Shiba Inu ve Safemoon İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

shiba-inu-ve-safemoon-guvenilir-mi-dikkat-edilmesi-gerekenler.jpg
shiba-inu-ve-safemoon-guvenilir-mi-dikkat-edilmesi-gerekenler.jpg

Mmorg online sitemize yeni adım attınız ve Shiba Inu coin ve Safemoon gibi projeler aldınız araştırmak mı istiyorsunuz? Shiba Inu ve Safemoon güvenli mi gibi sorular ise, aklına mı takıldı?

O halde bu kripto paralara özel bir analiz gerçekleştirelim. Böylece Shiba Inu geleceği ve Safemoon güvenirliliği hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Kripto para birimleri, kullanıcılara fonlarını kontrol etme özgürlüğü sağlar. Blockchain ,ile eşleştirilmiş bu teknoloji aracılar ihtiyacını ortadan kaldırır. Sahipler, gerçekten inandıkları projeleri hiçbir kısıtlama olmaksızın destekleyerek istedikleri parayı satın almakta özgürdür.

Ancak tüm harika şeylerde olduğu gibi, bu özgürlüğün bir bedeli vardır. Paranızı kripto para birimleriyle kontrol edebilirsiniz. Ancak bu aynı zamanda kimsenin onu sizden koruyamayacağı anlamına gelir. Hızlı bir şekilde zengin olma arzusuyla birleşen anlayış eksikliği, birçok alıcının varlıklarını göründükleri gibi olmayan projelere kaptırdığını gördü.

Shiba Inu & Safemoon – Güvenlimi Yada Riskli mi ?

Bitcoin veya Ethereum gibi projelere bağlı olarak, paranızı çalmak üzere tasarlanmış birçok dolandırıcılık Token ve coinler vardır. Bu oluşturulmuş varlıklar genellikle bir mem şeklini alır. Token ve Coin seven yatırımcıları çok hızlı bir şekilde zengin etmekten başka bir amacı yoktur.

Böyle projelere erkenden katılanlar tahrik ve öneri ile madeni paraları almanızı teşvik ederler. Çok yüksek getiri inancını ikna ederek, güzel bir görüntü yayarlar. Tüm kullanıcı ve yatırımcılar ikna olarak Shiba Inu veya Safemoon benzeri tokenleri alırlar. Bir piramit şeması gibi fiyatı satın alan yeni kullanıcılar tarafından pompalanır. En erken katılan coinlerin ilk sahipleri kazançlarını katlayarak hemen satarlar. 

Sonradan katılan kullanıcılar ise, şoka girerek elinde kalan zarar coinleri ne yapacağını düşünürler. Bu durumda size bir öneri vermek istiyoruz. Sosyal medyada bir proje yayınlanıyorsa uzak durmanız gerekecektir. Çünkü oraya gelene kadar çoktan ilk satıcılar tokenleri ve coinleri almışlardır.

Burada yine Safemoon ve Shiba Inu coin aynı türden varlıklar olabilir. Safemoon ve Shiba Inu güvenilir mi diye soranlar yukarıdaki konuyu düşünmelidir. 

Shiba Inu Nedir? 

Shiba Inu coin aslında dogecoin katili olarak yola çıkan bir meme token değişim platformudur. Dogecoin kullanıcılarını kendine çeken bir tür meme şöhretidir.  Ryoshi  dogecoin killer adı altında kuruluşunu gerçekleştirdi. Fakat  Ryoshi kimdir pek tarifi bilinmeyen bir kişidir. Çünkü kendini Satoshi Nakamoto gibi sakladı. 

 Safemoon ile karşılaştırıldığında, Shiba Inu daha bariz bir meme madeni parasıdır. Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, projeyi onaylayacağını ya da en kötü ihtimalle onları yakıp kıtlık yaratacağını umdu.

Safemoon Coin Nedir? Dolandırıcılık Sistemi ?

Safemoon NFT değişimi, topluluk odaklı, adil olarak başlatılan bir DeFi Token’dir. Aslında amacı video oyunu ve vaat edilen başka özelliklere sahip olmak istiyor. Ayrıca çeşitli nedenlerden dolayı bir meme madeni para olarak da kabul edildi. Şöyle ki, Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy, “bunun nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikri olmamasına” rağmen bunu paylaşıyor . “Tüm bildiğimiz için bir Ponzi Şeması olabilir” diyor.

Açıkçası bir dolandırıcılık sistemi diyor. Büyük bir fiyata geldiğinde binlerce tüccar devreye girer. Düşük fiyattan girenler, yeni yatırımcıların sermayelerinin erimesine yol açarlar. Uzun vade elde tutmanın belirlenmiş bir büyümesi olmayacak. Büyük bir pompalama sonrası yıllar boyu elde kalan ürünleri görürsünüz. Safemoon dolandırıcı mı diyenler bu notu da unutmamalıdır. Çünkü Dave Portnoy sözü bunu anlatmaktadır.

