Kripto İnovasyon Oranı Zorluk mu Yaratıyor?

kripto inovasyon oranı
kripto inovasyon oranı

Kripto inovasyon orano oldukça genişliyor. Kripto pazarı, 8 Kasım 2021’de ilk kez 3 trilyon dolarlık toplam piyasa sınırını aştı. Oldukça sarsıntılı bir yolculuk olmasına rağmen, bu kadar kısa sürede bu kadar yüksek değerleme seviyelerine ulaşan en hızlı pazar olarak kabul ediliyor.

Blockdata’nın kurucu ortağı Jonathan Knegtel, yakın tarihli bir röportajda “blockchain, Bitcoin ve kripto para birimleri artık genç, yenilikçi teknolojiler değil” yorumunu yaptı.

2020’de DeFi’nin evrimini tartışan Knegtel, bugünün piyasa olgunluğunun 2017 ICO patlamasıyla pompalandığını kabul etti. Ve kendi hesabından şu sözleri belirtti.

“Birçok şirket duyuru yapıyor. Ancak 2017’deki ICO patlaması olmasaydı, 2018’e girerken, bugün gördüğümüz ilerlemeye, olgunluğa sahip olmayacağımızı iddia edebilirsiniz.”

Bununla birlikte, “bu alandaki inovasyon miktarına ayak uydurmak neredeyse imkansız, ki bu bizim en büyük sorunumuz olabilir” dedi.

Kripto Pazarı İnovasyon Oranları Ne olacak?

Düzenleyici belirsizlikler gibi zorluklara rağmen, raporlar, hızla artan kripto benimsemesine işaret ediyor. 2021 itibariyle, küresel kripto sahiplik oranının 300 milyona yakın kripto kullanıcısı ile %3,9 olduğu tahmin ediliyor.

Ancak, ana akım benimseme açısından neredeyiz? Knegte bunu şu şekilde açıkladı: 

“Sürekli’, ekosistemi tanımlarken giderek daha fazla kullanmaya başladığım bir kelime çünkü daha fazla kullanıcı geliyor. Ardından değer yükseliyor ve sonra değer türü içeride dolaşıyor. Ayrıca insanlar birbirini finanse etmeye başlıyor. O zaman şu anda bulunduğumuz aşama budur.”

Ayrıca genel nüfusun tam %28’i kripto yatırımlarının uzun vadeli bir büyüme yatırımı olarak hareket etmesini beklerken, diğer dörtte biri (%23) kriptoyu kısa vadeli bir yatırım olarak değerlendiriyor.

Bu tür müşteri talebiyle birlikte, geleneksel finans kuruluşlarının küresel olarak varlık sınıfına sıçraması dikkat çekicidir.

CoinShares’in haftalık fon akışı verilerine göre , dijital varlık yatırım ürünleri, bugüne kadar 8,7 milyar ABD doları rekor bir toplam giriş gördü. Bu rakam, 2020’ye göre %30‘luk bir büyümeyi temsil ediyor. Yatırım, en son kripto destekli ortaklıklardan da anlaşılıyor. Daha geçen hafta, Avustralya’nın en büyük bankası CBA , müşterilerine perakende kripto hizmetlerini ilk duyuran firma oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*