Rode Online

rode online
rode online

Rise of Dragonian Era olarak bilinen, RODE Online kapatılmıştır. Normalde ejderhayı sürebileceğiniz, fantastik dünyasında kaybolabileceğiniz devasa bir rol yapma oyunudur. MMORPG formatlı oyunda, iki tane lord ejderhası arasında seçim yapmanız gerekmekteydi. Bu iki lord ejderhadan birini seçerek oyunun başında tarafınızı belirlemiş ve aksiyona başlamış olursunuz. Amerika’da 2012 Mart ayında yayına başlayan oyun kısa sürede ün yapmayı başarsa da sonucu pek iyi olmadı.

M Game tarafından yayınlanan ve çok iyi grafiklere sahip olan bu oyunda özel bir kısım pet sistemidir. Peti tıpkı karakter gibi geliştirebilir, savaşlara sürebilirsiniz. Crafting sistemi olsa da bunu yapmakta zorlanabilirsiniz.

Rode Online, ejderha savaşını benimseyerek çıkmış, kara Devilo adında ejderha korku saçarak göz dağı veriyordu. Oysaki Devilo bir şeyleri unutmuş hala dünyaya hüküm sürmeye kalkıyordu. Firean ve Azurian iyi yönlüdür. Devilo’ya karşı dur diyecek güce gelince karşılarında kimseyi tanımayacak. 6 ırk arasından seçim yaparak katıldığınız Rode online’de yarışlar bile bulunmaktadır. Irklardan savaşçı veya büyücü olabilirsiniz. Savaşçı olarak Devilo için bir korku salın. Veya büyücü olarak onun gücünü iyice azaltın. Pvp savaşları yaparak eğlenecek ya da diğer ırklardan düzenbaz olacaksınız. Üretim de Rode içinde olduğu gibi, soketleme sistemini de bakabiliyorsunuz.

Rise of Dragonian Era
Rise of Dragonian Era

Ancak size aşağıdaki tablo oyunun kapalı olduğunu bildirecek ve erişemeyeceksiniz. Mgame ve Netgame aracılığı ile kurulan oyunun sunucuları kesintiye uğramış ve erişilemez duruma getirilmiştir. Aslında başta ABD olmak üzere bir çok ülkede faaliyetlerini sürdüren RODE online, daha sonra umduğu kullanıcı sayısına erişemedi. Tabi en büyük etkenlerinden biriside oyun reklamlarına önem vermemesiydi. İlk kuruluşundan kapanana dek, hiç bir reklam bütçesi doğru düzgün ayıramadığı içinde kapandı.

ÖzellikleriBilgi
Orijinal SitesiUlaşılamaz
TürMMORPG
Rol yapmaFantastik
PVPEvet
SınıflandırmaBağımsız
MotorCustom
StilBilinmiyor
GeliştiriciNetGame
DurumKapalı
PlatformWindows,
İş Modeliİndirilebilir, Ücretsiz
Hemen oynaOynanamaz
Çıkış Tarihi2013

Neyse ki, bir çok çevrimiçi oyun internet sitemizde erişilebilir durumdadır. Bazı geliştiriciler yaptıkları her oyunu iptal etmez. Bu nedenle diğer tür ve modellere bakabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*