topluluk kenya’daki su kuyularının temizlenmesi için 30 bin dolardan fazla para topladı.
  • Amerikan otomobil yetiştiriciliğinde dogecoin temalı araçla katılan şoföre topluluk 55K USD ödedi.
  • Reddit, iyi içerik için birbirlerini dogecoin ile ödüllendirdikleri aktif bir Dogecoin topluluğuna sahiptir.
  • İnsanlar ayrıca evsizler ve yoksullar için para toplamak için dogecoin kullanıyor.
  • “1 Doge = 1 Doge”, dogecoin’in ödeme yöntemi olarak kabul edilmesini ümit eden dogecoin topluluğu tarafından kullanılan popüler ifadedir.

Peki Dogecoin Nasıl Saklanır?

Dogecoin bir tür kripto para birimi olduğundan, Dogecoin’i saklamak için belli ki bir Cryptocurrency Cüzdanına ihtiyaç vardır. İşte cüzdan türlerine kısaca göz atalım.

Yazılım Cüzdanı

Dogecoin’in kendisi indirilebilecek iki tür yazılım cüzdanı sunar.

Dogecoin çekirdeği : Bu cüzdan, tüm dogecoin blok zincirini tutan büyük miktarda veri ve zaman tüketir.

MultiDoge : MultiDoge, yalnızca önemli bilgileri saklayan hafif ağırlıklı bir cüzdan sürümüdür

Çevrimiçi Cüzdan

Dogecoin, kullanıcıların dogecoin blok zincirini her yerde ve her yerde kullanmasına izin veren çevrimiçi cüzdanı destekler

Kağıt cüzdanlar

Kağıt cüzdan, bir tür yazdırılabilir cüzdan olduğu için dogecoin’i tutmanın en güvenli yolu olarak kabul edilir.

Donanım Cüzdanı

Donanım cüzdanı, dogecoin’i güvenli bir şekilde saklayabileceğiniz bir tür çevrimdışı cüzdandır.

Dogecoin Ağı Ne Kadar Güvenli?

Dogecoin ilk günlerde güvenlik sorunları yaşadı ve % 51 saldırı riski altındaydı. Çok fırtınalı günler diyelim. Dogecoin geleceği için kuşkulu gözlerle bakılıyordu.

% 51 saldırısı, blockchain ağının% 50’sinin kontrolünün bir kişi veya grup altında olduğu anlamına gelir. 2014 yılında Dogecoin cüzdanı hacklendi ve 11K USD değerinde 23 milyon Dogecoin çalındı, daha sonra Dogecoin kullanıcılarına istenen coin’leri iade etti.

Dogecoin blok zincirini daha sağlam ve güvenli hale getirmek için geliştiriciler, Litecoin ile bir birleştirme madenciliği operasyonu inşa ettiler, böylece ağ bir araya getirildi ve güçlendirildi.

Elon Musk – Dogefather

En Popüler Halk figürü olan Elon musk, kendisini DogeFather olarak adlandırıyor. Son günlerde, dogecoin ve kripto para birimleri için olumlu yaklaşımını fark edebilirsiniz.

Kısa bir süre önce Elon Musk, Dogecoin fiyatına doğrudan yansıyan Dogecoin’in verimliliğini güncellemek ve iyileştirmek için Dogecoin Geliştiricileri ile el ele verdiğini tweetledi ve 24 saat içinde% 30’a yükseldi. Tek bir tweetin gücünü görün!

SpaceX’in 2022 yılında Dogecoin Fonu tarafından sonunda Dogecoin için geleceği inşa edecek bir ay misyonu başlatacağını söyledi.

Dogecoin 1 Dolar Olur mu ?

Bunu bekleyebiliriz! Bitcoin ve Litecoin için belirli bir limit vardır. Bitcoin için maksimum limit 21 Milyondur ancak Dogecoin’in limiti yoktur. Dogecoin’in Fiyatı için de önemli bir neden bu ama umuyoruz ki gelecekte Dogecoin’in Kripto Pazarı‘nda en önemli yeri tutacak. Dogecoin tarihi ve geleceğine önemli adımlarla ilerlemesi için kitleyi hala elinde tuttuğu da bilinmelidir.

Dogecoin bir Cryptocurrency’den daha fazlasıdır.

İnsanların iyi işler yapabileceği, eğlenebileceği, işbirliği yapabileceği vb.Güçlü bir topluluğa sahiptir. Bunun ne kadar büyüyeceği hakkında hiçbir fikrimiz yok ama hem insanlık hem de Kripto Pazarı için umut veriyor. Dogecoin tarihi bir gün belkide Bitcoin gibi konuşulur umudu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*