Kripto Para Hangi Gün ve Saat Alınır?

kriptoo para gün ve saati
kripto para alım gün ve saati

Kripto para hangi gün ve saat alınır diye arama yaptığınızda önünüze tonlarca metin belgeleri çıkacaktır. Unutmayın, Bitcoin hareket saatleri siz o yazıyı okuyana kadar yere çakılabilir. Hatta o yazıyı okuyana kadar Kripto paralar eğer sizde var ise, zenginde olabilirsiniz.

Bizim için yaptığımız değil de en çok yatırım yaptığımız kripto para önemli olacaktır. O kriptonun hangi ağa bağlı olduğunu ve toplam arzı, gelecekteki üretim miktarı gibi çoğu kriteri unutmamalısınız.

Bu yazıyı okuduktan sonra kendinize Bitcoin hangi saatlerde alınmalı gibi,  yazıları Google motorunda aramayacaksınız. White paper gibi bir karede okuyup herşeyi bulabileceksiniz.

En iyi getiriyi garanti etmek için bir yatırım için mükemmel giriş fiyatını bulmak, her zaman spekülatörlerin karanlıkta mum arayışına eşdeğer olmuştur. “Daha ucuza” satın almak için birçok karlı yatırım fırsatı kaçırıldı. “Daha yüksek fiyatlarla” satış yapmak isteyen spekülatörler için çoğu potansiyel kâr genellikle ortadan kalktı. Dolar maliyet ortalaması gibi çözümler düşünülmeli mi?

Ticaret, yatırım yapmaktan farklı bir iş

Günlük ticaret çekici görünüyorsa, tüm gün bilgisayarınızın başında kalarak servet kazanma olasılığını vaat ediyorsa, gerçek oldukça farklıdır. Analizci Forbes’a göre , günlük tüccarların% 90’ı yılı kırmızı renkte kapatıyor.

Kalan% 10’luk kesimin çoğu, piyasaları ve hisse senetlerinin temellerini sürekli izleyerek mesleklerini ticarete attı. Gerçek beceriler ve her zaman sakin kalma yeteneği gerektiren karmaşık, stresli ve riskli bir iştir.

“Eğitim” satıcıları, youtuber-lar ve diğer “etkileyiciler” in sizi genellikle inandırmak istediklerinin aksine, ticaret başka bir mesleğe pek de ek bir etkinlik olamaz.

Para kazanmanın sadece iki yolu vardır: Birincisi çalışmak, ikincisi risk almaktır. Ticaret hem çok iş hem de çok risklidir

 Bitcoin Alım Saati var mı? Değişen bir Varlık

En iyi Kripto borsaları da, tüccarlar için bir pazar yeri değil, orta ve uzun vadeli yatırım amacıyla başta Bitcoin olmak üzere dijital varlıklara maruz kalmak isteyen yatırımcılar için bir ortaktır.

kriptoo para gün ve saati
kripto para alım gün ve saati

Bitcoin, doğası gereği, birçok günlük tüccarın servetine veya mahvolmasına neden olan son derece değişken bir varlıktır. On yıl boyunca diğer tüm varlık sınıflarından daha iyi performans gösterdi. Ancak aynı zamanda tek bir günde değerinde% 10’dan fazla düşüş gösterebilen bir varlıktır.

Bununla birlikte, ticarete sermaye kazanımlarına izin veren alternatifler var, ekosistemde en iyi bilinen “HODL”, sadece kripto varlıkları uzun bir süre boyunca tutan ve fiyat artışını görmeyi umut eden “HODL”. Ve bu yüzden saçma bir teklif olmaktan çok uzak.

İstatistiksel olarak, Bitcoin satın alan ve en az iki yıl beklemiş herhangi bir yatırımcı, portföyünün değerinin genellikle önemli miktarda arttığını gördü.
Kripto paralar hangi ve saat ve ne zaman alınmalı gibi cümleyi hala kurduysanız, biraz daha okuyalım.

Diğer birçok varlık gibi, Bitcoin de boğa ve ayı dönemleri olan döngüsel bir piyasadır. Varlığının on yılında, hem genlikleri hem de süreleri açısından doğası gereği öngörülemez kalan bu döngülerin en az altı tanesi gözlemlendi.

Uzun vadeli bir yatırımcı, tüccarların karşılaştığı sorunların çoğundan kaçınacaktır, ancak bir tanesi kalır: pazara girmenin en iyi yolu nedir?

Dalgalanmaya karşı en iyi silah: dolar maliyet ortalaması

Dolar maliyet ortalaması, varlığın değerine bakılmaksızın yatırımınızı zaman içinde yumuşatmayı içerir. Bu, kendinize satın almak için doğru zaman olup olmadığını sorma ve zaman içinde sermaye biriktirme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Fiyatı düştüğünde daha fazla varlık birimi ve fiyatı yükseldiğinde daha az varlık elde edilir, ancak yatırım yükü her dönemde aynı kalır. Yatırımınızı yumuşatmak aynı zamanda “ortalama satın alma maliyetinizi” de yumuşatır ve oynaklığın portföyünüz üzerindeki etkisini azaltır.

Bitcoin’in son iki yılında ortalama dolar maliyeti için hangi sonuçlar?

Eylül 2017’de Bitcoin fiyatına bakılmaksızın haftalık 100 € yatırım yaparak bitcoin satın almaya başlayan bir yatırımcı, hem 2017 sonundaki balondan hem de 2018’deki ayı piyasasından geçmiş olacaktı.

Bu dönemler birçok günlük tüccarın servetini ya da mahvolmasını sağlarken, yatırımcılarımız durgun kalır ve 104 haftalık 100 € ‘luk alımlara toplam 10500 €’ yu metodik olarak yatırırlardı.

Eylül 2019’da, bu yatırımcı 18400 € değerine karşılık gelen 1,92 BTC’ye sahip olacak. Pazarın kazanan azınlığı arasında yer alan% 75’lik rahat bir yatırım getirisidir.

Bu yatırım yöntemi aynı zamanda yatırımcının hayatına çok daha az doğrudan etkiye sahiptir.

Günlük tüccarın ekranına ve piyasa çizelgelerine sıkışıp aşırı duygulara girebilir.

Ve portföy dalgalanmalarına neden olduğu durumlarda, dolar maliyeti ortalama yatırım meraklısı, tasarruf kapasitesine karşılık gelen bankacılık ortağıyla tekrarlayan transferleri planlayabilir.

Ardından yatırım planına kadar diğer faaliyetlere odaklanabilir. süresi doluyor.

Bu nedenle, dolar maliyet ortalama yöntemi, çok kısa vadede tüm potansiyel sermaye kazancını geri kazanmak istemeden birikimlerinin bir kısmını belirli bir varlığa tahsis edebilen orta veya uzun vadeli yatırımcının profiline iyi uyum sağlar.

Günlük ticaret, aslında daha fazla risk almaya ve çok fazla teknik ve psikolojik beceri gerektiren bir iştir. Ayrıca çok fazla stres yaratan bir disipline zaman ayırmaya istekli olan daha spesifik profilleri hedeflemektedir.

Geleneksel bir işe paralel bir faaliyet yoluyla yatırımın geri dönüşüne dair meşhur söz, çoğu durumda yalnızca dolar-maliyet ortalaması yoluyla elde edilebilir. Çünkü ilginç bir getiri sağlarken en az bilgi ve denetim gerektirir.

Buna istinaden kripto paraların hangi gün ve saat alınacağını detaylara bölmüş olduk. Kripto para yorumlarınızı bırakmayı unutmayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*