Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi Blackrock Bitcoin Alanına Giriyor !

blackrock-bitcoin
blackrock-bitcoin

Yönetim altındaki varlıkları yaklaşık 9 trilyon dolar olan dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock, bitcoin’e yatırım yapmaya başladı.

Kripto para biriminin fiyatını neyin artırdığına dair görüşünü paylaşan firmanın baş yatırım sorumlusu, teknoloji ve düzenlemenin, insanların portföylerinin bir parçası olması gereken Bitcoin’i bulduğu yere doğru geliştiğini söylüyor.

Buna ek olarak, insanlar enflasyon ve borçlar yükseldikçe değer kazanacak yatırımlar arıyor .

Blackrock Bitcoin Alanına Girdi

Blackrock’un küresel sabit gelir baş yatırım sorumlusu Rick Rieder, Çarşamba günü CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin hakkında konuştu.

New York merkezli varlık yönetimi firmasının, dördüncü çeyreğin sonunda yönetimi altında 8.68 trilyon dolarlık varlığı vardı.

Rieder, Blackrock’un bitcoin ile “uğraşmaya” başladığını doğruladı. Kripto para biriminde portföy tahsisinin ne olması gerektiği sorulduğunda, şu cevabı verdi:

“Bir kişinin sahip olması gereken tahsis yüzdesine bir sayı koymazdım, çünkü bu, portföyünüzün geri kalanının neye benzediğine bağlı.” Blackrock baş yatırım sorumlusu şu açıklamayı yaptı:

Bugün dalgalanması olağanüstü, ama dinleyin, insanlar değer depoları arıyor.

İnsanlar, enflasyonun yükseldiği ve borçların arttığı varsayımı altında takdir edilebilecek yerler arıyorlar, bu yüzden onu biraz araştırmaya başladık.
Ocak ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yapılan başvurularda Blackrock, iki fonuna bitcoin vadeli işlemleri ekleme planlarını açıkladı :

Blackrock Stratejik Gelir Fırsatları

Bitcoin, kurumsal yatırımcılar arasında hızla popülerlik kazanıyor. Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yapan ve yakında kripto para birimini ürünleri için ödeme olarak kabul edecek olan Elon Musk’ın Tesla’sı da dahil olmak üzere daha fazla şirket kripto para birimini benimsiyor .

Geçen hafta Mastercard , belirli kripto para birimlerine doğrudan ağında izin vereceğini duyurdu ve BNY Mellon , müşterilerine bitcoin hizmetleri sunmak için bir kripto birimini açıkladı.

Blackrock Küresel Tahsis Fonu

Daha önce kripto para biriminin burada kalacağını ve altının yerini alabileceğini söyleyen Blackrock baş yatırım sorumlusu, bitcoin fiyatındaki muhteşem yükselişi yorumlayarak şunları söyledi:

Benim fikrim, teknoloji gelişti ve düzenleme, bir dizi insanın portföyün bir parçası olması gerektiğini düşündüğü noktaya kadar gelişti, bu yüzden fiyatı yükselten şey bu.
Bitcoin fiyatı pazar harf iterek, Cuma yine tüm zamanların en yüksek seviyesine yukarıda $ 1 trilyon. Yazım sırasında, BTC fiyatı 53.720 dolardır.

Dünyanın en büyük varlık yönetimi firmasının baş yatırım sorumlusu daha ayrıntılı olarak şunları söyledi: “Geçmişte tuttuğumuzdan çok daha fazla nakit tutuyoruz.

Çünkü süre işe yaramıyor, faiz oranları riskten korunma işlevi görmüyor. ” Rieder, “belirli bir tahsisatı veya hedef tutmayı benimsemeyeceğini” belirterek şu sonuca vardı:

Diğer varlıkları çeşitlendirmek biraz mantıklı.

Elinizde tuttuğunuz şeyin bir kısmını kripto gibi şeylerde tutmak bana mantıklı geliyor.

Blackrock’un bitcoin alanına girmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*