Tüm Ayrıntıları Adam Back Kimdir?

adam back kim
adam back kimdir

Adam Back, dünyaca ünlü bir İngiliz kriptograf, cypherpunk , kripto endüstrisi lideri ve önde gelen bir Satoshi Nakamoto adayıdır.

‍Adam Back, en iyi , başlangıçta e-posta spam’i ve DDoS saldırılarını ele almak için kullanılan yetenektir. Ancak şimdi işlem doğrulama amacıyla kullanılan iş kanıtı sistemi Hashcash’in mucidi olarak bilinir.

Daha yakın zamanlarda, madencilik algoritmalarının bir parçası olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde kullanıldı.

Adam Back kim oluyor ?

Blockstream, etkili kurucusu ve CEO’su blockchain hem sağlayan teknoloji şirketi açık kaynak ve kurumsal Bitcoin çözümleri. Back, daha önce başkan ve COO rollerini üstlendikten sonra 2016 yılında CEO oldu. Şirketi, Digital Currency Group ve Khosla Ventures gibi risk sermayesi şirketlerinden 90 milyon dolarlık finansman sağladı.

1997’de Hashcash’ın icat edildiği dönemde Back, Wei Dai, David Chaum ve Hal Finney gibi erken dijital varlık araştırmalarının öncüsü olarak kabul edildi.

Adam Back kimdir, derin bir kriptografi bilgisine sahiptir ve Bitcoin’in kullanıcı, iş, akademik ve teknik topluluklarında çok çeşitli insanlarla yakın bir şekilde çalışmıştır.

Gizliliği artıran teknoloji, anonimlik ve dağıtılmış dosya sistemleri konusundaki bilgisi Back’s Ph.D. Exeter Üniversitesi’nden dağıtılmış sistemler ve bilgisayar bilimlerinde.

Adam Back’i Satoshi Nakamoto olarak gösteren söylentiler oldu. Profilinin doktoralı kıdemli bir cypherpunk olduğunu iddia ediyor. bilgisayar biliminde anonim Bitcoin kurucusunun tanımına uyuyor.

Adam Back Hakkında

YouTuber Barely Social tarafından ortaya atılan dolaylı kanıtlar , Back’in Bitcoin’in tanımlanamayan mucidi Satoshi Nakamoto olabileceğini iddia etti .

Kanıtlar, 1998’de Bitcoin olarak bildiğimiz şeye benzeyen bir dizi açıklamayı gösterdi. Ayrıca blockchain hakkındaki engin teknik bilgisini ve Bitcoin forumlarındaki vokal varlığını içeriyor.

İlginç bir şekilde Back, Nakamoto’dan bir e-posta alan ilk iki kişiden biriydi, ancak bu Barely Social’ın iddialarını kanıtlamıyor veya doğrulamıyor.

Bloomberg, Back’in Satoshi’ye ilk kez 2008 yılında, Hashcash hakkında bazı sorularla çevrimiçi olarak ulaştığını bildirdi.

Bununla birlikte, geri dönüş, spekülasyonları reddetti ve Bitcoin’in yaratıcısının gerçek kimliğinin halktan daha iyi saklanmasının daha iyi olacağını belirtti.

Yine de Back, Bitcoin’in güçlü bir savunucusu ve aşırı para baskısının ve değişken gayrimenkul yatırımlarının kripto para birimini nihayetinde 300.000 $ ‘lık bir fiyata götüreceğine inanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*