Ethereum madencilik geliri Şubat ayında 1 milyar doları kırdı

ethereum madencilik rekoru
ethereum madencilik rekoru

The Block’un verilerine göre, toplam Ethereum madencilik geliri Şubat ayında 1,37 milyar dolara ulaşarak yeni bir rekora imza attı.

Ethereum Madencilik Rekor Geliri

Ocak ve Şubat ayları arasında% 65,1 arttı. Bu süre zarfında işlem ücretleri% 122.1 arttı.

Ethereum madenciliği geliri genellikle sübvansiyonları engellemek için nispeten yüksek bir işlem ücreti oranına sahiptir. Şubat ayındaki toplam gelirin 722,8 milyon doları veya% 52,8’i ücretlerden geldi. Kalan 644,4 milyon dolar ise blok sübvansiyonlarından geldi.

Bu arada, Blok geçenlerde Ethereum en madencilik havuzları bildirdi bölünmüş kalır Ethereum İyileştirme Önerisi aracılığıyla madenci işlem gelirini azaltmak için olup olmadığına (EIP) -1559. Üçüncü en büyük ETH madencilik havuzu olan F2Pool, F2Pool, işlem geliri değişkenliğini azaltma yeteneği için EIP-1559’u desteklediğini söyledi. Ancak en büyük havuz olan Sparkpool teklife karşı çıkıyor.

İlk olarak 2018’de Vitalik Buterin tarafından önerilen EIP-1559, Ethereum tarihinin, Ethereum’un çalışma kanıtı’ndan risk kanıtı’na geçişi dışında, belki de en çok beklenen yükseltmesidir.

Yükseltme kapsamında, ağ işlem ücretlerinin bir kısmını madenciler yerine ETH sahiplerine kâr olarak aktaracaktı. Genel amaç, ağın güvenliğini artırmak ve ağın işlem ücretlerinin şu anki kadar yüksek düzeyde değişken olmamasını sağlamaktır.

Bu nedenle, The Block Research burada bir yol haritası parçasında ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, madenciler ana gelir kaynaklarından birini kaybedeceklerdir . The Block Research tarafından toplanan verilere göre, Ethereum madencileri Şubat ayının başından bu yana 600 milyon dolardan fazla madencilik ücreti geliri elde etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*