Neden Bitcoin Almalısın ? Satoshi Nakamoto Der ki !

Neden bitcoin
Neden bitcoin almalıyız

Neden Bitcoin almalıyız ve neden bu Dijital paramine güvenmeliyiz. Daha doğrusu neden Bitcoin? Alıyorum düşüyor, almıyorum çıkıyor? Bitcoin düşünce altcoinler neden düşüyor gibi bir çok soru mevcuttur. Kripto para birimleri adı altında en büyüğü olan Bitcoine sahip misiniz? 

Eğer bu yazıda isen muhtemelen sahip değilsindir. O Halde oku ve kendine Kripto para almadan önce dikkat etmen tüm kurallara gerek kalmadan, Bitcoinde altyapıyı öğren. 

  • Bitcoin,  geleneksel finansal sistemlerle ilgisiz alternatif bir sistemdir. 
Bitcoin ile  ilk kez para hükümetlerin veya bankaların kontrolü altında değildir.
Bitcoin almak kabul eden bir kavramdır. Ayrıca matematiksel kuralları altında çalışan şeffaf bir sisteme ilgilidir.

Bitcoin Almak için Uluslararası Ödemeler 

Bitcoin, teknik araştırmaların ekonomik ve felsefi fikirlerle birleşmesidir.

İnternet üzerinden güvenli bir şekilde eşler arası değer ve mülk transferlerine izin veren ilk araçtır.

Bu, sadece uluslararası ortaklarına anında ve döviz değişim ücreti ödemeden ödeme yapmak isteyen işletmelere has değildir. Aynı zamanda dünya çapında ağlarıyla kolayca değer alışverişi yapmak isteyen bireylere de önemli avantajlar getirmektedir.

Bugün 100.000’den fazla e-ticaret web sitesi Bitcoin karşılığı ödeme sistemindedir. Microsoft, Tesla veya Shoroomprivé gibi şirketler bitcoin kabul ediyor ve her gün 250.000’den fazla işlem yapılıyor.

Bitcoin Protokolü Nedir?

Protokol basit işlemlerden çok daha fazlasına izin verir. Dijital varlık BTC, Bitcoin protokolü ile mümkün olan sayısız kişi arasında sadece bir uygulamadır.

  • Önceden tanımlanmış kuralları dikte eden koşullu işlemler oluşturma yeteneği, daha gelişmiş işlevler için detaylandırma sağlar. 
  • Para programlanabilir hale gelir.

Her türlü veri bir blok zincirinde depolanabilir ve bu teknolojilerin sayısız avantajından yararlanabilir. Bu, hepsi olmasa da birçok faaliyet sektöründe yeni uygulama türlerine kapı açar.

Örneğin, bir blok zincirindeki müzik eserlerinin sonsuza kadar entelektüel özelliklerini indeks etmek veya bir konum için bir araca veya kiralık mülke geçici erişim sağlamak mümkündür.

Blockchain ve kripto grafi sayesinde çok sayıda iş modeli ortaya çıkacaktır.

Dijital Güvenlik

Ayrıca, asimetrik kriptografi, özel ve ortak anahtar şemaları aracılığıyla % 100 kendi dijital varlıklarına sahip olma imkanı sunar.

Her kullanıcı kendi “bankası” olur. Bu, geleneksel bankacılık sistemlerine erişimi olmayan ancak yine de internet bağlantısı olan bir telefona sahip olan 2 milyardanfazla insan için bir rüzgardır.

Bitcoin sayesinde, bu bireyler sonunda üçüncü bir tarafa güvenmeden değer alma, takas etme ve tutma yeteneğine sahiptir.

Bitcoinde dev bir teknoloji sistemi olan dijital güvenlik özelliği bulunuyor. 

Tüm bunlar birçok yeni bakış açısı açar . Kriptoassetlerinyükselişi ile elit bir sektöre ayrılmış bir sektörde yeniliklerin ve yeni değer tekliflerinin patlamasına tanıklık edeceğiz.

Neden Bitcoin Almalıyız Veya Almamalıyız?

İki kişinin tartıştığı bir Bitcoin diyalogunu düşünelim. Birisi satın alma taraftarı iken diğeri neden Bitcoin almalıyım dediğini duyuyoruz. Evet birde bu sorular mevcuttur. Bitcoin insanlık tarihinin en önemli icadı mı ?

Huobi Globalde Bitcoin Ve Altcoin Al Sat

Bu soru ise, yıllardır merak edilmiştir. Aslında tartışan kişilerin teknolojiyi ve Bitcoin Whitepaper okuması gerektiğini düşünüyoruz. Artık yukarıdaki makalede açıkladığımız bilgiler doğrultusunda satın alıp almamak sizin bilmeniz gereken konudur diyelim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*