M.A.R.S. Online

Mars online
Mars online

M.A.R.S. online bir süre kapalı kalmış, ancak şimdi oynanabilir özelliği ile tekrar aktif haldedir. Çocukluğunuz oyunu diye tabir edilen ve oldukça hassas düzenlemelere uğramış seriye yeniden can verildi. Güneydoğu Asya ve Çin’de birden fazla farklı isimlerde ve çeşitli yayıncılar tarafından belleğe alındı. M.A.R.S. Online Türkiye’de, GameTolia ile 20 Eylül 2012’de açık beta testlerine başlamış ve halka açılmıştı.

Mercenary Assault And Recon Squad açılımı ve sloganı olarak sevenlerine duyuruldu. Çin merkezli Yingpei şirketi tarafından geliştirilmişti. Ancak 2015 yılında Games oyunu kapatma kararını açık açık duyurmuş, oyun severler Mars online ne oldu gibi sorulara devam ediyordu. Oldukça oyuncu kitlesi ve topluluğunda sevilen “M.A.R.S” online neden durmuştu?

Mars Online Kapandı Ama Şimdi Aktif

Toplumun bir kısmı beğeni üzerine beğeni atarken, bir kısmı da aşırı güncelleme ve küçük sorunları büyütmüştü. Mars online farklı bir oyun modeli ile uğraşıyor ve ekonomik bir takım zorlukları o dönemde yaşayan oyundu. Bundan dolayı, diğer sorunlar ve güncelleme gibi diğer küçük sorunlarda ortaya çıkacak iyileştirmelere yetişemedi. Daha sonrası, 2015 yılında üzülerek kapatacağını bildirmiştir.

Kapandıktan sonra, Yingpei firması büyük düşüncüler doğrultusunda yıllarca model yolunu düşündü. Tekrar bir karara varıp M.A.R.S online oyunu açılacak ve yayına alınmalıydı. FPS’nin geleceği ve TPS oyun türü ile çok olumlu yayını devreye almak için, Subagames ile anlaştı. Ortak bir karar alan şirketlerin bilim kurgu, karakter kişileştirme ve hatta kadın karakteri de içeren özelliklerinden bahsedildi. Bazı oyuncu gözü ile basit eğlence olmasına rağmen, şirket gözünde araçlı savaş bile içermeliydi.

M.A.R.S Online Özellikleri

Üçüncü şahıs nişancı olma rolünde hızla ilerlerken, kafa avcısı modu bile bulunmaktadır. İnce ince özenilmiş muhteşem efektlerin yanı sıra aşağıdaki özellikleri de bulunur.

 • Savaşılacak çok yer var. Haritası o kadar geniş ki, en iyi deneyime ulaşmanız için yüzü geçen mekan sayısı
 • Oyun mod sistemi ile PVE ve PVP özelliği
 • Dozens adı verilen çok sayıda mod türü
 • Makine savaşları
 • Canavarlar, karakterler ve silahlarda özel tasarım ve kurgulama
 • Hakimiyet kurabilme ve arayarak yok etme
 • Böcek robotları ve üçlü savaşma
 • Ölüm maçı ve hayatta kalma savaşı
 • Dinozor ve uzaylılar ile savaş

Bunlar sadece oyun özelliklerinden bir kaçıdır. İlk girişinizde öğrenme aşaması ile süper bir fragman karşınıza çıkar. Bunun yanı sıra özel bir karakter seçip, tamamen özelleştirilebilir teçhizatınız olur. Yama ve güncellemeler yapılarak ekstra bir yeni özellikler hafta boyunca içeriğine eklenir. Mesela şuan da 4. savaş bileti geldiği duyuruldu. Bu ne içeriyor derseniz;

ÖğeBilgi
Super Sunset Core24
Sonsuz Yol (K/K) Modası1
Eski-AS50 Mk.51 Gün
Artifact Chip23
Eski Çekirdek90
Plasma Core450
Drone Kılıfı9
Anahtar Kart9
Jeton X9 Dirilt
Saç, yüz ve ses değiştirici4,2,4
(5x altın kart) x6
(5x altın kart) x3

Küçük hikayeler ve eşsiz fragman geçişleri oldukça güzel düşünülmüş. Bilgisayarda oynamak için aşağıdaki sistem gereksinimine sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

ÖzellikMinimum
İşletim SistemiWindows 10 veya üzeri (64 bit)
İşlemciIntel Core i5 veya üzeri / Eşdeğer AMD CPU
GPUNvidia GeForce GTX750 / Eşdeğer AMD Kartı
Veri Deposu4 GB
Hard Disk Alanı10 GB
ÖzellikÖnerilen
İşletim SistemiWindows 10 veya üzeri (64 bit)
İşlemciIntel Core i5 veya üzeri / Eşdeğer AMD CPU
GPUNvidia GeForce GTX860 / Eşdeğer AMD Kartı
Veri Deposu8 GB
Hard Disk Alanı15 GB

Sistem İçeriği ve Durumu

Ekim 2021 itibariyle tekrar açık beta olarak yayınlanan M.A.R.S online, birçok forumda olumlu yorumlar almıştır. Oynaması ücretsiz olan sürümde belli başlı paketler ücretli olarak satılır.

 • M.A.R.S. Starter Pack
 • M.A.R.S. – Autumn Assault Pack
 • M.A.R.S. – Winter Hunter Pack
 • M.A.R.S. – Lunar New Years Pack
 • M.A.R.S. – Halloween Pack

İlk sırada başlangıç paketi ile bir adım önde başlar, belli eşyalara sahip olursunuz. Autumn paketinde, Drone kutusu ve anahtar kartı gibi öğeler mevcuttur. Winter, popüler bir kostüm içerir. Ayrıca diriltme jetonu ve anahtar kartı gibi ek öğeler içindedir. Lunar, temel öğelerin yanında bir çok ek öğeyi sunar. Kostüm, anahtar kartı, havai fişek el bombası gibi paket içeriği bulunur. Son paket ise, cadılar bayramı olarak bilinir. Eşsiz DLC paketi denilebilir. Ya öldür ya öl mantığıyla hareket eden oyunda, tekrar et özelliği sayesinde hırsınıza sarılın.

Orijinal Sitesi: Gör
Tür:MMOTPS
Rol yapmaBilim kurgu
PVPEvet
Sınıflandırma:AAA
Motor ismi:Unreal Engine
Stil:
Geliştiricisi:YingPei Games
Yayıncısı: SubaGames
Durum:Piyasada
Platform:Bilgisayar
İş Yapısı:Ücretsiz, Öğe Mağazası
Hemen Katıl: İndir, Oyna

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*