Nadirim

nadirim online
nadirim online

Nadirim oyunu, ilk etaplarda Digital Reality öncülüğün de geliştirilmiş olup, Temmuz 2010’da duyurusu yapılmıştır. Çok farklı kullanıcımı deneyimini amaçlayan, ancak umduğu sonuçları bir türlü alamayan devasa çok oyunculu türdü. Ancak bitmek bilmeyen sorunlar, yapımcının yaptığı tarayıcı tabanlı oyun hatalarına yol açmıştır. Digital Reality artık bu oyunla uğraşmak yerine satmayı planlıyordu. Daha sonra Twisted Tribe firmasına tüm haklarını devir etmeye karar vermiş, aşamaları ise 2010 yılında tamamlanmıştır. Mynet oyun platformu ise yayına sürmüştür. Nadirim, çıkma projesi bin bir gece masallarına dayanmaktadır.

Kapalı betada bir müddet satın alınma politikaları gerekçeleriyle uğraşan ilk firma, aşamanın bitmesi üzerine açık betaya ulaştı. Arabian Nights yani bin bir gece masalından yola çıkan, oyun projesinin esas amacı da fantastik dünya yaratmaktı. Türkçe dil desteği ve doğal olarak kurgulanmış vahşi yaratıkları ile ön plana çıkmıştır. Bir müddet üst sıralarda yerini korumuş, Sage, Rouge ve Warrior sınıflarını içeriyordu. Aslında stil olarak oynanması ücretsiz ve keyifliydi. Estetik bir teması olması ve türünün açık olarak oyun içi etkinliklerine işlemesi de ayrı bir güzellik katıyordu.

Vahşice saldırı yapan canavarlar, sihirli lambaların güzelliği oldukça oyun içerisine adapte etmekteydi. Türkiye’de bilinmesi ise, 2011 yılını almıştı. Ancak firma 2013 yılı ile server kapatarak Nadirim oyununa son vermiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*