Hazard Ops

hazard ops
Hazard ops

Hazard ops oyun içi sistem gereksinimine bakarak, kapandı mı gibi sorulara yanıt vereceğiz. Tehlike bir stratejiye sahiptir. Tanıtımı yaptıktan sonra neden kapandığına dair bilgileri eksiksiz paylaşacağız. Bu konuda içiniz rahat olsun. 2012 yılında Yingpei şirketi bir grubu ile önce proje sonra geliştirme sağlıyor. Kooperatif eğlencesine odaklı maçlarda, aksiyon dolu bir üçüncü şahıs Shooter oyununu üretmek için senaryo çiziliyor. Tabi bu o kadar olmamakla birlikte, zombi, robotlar, ölümcül mutant dahil edilmesi planlanıyordu.

Hayal ettikleri her şeyi gerçekleştiren şirketin ekibi, 3. şahıs aksiyon nişancı oyunu tamamen bitmek üzereydi. Şirketin kurucu yardımcısı, yüksek yoğunluklu kalabalık ve dinozorlarında eklenmesini istemiştir. Unreal Engine gibi bir motor ile karakter, harita ve oyun modu yavaş yavaş tamamlanıyordu. En Masse Entertainment gibi yayıncı kuruluşu sayesinde yayına alınacak, oyuncular ise rakip orduları ve kana susamış canavar sürülerini bitirecekti.

Neyse ki, Gears of War’dan biraz da ilham alan şirket, tepeden tırnağa silahlanmış Hazard ops oyununu piyasa sürdü. 2014 yılında her şeyi ile kullanıcı deneyimine sunuldu. Hazard Ops Avrupa ve Kuzey Amerika gibi ülkelerde adını Zombies Monsters Robots diye tanıtmıştır. Ama Avrupa geneli bu uzun ismi kullanmazdı. Kısaca bir kısım ZMR diye adlandırırken, Türkiye’de HazardOps diye geçiyordu. Dinozor ve ejderhaları karşınıza aldığınızda korku oluşur, karanlıkta oynamakta herkesin işi değildi. PVP ve görev sistemi iyi geliştirilmiş, özel bir askeri teşkilatın hizmetinde rol oynardınız.

Oldukça sevilen bir tarz modeli ile, 2014 açılış betası, 2018 kapanışını yaptı. Oyuncuların alıştığı Hazard, artık bitecek, tüm dosya ve klasörleri ulaşamaz olacaktı. Bunun için şirket üyeleri ve ekibin tamamı toplantı yaparak ortak karara vardılar. Ve bu konuşma oldukça uzun sürerek aşağıdaki sözlerin oyuncu topluluğuna bildirilmesi istendi.

Uzun bir aradan sonra tekrar geri döndüklerini belittirler. Ancak bu dönüş elveda için olacak diyen geliştirici,, pek de keyifli sebeplerden dolayı olmadıklarının altını vurgulamıştır. Hayatta her şeyin bir sonu olduğunu, sunucuyu keseceklerini dile getirdi. Ekim ayında (2018) tüm bağlantıları dahil olmak üzere ulaşılamaz olacağını söylemişti.

1 geri izleme / bildirim

  1. M.A.R.S ONLİNE | Mmorpg Oyun Listesi MMO Oyunlar-Mmorg

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*