Aetolia The Midnight Age

Aetolia The Midnight Age
Aetolia The Midnight Age

Öncelikle metin tabanlı bir Aetolia The Midnight Age oynadığınızı bilmelisiniz. Eğer Aetholia merak edip giriş yapacaksanız hakkındaki bilgilere öncelikle emin olmalısınız. MUD tarzı içeriği ile keşifler yapabilir, dil öğrenme gibi aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Başlarken ırk ve sınıf seçimi yaparak giriş gerçekleştirip panele erişebiliyorsunuz. Ancak eğer metin tabanlı bir oyun deneyiminiz yoksa, bu sizin için zor olacaktır. Zorluğun da kolaylığını düşünen Aetolia oyunu size başlangıç kılavuzu sunmaktadır.

Aetolia The Midnight Age Nedir?

Iron Realms şirketinin geliştirici olduğu MUD oyunlarından birisidir. Eğer bir MMO kategorisi gibi düşünürseniz yanılır ve hayal kırıklığına uğrarsınız. Yaş sınırı olmamakla birlikte, görsellik açıdan yetişkin içerikleri paylaşmaz.

Gerçekten takdire değer bir metin tabanı bulunan zekası var. Ancak belirtmiş olduğumuz gibi ilk defa bu metin içeren oyunları oynuyorsanız işiniz zor. Fakat çözmek istiyorsanız çok güzel ve eğlenceli vakit geçecektir.

Loncaya katılmak sizi daha da bağlı hale getirir. Loncaların belli başlı seviye istekleri vardır. Giriş o kadar kolay değil, aynı zaman da kendinizi belli seviyeye taşımanız gerekiyor. Çok kullanıcılı bir zindan içeriği ve aydınlık yada karanlıktan birisini seçmeniz isteniyor. Düşüncenizi en üst düzeye çıkararak, Gotik temalı maceraya atılın. Doğal bir dünyaya zarar verenleri yok etmekte isteyeceksiniz. Bunları yapmak için öğretici bir takım kılavuz barındırıyor. Peki Aetolia The Midnight Age kılavuzu nedir?

Kılavuzu ve Özelliği

Bir karakter ile başladığınızda bazı komutları öğrenecek ve kendinizi hızlı bir oyuncu ilan edeceksiniz. Ancak belli başlı metinleri öğrenmeniz gerekiyor. Aetolia The Midnight Age’de komutlardan bir tanesi “SLEEP” seçeneğidir. Örneğin, bu komutla gün ve zaman geçince yorulduğunuzu ve hissettiğinizi düşünün. Hemen az önceki uyu komutunu vererek, güzel bir uyku modu yaşayın.

Uyurken ise boş durmayacak, kaybettiğiniz enerjileri geri kazanacaksınız. Bir nevi sağlık geri alımıdır. Ve bu kadar uyumak yeterli derseniz Wake komutu sizi bekliyor. Hemen uyan ve dinlenmiş enerjili bir şekilde ortama dön. STATUS komutu ise, size yorgunluk gibi detayları gösterir. Bu durum mesajı verdiğinizde, metin tabanlı zeka sistemi size uyandığınızı ve dinlenmiş biri olduğunuzu yansıtacak. Ayrıca karnınız acıkınca da bu durumu aynı şekilde kullanın.

Size aç olduğunu dükkanlardan yemek bulmanızı söylemese de durumu izah ediyor. Buna benzer birçok komut vardır. Mesela yemeklerin doyurucu mu değil mi olduğunu yazan, , alkol tüketimi zararlı olsa da kullandığınız da sarhoş durum kontrolleri gibi çok komutu içerir.

Özellikleri:

 • Sınıf beceri sistemi
 • Oyun yarışma ve etkinlikleri
 • Kaliteli PvE ve PvP dövüş
 • Siyasi entrikalar
 • Belirli saldırı türlerine karşı savunma
 • Ticaret becerisi
 • Gece avcılarına karşı kanlı bir savaş
 • Dövme beceri özelliği
 • Gerçek zamanlı rol
 • Karanlık bir fantezi destanı
 • Tarım sistemi, çiftlik ve madencilik

Aetolia The Midnight Age’de en çok özelliği getiren geliştirici dövüş sistemine de yer vermiştir. Hack and slash oyunları bundan farklı ve Aetolia’yı benzersiz yapmıştır. Nexus istemcisini kullanabilme özelliği de düşünülmemiş değil. Tabi bu istemciler biraz zahmetli veya ücretli olabiliyor. Nexus olmasa da bunlara bağlı alt alternatifler de ücret isteyebilir.

ÖzellikBilgi
Orijinal SitesiGör
TürMUD
Rol yapmaFantastik
PVPEvet
SınıflandırmaBağımsız
MotorCustom
StilThemepark
GeliştiriciIron Realms Entmt
DurumPiyasada
PlatformWindows
İş ModeliTarayıcı, Ücretsiz
HemenOyna
Çıkış Tarihi2001

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*