İşte kripto paraların kötü şöhretlere sahip olma nedenleri bunlardan ibarettir.

Safemoon ve Shiba Inu Güvenilir mi Yoksa Satın Alınmamalı mı?

Şimdi safemoon yorumları ve hangi borsada satılıyor sözüne güvenerek almayın deriz. Çünkü önce bu notu aklınızda tutmanız gerekiyor. Twitter ve başka sosyal medyalarda bir grup erken yatırımcı bu coinleri satın alıyor. Bir bot hesap veya çok takibçili hesaplardan yeni başlayanlara tavsiyelerde bulunuyorlar. Yatırım yapılırsa kısa zamanda zengin olacağını belirtiyorlar.

Geçen sene hatırlayalım Dogecoin için Tiktok yayınları yapılmış, büyük bir fırlama yaratmıştı. Buna istinaden Youtube kanallarında büyük bir pompalama vaatleri ile yatırımcıları kışkırtırlar. Amepay coin içinde uzun süre önce bu yapılmış, hala düşük seviyelerde beklemektedir. Kaç ay önceydi bu olay!

Her önüne gelen kripto para piyasa uzmanı olarak tanıtılıyor. Safemoon projesi nedir desen veya shiba Inu amacı neler diye soru sorsanız takılıp kalabilirler. Tabi bildiği coinler ayrıdır ama bilmediği konularda konuştuğunu çok görebilirsiniz.

Dogecoin çoğu kişinin cep harçlığını ve geçim masrafını karşıladıysa Shiba Inu neden olmasın ki ? Safemoon ise, Nisan ayında büyük bir sıçrama yapmış, nedeni ise sosyal medya vesilesidir. % bin gibi büyük bir pump yarattı. Safemoon piyasa değeri bakımından 45-55 sıra arası gidip gelmektedir. Safe moon genelleme bakıldığında biraz güven veriyor, ama şüpheci bakışlar üzerinde hala duruluyor.

Safemoon ve Shiba Inu Riskli bir Proje mi ?

Safemoon ve Shiba Inu gibi projeler yeni gelenleri kesinlikle mahvetme potansiyeline sahiptir. Kripto para birimlerinin zayıf medyasına katkıda bulunuyor. Aldatmaca olduğu çoğu kişi tarafından analizleri sayesinde belirtildi. Ama bazı uzman kripto para birimi adamları bunun her proje için geçerli olmadığını dile getiriyor.

Bu aslında sizin de yapabileceğiniz bir araştırma sayesinde ortaya koyulabilir. Artık güvenilir coinleri uzun vadeli tutmak için hakkında çok bilgiyi internet aleminde bulabilirsiniz. 

Kullanıcılar uzun vadeli projelere yatırım yapmazlarsa, dolandırıcı paraların devralma olasılığı çok daha yüksektir. Böyle bir senaryo, kripto para birimlerini çok seviyeli pazarlama şemaları ile aynı lige yerleştirir. Safemoon ve Shiba Inu nereden alınır demeden önce neye dikkat etmelisiniz?

  • Projenin ilgili ve uzun vadeli bir kullanım alanı var mı?
  • Buna gerçekten inanıyor musun?
  • Diğerleri aynı sayfada mı?
  • Sosyal medyayı kontrol edin ve insanların kripto para birimi hakkında neler söylediğini görün.
  • Ekip, kullanıcılarıyla sürekli iletişim halindeyse ve tartışmalar medeni ve bilgilendirici ise, bir proje muhtemelen yatırıma değerdir.
  • Ayrıca, jeton tahsisinin tükenmeye hazır olduğundan emin olun.
  • Eğer takım bir ton kilitli jeton tutarsa ​​veya piyasa değeri şüpheli bir şekilde yüksekse sıkıntılı olabilir.
  • Ekip geçmişleri konusunda açık mı yoksa gizemli mi?
  • Kimlik bilgilerini ve misyon beyanlarını kontrol edin. 
  • Durumlarını Bscscan veya etherscan gibi blockchain kaşiflerinde kontrol edebilirsiniz . 

Eğer Safemoon almak istiyorsanız Buradan Bitmart borsasına kayıt olun. 

Shiba Inu almak için Binance Borsasına Kayıt olun. 

Safemoon ve Shiba Inu gibi coinleri almak artık size kalmış. Yatırım tavsiyesi veremediğimiz için küçük miktarlar ile toplamanız yararınıza olabilir. Eğer olurda Bitcoin ve geleceği gibi olursa ne mutlu. Ama olmazsa bile üzülmeyeceğiniz bir para ile girmeniz durumu kontrol altında tutmanız demektir. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*